Termoteknik LOGIC Arıza Kodları

Termoteknik LOGIC Hata Kodları

Makalemizde belirtilen bilgiler Termoteknik LOGIC 26/24, 26/35, 31/35 kombi arıza kodları, açıklamaları ve çözümleri ile alakalı bilgilerdir.

Termoteknik LOGIC Arıza Kodları

 1. F6 Arıza Kodu Dış hava sensörü arızası.
 • Çözüm Arıza durumunda önce panelin en sağında yer alan mod kontrol düğmesini “reset” yazan tarafa çevirin ve birkaç saniye bekledikten sonra bir önceki konumuna yeniden getirin. Bu şekilde kombiyi resetlemiş olursunuz. Arıza düzelmezse işlemi birkaç kez daha uygulayın. Yine de düzelme olmazsa eğer servis yardımı almalısınız.
 1. F7 Arıza Kodu Düşük voltaj sorunu.
 • Çözüm Daireye ya da kombiye gelen voltajın düşük olması sebebiyle cihazın arızaya geçtiğini belirtir. Bir süre kadar voltajın düzelmesini beklemelisiniz. Bu arada dairenize elektrikçi çağırarak voltajı ölçtürebilir ve kontrol ettirebilirsiniz. Voltaj uygun voltta olmasına karşın yine de sorun düzelmezse eğer düşük voltaj sebebiyle kombi kartı hasar görmüş veya yanmış olabilir. Karta müdahale edilmesi açısından servis çağırmalısınız. Kart onarımı sonrası arızanın yeniden yaşanmaması için mutlaka voltaj düzenleyici regülatör cihazı kullanmalısınız.
 1. F9 Arıza Kodu Anakart sorunu.
 • Çözüm Arıza durumunda önce mod seçim düğmesini “reset” yazan yere çevirerek kombiyi resetlemelisiniz. İşlemi arıza düzelmediği sürece maksimum 3 kez tekrarlamalısınız. Yine de sorunda düzelme olmuyorsa anakart arızalı demektir. Bu durumda anakart tamiri veya değişimi için servis çağırmalısınız.
 1. L5 Arıza Kodu Kombi 15 dakikada bir yeniden başlıyor.
 • Çözüm Yani kombinin çok sık devreye girip çıktığını belirtir. Bu arıza durumunda önce kombiyi sigortasından kapatarak yeniden açın. Daha sonra mod seçim düğmesini “reset” konumuna çevirerek kombinize reset atın. Resetleme sonrası sorunda düzelme olmazsa eğer servis müdahalesi gerekir.
 1. L6 Arıza Kodu Yanlış alev sinyali.
 • Çözüm Arıza durumunda önce mod seçim düğmesini “reset” yazan yere çevirerek kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işlemini sorun düzelmezse arka arkaya birkaç kez daha uygulayın. Arıza yine de düzelmiyorsa; iyon elektrodunda, gaz valfinde ya da anakartta sorun olabilir. Yine de net teşhis için servis yardımı almalısınız.
 1. C0/C2 Arıza Kodu BCC sorunu.
 • Çözüm Bir nevi anakart arızası denilebilir. Önce cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrası düzelme olmazsa eğer servis çağırmalısınız. İlk etapta kablolar ve bağlantılar kontrol edilir. Bir sorun görülmezse eğer anakart arızası olabileceğinden anakart kontrol edilir, sorun görülürse tamiri ya da değişimi ile problem çözümlenir. Bunun için uzman yardımı almanız gerekir.
 1. F1 Arıza Kodu Düşük su basıncı uyarısı.
 • Çözüm Tesisat basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Su basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı kontrol etmeli, kombi altında monteli olan doldurma musluğuyla kombiye su basmalısınız. Su basma işleminden sonra doldurma musluğunu mutlaka kapatın. Arıza düzelecektir. Düzelmezse eğer resetleme işlemi deneyin. İşlemi yapamazsanız veya çok sık yapmak zorunda kalıyorsanız mutlaka servis çağırın.
 1. L1 Arıza Kodu Aşırı ısınma sorunu veya tesisatta su yok.
 • Çözüm Öncelikle tesisat su basıncını kontrol edin. Basınç 0 değerine yakınsa kombiye 1,5 bara kadar su basın. İşlemden sonra sorun düzelmezse ya da tesisat su basıncı ideal seviyedeyse kalorifer vanalarını kontrol edip, açık olduğundan emin olun. Vanalar açık, kombi basıncı normalse eğer mod seçim düğmesini “reset” yazan konuma çevirerek kombinize reset atın. Resetleme işlemini de arka arkaya birkaç kez tekrarlayın. Arıza durumu yine de düzelmiyorsa servis çağırmanız gerekir. Ana eşanjör başta olmak üzere, pompa, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Tesisat veya filtreler tıkalı olabilir.
 1. F2 Arıza Kodu Alev kaybı sorunu.
 • Çözüm Cihaz bir sebeple alev kaybına uğruyor demektir. Bu arıza durumunda dairede kısa süreliğine gaz kesintisi olabilir. Bu yüzden önce gaz vanalarını kontrol ederek açık olduğundan emin olun. Dairenize gaz geldiğinden emin olun. Sonra kombiyi arızadan çıkarmak için resetleme işlemi yapın. Yine de arızada düzelme olmuyorsa servis çağırmanız gerekir. İyon elektrodu, gaz valfi, fan, anakart gibi parçalarda problem olabilir.
 1. L2 Arıza Kodu Ateşleme yok.
 • Çözüm Dairenizde gaz olmadığında, ateşleme sistemindeki parçalar arızalı olduğunda genelde bu sorun yaşanır. Kullanıcı olarak ilk başta dairenizde gaz olduğundan yani dairenize gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Mesela ocağınız doğalgazlıysa ocağı çalıştırmayı deneyerek dairenizde gaz olup olmadığını anlayabilirsiniz. Dairenizde gaz var ve kombinize de gaz geliyorsa eğer bu durumda mod seçim düğmesini “reset” konumuna getirin, birkaç saniye bekledikten sonra yeniden bir önceki konumuna (yaz veya kış konumuna) getirin. Arıza düzelmezse işlemi birkaç kez daha tekrarlayın. Arıza durumu yine de devam ediyorsa servis çağırmanız gerekir. Anakart, iyon ve ateşleme elektrodu, gaz grubu gibi parçalarda sorun olabilir.
 1. F3 Arıza Kodu Fan sorunu.
 • Çözüm Bu gibi arıza durumlarında servis öncesi cihazı birkaç kez arka arkaya resetlemelisiniz. Resetleme işleminden sonra da arıza durumunda eğer bir değişiklik-düzelme olmazsa fan arızalı olabilir. Fanın yanı sıra anakartta sorun olabilme ihtimali de vardır. Net arıza teşhisi yapılması ve arızanın giderilmesi için servis yardımı almanız gerekir.
 1. F4 Arıza Kodu Gidiş termistörü sorunu.
 • Çözüm Kombinin gidiş termistöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Termistör dışında bağlantılarda da sorun olabilme ihtimali vardır. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeden servis yardımı almanız gerekir.
 1. F5 Arıza Kodu Dönüş termistörü sorunu.
 • Çözüm Kombinin dönüş termistöründe problem olabileceğini belirtir. Cihaza herhangi bir müdahalede bulunmadan servis çağırmalısınız. Termistör dışında kablo bağlantılarında da sorun olabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (64 Yorum)

 1. Doğan Ortaç dedi ki:

  Termoteknik logic 26/35 combinin eşanjör fiyatı ne kadar? Cevaplarsanız sevinirim. Selamlar.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Doğan Bey… Buradan fiyat bilgisi aktarılamıyor maalesef. Teknik konularda yapılabilecek bir işlem varsa eğer yardımcı olmaya çalışırız. Fiyat bilgisi için doğrudan çağrı merkezimize ait 0850 811 88 22 numaralı telefonumuza ulaşabilirsiniz.

 2. Gürhan Kaya dedi ki:

  Selam logic 26-35 kombi kullanıyorum L2 arızası verdi usta çağırdım içini açmadan baktı pompa arızası dedi 800-1000 TL masrafı var dedi ama kitapçığında L2 ateşleme arızası olarak gösteriliyor boşa para vermek istemiyorum yardımcı olabilir misiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gürhan Bey… Evet kombiniz gaz yokluğu-ateşleme arızası veriyor. Bu durumun bize kalırsa pompa ile bir alakası yoktur. Ancak pompada harici olarak bir sorun görüldüyse bu detayı bilemeyiz tabi. Cihazı gelip yerinde incelememiz, bir tespit yapmamız gerekiyor.

 3. çetin çetin dedi ki:

  İyi günler, Logic 26/35 serisi kullanıyorum… (2018 yılı üretim serisi sanırım) Kombi önceden arar ara yüksek seviyede uğultu yapıyordu , şuan çok sık zamanda fan uğultusu yapıyor , neden olabilir ?
  Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Çetin Bey… Sesi yerinde duymadan veya cihazı gelip yerinde incelemeden bu konuda net bilgi aktarmamız çok zor. Uzaktan tahmini de olsa bilgi aktaramıyoruz maalesef. Size yaptırabileceğimiz bir işlem de olmadığı için servis yardımı almanız gerekiyor.

 4. Yusuf gergin dedi ki:

  Ekranda hiç görüntü yok ne yapabilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yusuf Bey… Dairenizde elektrik kesintisi yok ve kombi yanındaki şalter açıksa veya fiş prize takılıysa cihazın paneline enerji gelmesi gerekir. Enerji gelmiyorsa bu bir kart arızası olabilir. Ancak dairenize gelen elektriği ve kablo bağlantılarını da kontrol etmek gerekir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Bu konuda uzman yardımı almalısınız.

 5. Ferhat korkmaz dedi ki:

  Termoteknik logic 26/35 kombim 7 günde bir barı 3 bini hatta 4 bini buluyor yani barı yükseliyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ferhat Bey… Kombide basınç yükselme durumu eşanjör, genleşme tankı, doldurma musluğu gibi parçalara bağlıdır. Yani teknik müdahale gerektiren bir sorundur. Bu açıdan yardım almak isterseniz; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Petek Yıkama