Vaillant Turbotec Kombinin Resetlenmesi

Vaillant Turbotec Kombiye Nasıl Reset Atılır?

Turbotec model kombi panelinde alev işareti üzerine x işareti olan bir düğme bulunmaktadır. Bu düğmeye birkaç saniye basılı tutup bıraktığınızda kombiyi resetlemiş olursunuz.

Basılı tuttuğunuz zaman cihaz kendiliğinden kapanacak ve yine kendiliğinden açılacaktır. Bu durumda cihaza reset atmış olursunuz. Arıza durumu devam ederse eğer resetleme işlemini bu şekilde maksimum 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Turbotec model kombiyi resetleme işlemi bu kadar basittir. Genelde kullanıcılar arıza durumlarında cihazı açma-kapama düğmesinden kapatıp açar. Bu uygulama da bir nevi reset görevindedir. Fakat doğru resetleme yukarıdaki yazımızda sunduğumuz gibidir.

Turbotech Kombi Nasıl Resetlenir?

Turbotec Kombi Hangi Durumda Resetlenmeli?

Vaillant Turbotec model kombi ekranında genelde arıza kodları “F” harfi ile başlar. (mesela F28 gibi) böyle bir hata kodu belirdiği zaman resetleme işlemi uygulamalısınız. Ekranda hata kodu olmadan karşılaştığınız diğer sorunlarda resetleme işlemi uygulamamalı direk olarak Vaillant Servisi yardımı almalısınız.

Vaillant Turbotec Kombinin Resetlenmesi işlemi ile karşılaşılan her tür arıza durumunda olmasa da bazı arıza durumlarında sorun çözümlenebilmektedir. Reset gerektiren arıza durumlarında resetleme işlemi en fazla 3 kez yapılmalıdır. 3 resetleme sonrasında sorunda düzelme olmaz ise cihaza müdahalede bulunulmadan mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (14 Yorum)

 1. Furkan has dedi ki:

  F ile başlayan kod yok o yüzden sorun ne anlayamadim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   O halde kombiniz harici bir sorun veriyor Furkan Bey… Ancak ekranda bir uyarı kodu vermediği sürede sorunu yerinde görmeden arıza hakkında tahmini de olsa bilgi sunmak zordur. Bu yüzden servis yardımı almanız gerekir.

 2. Furkan HAS dedi ki:

  Led ışık sönmüyordu akşamda reset yazısı çıktı kombi modeli tam üstteki fotograf

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Furkan Bey… Kombide reset yazısı çıkıyorsa eğer cihaz ekranda F ile başlayan bir hata kodu vermesi gerekir. Bu hata kodunu da yazarsanız size yardımcı olmaya çalışırız.

 3. Gülper Yıldırım dedi ki:

  F28 hata kodu sebebi ile resetleme yaptım ve uyari kayboldu.ancak suyu açtığımda tekrar kırmızı oluyor ve su ısınmıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gülper Hanım… Dairenizde doğalgaz kesintisi yoksa ve kombiye gaz geldiğinden eminseniz cihazı birkaç kez resetlemenize rağmen sorun yaşıyorsanız servis yardımı almanız gerekir. Bu aşamada parçalara bakılması gerekiyor.

 4. Hanife altintas dedi ki:

  Kombi calistiginda hic bir isigi yanmiyor sadece atesleme yaptiginda sari isik yaniyor ve sonuyor kombi acikken yesil isik yaniyor diye biliyordum yanlismiyimvailant turbo tec pro markasi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hanife Hanım… Turbotec Pro model kombilerde brülör devreye girdiğinde sarı ışık yanar. Bir talep olursa (mesela bir sıcak su talebi ya da peteklerde ısınma durumu) o zaman yeşil ışık yanar. Kombi sıcak su veriyorsa ve petekleri de ısıtıyorsa ışıklara aldanmayın, yani şu anlık yanmaması bir sorun teşkil etmez. Ancak sıcak suda veya ısınmada bir sıkıntı varsa o zaman servis yardımı almanız gerekir.

 5. erdem g dedi ki:

  Merhabalar, Vaillant turboTEC model kombiden f-28 hata kodu aldığımız için belirttiğiniz üzere resetleme işlemi yapıldı. Hata kodu ortadan kaybolmasına ve artık kırmızı lamba yanmamasına rağmen cihaz hala çalışmamaktadır. 3 kere resetleme işlemi tekrarlandı fakat kombi ateşleme yapmamaktadır. Gaz vanaları da kontrol edildi, açıklar. Mutfaktaki ocak kontrol edildi, gaz geliyor. problem ne ile ilgili olabilir ve nasıl giderilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erdem Bey… Kombiniz gaz yokluğu (F-28) arızası veriyor. Dairenizde gaz varsa yani ocağınız yanıyorsa, kombi yanındaki gaz vanası da açıksa cihaz resetlenir. Resetleme sonrası sorun düzelebilir veya düzelmez. O cihazdaki probleme bağlıdır. Ekrandan F-28 arızası silinmesine karşın cihaz yine de çalışmıyorsa; gaz valfi, elektronik kart, iyon-ateşleme elektrodu gibi parçalarda sorun olabilir. Yine de tabi net teşhis için sorunu yerinde görmemiz gerekir.

 6. bülent uçanok dedi ki:

  vaillant turbo tech pro kombi reset işlemi nasıl yapılır

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bülent Bey… Makalemizde de detayları yazmaktadır. Eski cihazlarda “alev üzerine x işareti” olan tuşa birkaç saniye basılı tuttuğunuzda cihaz kendiliğinden kapanıp açılacaktır. Bu şekilde resetlenmiş olur. Yeni cihazlarda bu tuş yer almıyor. Küçük “açma/kapama” tuşuna basarak yani kombiyi kapatıp açarak resetleyebilirsiniz.

 7. erol köse dedi ki:

  VUW TR 242/ 3-3 turbo TEC pro Vaillant combi ceyran girişi var ekranda ic arza kodu yazmiyor fakat calişmiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erol Bey… Ekranda arıza kodu yazsa arıza kodu açıklamasına göre tahmini bir bilgi sunabiliriz ancak arıza kodu olmadığı için birçok parçada sorun olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Servis çağırmalısınız.

Petek Yıkama