Vaillant Turbotec Kombinin Resetlenmesi

Vaillant Turbotec Kombiye Nasıl Reset Atılır?

Turbotec model kombi panelinde alev işareti üzerine x işareti olan bir düğme bulunmaktadır. Bu düğmeye birkaç saniye basılı tutup bıraktığınızda kombiyi resetlemiş olursunuz.

Basılı tuttuğunuz zaman cihaz kendiliğinden kapanacak ve yine kendiliğinden açılacaktır. Bu durumda cihaza reset atmış olursunuz. Arıza durumu devam ederse eğer resetleme işlemini bu şekilde maksimum 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Turbotec model kombiyi resetleme işlemi bu kadar basittir. Genelde kullanıcılar arıza durumlarında cihazı açma-kapama düğmesinden kapatıp açar. Bu uygulama da bir nevi reset görevindedir. Fakat doğru resetleme yukarıdaki yazımızda sunduğumuz gibidir.

Turbotech Kombi Nasıl Resetlenir?

Turbotec Kombi Hangi Durumda Resetlenmeli?

Vaillant Turbotec model kombi ekranında genelde arıza kodları “F” harfi ile başlar. (mesela F28 gibi) böyle bir hata kodu belirdiği zaman resetleme işlemi uygulamalısınız. Ekranda hata kodu olmadan karşılaştığınız diğer sorunlarda resetleme işlemi uygulamamalı direk olarak Vaillant Servisi yardımı almalısınız.

Vaillant Turbotec Kombinin Resetlenmesi işlemi ile karşılaşılan her tür arıza durumunda olmasa da bazı arıza durumlarında sorun çözümlenebilmektedir. Reset gerektiren arıza durumlarında resetleme işlemi en fazla 3 kez yapılmalıdır. 3 resetleme sonrasında sorunda düzelme olmaz ise cihaza müdahalede bulunulmadan mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (20 Yorum)

 1. Naci Demirkan dedi ki:

  Valiant kiminin el aletinde oda sıcaklığı 20 ayar düşmesinden 15 dusurdugumde kombi ısıtmaya devam ediyor pilleri çıkarıp taktım sorun devam ediyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Naci Bey… O halde oda termostatında, termostat bağlantılarında veya kombi kartında problem olabilir. Çünkü sıcaklığı düşürdüğünüz halde cihaz komut almıyormuş gibi çalışmaya devam ediyor. Bu konuda teknik servis tardımı almalısınız.

 2. Mustafa Kaya dedi ki:

  Turbo tec model kombide petek ısı ayarını açtıktan sonra f28 arızası ile karşılaştım resetleme yaptıktan sonra düzeliyor ama belli bı sure sonra(20 dk sonrada oluyor 2 saat sonrada) aynı hatayı alıyorum sorun nedir ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Vaillant kombilerde F28 gaz yokluğu-ateşleme arızasıdır. Arıza durumu hakkındaki tüm detaylar https://kombitamircisi.com.tr/vaillant/f28-hatasi/ linkinde yer alan makalemizde paylaşılmıştır. Servis talebiniz olursa; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 3. Bayram Bozoğlu dedi ki:

  Vaillant TurboTECpro kombi F.75 arıza veriyor. Nasıl bir çözüm önerirsiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bayram Bey… https://kombitamircisi.com.tr/vaillant/f75-arizasi/ linkini tıklarsanız eğer burada F75 arızası hakkındaki tüm bilgiler detaylı şekilde yazmaktadır. Servis öncesi yapılması gereken işlemler de detaylı yazılmıştır. İşlemleri uygulamalı sorun düzelmiyorsa servis yardımı almalısınız. 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak ekibimizden bu konuda yardım alabilirsiniz.

 4. Furkan has dedi ki:

  F ile başlayan kod yok o yüzden sorun ne anlayamadim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   O halde kombiniz harici bir sorun veriyor Furkan Bey… Ancak ekranda bir uyarı kodu vermediği sürede sorunu yerinde görmeden arıza hakkında tahmini de olsa bilgi sunmak zordur. Bu yüzden servis yardımı almanız gerekir.

 5. Furkan HAS dedi ki:

  Led ışık sönmüyordu akşamda reset yazısı çıktı kombi modeli tam üstteki fotograf

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Furkan Bey… Kombide reset yazısı çıkıyorsa eğer cihaz ekranda F ile başlayan bir hata kodu vermesi gerekir. Bu hata kodunu da yazarsanız size yardımcı olmaya çalışırız.

Petek Yıkama