Viessmann Kombi Kırmızı Işık Arızası Nedir?

Viessmann Kombi Kırmızı Işık Arızası Nedir? Viessmann Vitopend 50 model kombilerde sıkça karşılaşılan kırmızı ışık uyarısının ne anlama geldiği ve nasıl çözümleneceği videomuzda uzman teknisyenimiz tarafından anlatılmıştır. Viessmann Vitopend 50 model kombide kırmızı ışık sorunu (gaz yokluğu-ateşleme sorunu) çözümü konusunda; servis öncesi yapılması gereken tüm işlem ve uygulamalar videomuzda açıklandı. Videomuzu izleyerek gereken kontrol ve uygulamaları yapabilir, sorunu servis çağırmaya gerek kalmadan kendiniz de çözümleyebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

 1. Merve Yalçın dedi ki:

  Kombim ferroli marka sabahtan akşam 5’e kadar düzgün biçimde çalışıyor. 5’ten sonra A15 arızası veriyor. Servisi iki kere çağırdım baktılar kombide bir şey olmadığını söyleyip gittiler. Sorun halen daha devam ediyor. Neden olabilir bu durum? Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Merve Hanım… Ferroli kombilerde A15 arızası hava akış sorunudur. Cihaz 15 dakika gibi kısa sürede 5 kere F05 (atık gaz devresi sorunu) verirse kilitlenme olur ve A15 arızasına geçer. Bu durum genel olarak baca sistemine bağlıdır. Eğer sorun sadece akşam saatlerinde yaşanıyorsa soğuk havalar sebebiyle olabilir. Kombiniz hermetikse eğer prosestat, fan, kart arızası olabilir. Kombiniz yoğuşalıysa eğer devirli fan veya kart arızası olabilir. Yine de tabi bacayı da yerinde gelip kontrol etmemiz gerekiyor.

 2. Hakkı Eryılmaz dedi ki:

  Kırmızı ışık hatası var kombide gaz geliyo sanırım ateşleme yapmıyo nasıl düzeltebilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakkı Bey… Kombinizin modeli videomuzda anlattığımız modelde eğer videomuzda yer aldığı gibi cihazı resetlemeyi deneyin. Sorun tabi sadece ateşleme devresinde olmayabilir. Basıncı da kontrol edin. 1 bardan az ise düşük basınç sebebiyle de kombi arızaya geçmiş olabilir. Kombinin altında monteli olan siyah doldurma musluğunu sola çevirip basıncı 1,5 bara çıkarabilirsiniz. Basınç normalse veya cihazı resetlemenize rağmen arızada düzelme olmuyorsa servis yardımı almalısınız.

 3. Faruk erbas dedi ki:

  Viessmann vitopend 50 w marka kombiye kablosuz oda termostatı bağlanabilirmiş. Eğer bağlanırsa siz yapıyormuşuz hangi markayı kullanıyorsunuz. Fiyat bileğisin verirmisiniz?
  Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Faruk Bey… Çoğu kombi oda termostatı kullanımı açısından uygundur. Ancak biz firma olarak oda termostatı hizmeti vermiyoruz maalesef. Araştırarak oda termostatı satış ve hizmeti sunan firmalardan yardım alabilirsiniz.