Vaillant Turbotec Kombinin Resetlenmesi

Vaillant Turbotec Kombiye Nasıl Reset Atılır?

Turbotec model kombi panelinde alev işareti üzerine x işareti olan bir düğme bulunmaktadır. Bu düğmeye birkaç saniye basılı tutup bıraktığınızda kombiyi resetlemiş olursunuz.

Basılı tuttuğunuz zaman cihaz kendiliğinden kapanacak ve yine kendiliğinden açılacaktır. Bu durumda cihaza reset atmış olursunuz. Arıza durumu devam ederse eğer resetleme işlemini bu şekilde maksimum 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Turbotec model kombiyi resetleme işlemi bu kadar basittir. Genelde kullanıcılar arıza durumlarında cihazı açma-kapama düğmesinden kapatıp açar. Bu uygulama da bir nevi reset görevindedir. Fakat doğru resetleme yukarıdaki yazımızda sunduğumuz gibidir.

Turbotech Kombi Nasıl Resetlenir?

Turbotec Kombi Hangi Durumda Resetlenmeli?

Vaillant Turbotec model kombi ekranında genelde arıza kodları “F” harfi ile başlar. (mesela F28 gibi) böyle bir hata kodu belirdiği zaman resetleme işlemi uygulamalısınız. Ekranda hata kodu olmadan karşılaştığınız diğer sorunlarda resetleme işlemi uygulamamalı direk olarak Vaillant Servisi yardımı almalısınız.

Vaillant Turbotec Kombinin Resetlenmesi işlemi ile karşılaşılan her tür arıza durumunda olmasa da bazı arıza durumlarında sorun çözümlenebilmektedir. Reset gerektiren arıza durumlarında resetleme işlemi en fazla 3 kez yapılmalıdır. 3 resetleme sonrasında sorunda düzelme olmaz ise cihaza müdahalede bulunulmadan mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (28 Yorum)

 1. İsmail ayaz dedi ki:

  Merhaba doğal gaz saati değişti ama ancak yaniyo ama kombi de f 28 hatası vfriyo

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Gaz vanası kapalı olabilir. Gaz vanasının açık olduğundan eminseniz kombiyi resetlemelisiniz. İşlem bilgisi makalemizdedir. Reset işlemi ilde de sorun düzelmezse teknik müdahale gerekmektedir.

 2. Rahmi ergin dedi ki:

  Merhaba waillant turbo tek kombimin ev benzer ve duduge benze simgenin uzerinde cizgi var ve f 33 ariza hatasi veriyor fan dönmuyor ne olabilir acaba fani temizlememe ragmen ayni hatayi veriyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Rahmi Bey… Prosestat kontaklarının kapanmamasından dolayı veya baca halkaları montajı yanlış yapıldı ise bu tip arıza yaşanır. Teknik açıdan sorunun çözümlenmesi adına servis yardımı almanız gerekir.

 3. Fatmanur aktas dedi ki:

  Iyi akşamlar F22 arızası için su bastım ama 2 saat içinde yine basınç azalmaya başladı. Ne yapmalıyım?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatmanur Hanım… Basınç 2 saat gibi kısa bir sürede azalmaya başladı ise kaçak olma ihtimali var. Kombide, tesisatta veya peteklerde su akıntısı olup olmadığına bakın. Su akıntısı-su kaçağı görürseniz eğer tesisat durumu için tesisatçıdan, kombi için kombi servisinden yardım almalısınız. Gözle görülür bir su kaçağı yoksa sıva altı tesisat kaçağı da olabilir. Bu konuda uzman yardımı almanızı öneririz.

 4. Ali Yılmaz dedi ki:

  Birader kolay gelsin benim Vaillant turbo tek pro kombi f22 kod veriyor ne yapmalıyım acaba ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Kombiniz kuru yanma yani susuz çalışma uyarısı veriyor. Tesisat basıncı düşük olduğu için cihaz bu uyarıyı verir. Bu durumda tesisat basıncını yükseltmeniz gerekir. https://kombitamircisi.com.tr/vaillant-videolari/turbotec-kombiye-su-nasil-basilir/ bu linki tıklarsanız burada su basma videosu vardır. Videoyu izleyerek işlemi uygulayabiirsiniz.

Petek Yıkama