Vaillant Kum Saati Arızası

Vaillant Kombide Kum Saati Yanıp Sönüyor

Kum saati sembolünün yanındaki led yanıyor ise cihazda sorun yok demektir. Eğer yanıp sönüyorsa kombide kuru yanma problemi var demektir.

Arızanın Sebepleri

 • Vaillant kombi basıncı düşük olabilir Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman öncelikle Vaillant kombinizin bar seviyesini kontrol etmelisiniz. Bar seviyesi eğer 1 bardan az görünüyorsa kombiye su basmanız gerekir. Vaillant markalı VCK ve VUW PRO model kombilerde ekran olmadığı için kum saati ledi yanıp sönüyor sorunu ile karşılaşılabilir. Bu modeller dışında bazı yeni ekranlı modellerde de ekranda yine basınç düşük olduğu zaman kum saati uyarısı olabilmektedir.

VUW PRO Kombiye su basmak için linki tıklayabilirsiniz.

VCK Kombiye su basmak için linki tıklayabilirsiniz.

Vaillant Kum Saati Arızası

 • Pompa arızalı ya da devir düşürüyor olabilir Vaillant kombide bu arıza durumunda genel anlamda karşılaştığımız bir sorundur. Pompanın devir düşürmesi ya da arızalı olması gibi durumlarda Vaillant kombi içindeki suyu rahat dolaştıramayacağı için kuru yanma sorununu meydana getirebilmektedir. Bu gibi durumlarda önerilen ise pompa tamiri ya da değişimidir.
 • Fark basınç şalterinde problem olabilir Fark basınç şalterinin arızalı olması sebebi ile de Vaillant kombide kuru yanma sorunu oluşabilmektedir. Bu arıza durumunda parça tamiri olmaz, parça değişimi ile ancak sorun giderilebilir.
 • Kılcal boruda tıkanma olabilir Kılcal borunun tıkanması sebebi ile de Vaillant kombide bu soruna rast gelebiliriz. Genelde çok sık karşılaştığımız bir durum değildir. Tıkanma varsa da tıkanıklık giderilerek arıza durumu çözümlenebilir.

Çözüm

Arızanın tespiti ve çözümü için kullanıcı olarak cihaza herhangi bir müdahalede bulunmamalısınız. Tek yapmanız gereken Vaillant kombinizin basıncını kontrol etmeniz, basınç düşük ise Vaillant kombinize su basarak basıncı yükseltmenizdir. Bu uygulama sonrasında bir netice alamadıysanız cihaza kesinlikle müdahale etmeden işi uzmanına bırakmalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (38 Yorum)

 1. Hüseyin yazar dedi ki:

  Slm vaillant kombi dijital olmayan kum saati sürekli yanıp sönüyor bar 1 ile 2 arası suyu açtığında yanıyor bar yükseliyor sonra birden bar düşüyor ateşleme sönüyor sadece kum saati yanıp sönüyor sadece ilk başta biraz sıcak su geliyor sonra soğuk resetledim olmadı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… Makalemizde kum saati uyarısının muhtemel sebepleri yazmaktadır. Bu konuda teknik servis yardımı almanız gerekiyor.

Petek Yıkama