Vaillant Turbotec Kombide F49 Arızası

Vaillant Turbotec Kombide F49 Arızası Nedir?

Düşük voltaj problemidir.

Arıza Nasıl Çözümlenir?

Bu arıza durumu Turbotec Pro ve Turbotec Plus model kombilerde geçerlidir. Böyle bir arıza durumunda cihazı resetlemeyin. Çünkü cihaz otomatik resetlenecektir. Bir süre kadar beklemenizi öneririz. Çünkü voltajlar düzelince arızanın düzelme olasılığı da bulunmaktadır. Uzun süre bekleme sonrasında eğer sorun devam etmekte ise bu durumda önce elektrikçi çağırarak daireye gelen voltajları ölçtürün. Voltaj düşük veya yüksek çıkarsa elektrikçi ona göre uygulama yapacak veya sizlere önerilerde bulunacaktır. Fakat voltaj normal değerde yani 220 V civarında çıkar ise bu durumda düşük voltaj sebebi ile Turbotec kombide sorun oluşmuş demektir.

Düşük dalgalanmaları durumlarında genelde kombilerin elektronik kartı yanmakta veya hasar görmektedir

Vaillant Turbotec Kombide F49 Arızası gibi durumlarda Vaillant Servisi yardımı almak gerekir. Elektronik kart tamiri yapıldığında veya değiştirildiğinde sorun düzelecektir. Bu konuda uzman yardımı almak şarttır.

Yalnız sizlere şöyle bir öneride bulunmak isteriz. Konutunuzda yüksek veya düşük voltaj sebebi ile böyle bir sorun yaşandı ise sorunun tekrar etme olasılığı da vardır.

►►► Kombi regülatörü kullanmadığınız sürece bu gibi durumları sık sık yaşarsınız. Kombi anakartı voltaj sebebi ile hasar görüp değiştirildi veya tamir edildi ise, kombi regülatörü kullanmıyorsanız ve bu sorun tekrar etti ise normalde 1 yıl garanti verilen anakart garantiye girmez. Müdahale için de yeniden ücret ödemek durumunda kalırsınız. Bu düşünce ile mutlaka kombi regülatörü kullanın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama