Vaillant Turbotec Kombinin Resetlenmesi

Vaillant Turbotec Kombiye Nasıl Reset Atılır?

  • Turbotec model kombi panelinde alev işareti üzerine x işareti olan bir düğme bulunmaktadır. Bu düğmeye birkaç saniye basılı tutmanız gerekmektedir. Basılı tuttuğunuz zaman cihaz kendiliğinden kapanacak ve yine kendiliğinden açılacaktır. Bu durumda cihaza reset atmış olursunuz. Arıza durumu devam ederse eğer resetleme işlemini bu şekilde maksimum 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Turbotec model kombiyi resetleme işlemi bu kadar basittir. Genelde kullanıcılar arıza durumlarında cihazı açma-kapama düğmesinden kapatıp açar. Bu uygulama da bir nevi reset görevindedir. Fakat doğru resetleme yukarıdaki yazımızda sunduğumuz gibidir.

Turbotech Kombi Nasıl Resetlenir?

Vaillant Turbotec Kombi Nasıl Resetlenir? 

Vaillant Turbotec model kombi ekranında genelde arıza kodları “F” harfi ile başlar. (mesela F28 gibi) böyle bir hata kodu belirdiği zaman resetleme işlemi uygulamalısınız. Ekranda hata kodu olmadan karşılaştığınız diğer sorunlarda resetleme işlemi uygulamamalı direk olarak Vaillant Servisi yardımı almalısınız.

Vaillant Turbotec Kombinin Resetlenmesi işlemi ile karşılaşılan her tür arıza durumunda olmasa da bazı arıza durumlarında sorun çözümlenebilmektedir. Reset gerektiren arıza durumlarında resetleme işlemi en fazla 3 kez yapılmalıdır. 3 resetleme sonrasında sorunda düzelme olmaz ise cihaza müdahalede bulunulmadan mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

    1. Merhaba Bülent Bey… Makalemizde de detayları yazmaktadır. Eski cihazlarda “alev üzerine x işareti” olan tuşa birkaç saniye basılı tuttuğunuzda cihaz kendiliğinden kapanıp açılacaktır. Bu şekilde resetlenmiş olur. Yeni cihazlarda bu tuş yer almıyor. Küçük “açma/kapama” tuşuna basarak yani kombiyi kapatıp açarak resetleyebilirsiniz.

  1. VUW TR 242/ 3-3 turbo TEC pro Vaillant combi ceyran girişi var ekranda ic arza kodu yazmiyor fakat calişmiyor

    1. Merhaba Erol Bey… Ekranda arıza kodu yazsa arıza kodu açıklamasına göre tahmini bir bilgi sunabiliriz ancak arıza kodu olmadığı için birçok parçada sorun olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Servis çağırmalısınız.

Petek Yıkama