ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Süsler Dorlion Arıza Kodlarıslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Süsler Dorlion Hata Kodları

Makalemizde yer alan bilgiler Süsler Dorlion serili 5101 Manotermik/5105 Bitermik Hermetik kombiler, 5100 Manotermik/5104 Bitermil Bacalı kombiler, 5107 LCD Manotermik hermetik kombiler, 5103 LCD Manotermik Hermetik kombiler için geçerli arıza kodlarıdır.

 1. E0 Arıza Kodu Anakart arızası.
 • Çözüm Ekranda bu hata kodu beliriyor ise servis gelmeden önce kombiye reset atmalısınız. Resetleme uygulamasını en fazla 3 kez yapın. Uygulamalardan sonra arıza durumunda düzelme olmaz ise servisi aramalısınız. Bu arıza durumunda anakart tamiri veya değişimi yapılabilmektedir. Soruna müdahale edilmesi ve arızanın giderilmesi açısından uzman desteği alabilirsiniz.

Süsler Dorlion Arıza Kodları

 1. E1 Arıza Kodu Tesisat su basıncı yetersiz.
 • Çözüm Bu arıza durumu genelde çok sık yaşanır. Su basıncının düşük olduğunu belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer cihaza su basmanız gerekir. Tesisat su basıncını doldurma musluğu ile 1,5 bara kadar getirin. Su basma işlemi sonrasında arıza düzelecektir. Düzelme olmadığında resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme sonrası arıza düzelmezse, arıza sıkça yaşanırsa ya da işlemi yapamazsanız eğer servis desteği alabilirsiniz.
 1. E2 Arıza Kodu Ateşleme arızası.
 • Çözüm Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer öncelikle kombinize gaz gelip gelmediğine bakmalısınız. Kombinize gazın gelmesi gerekir. Gaz gelmiyorsa doğalgaz ile alakalı bir sorun olabilir. Gaz vanalarına açık olmasına rağmen kombinize gaz gelmiyorsa eğer doğalgaz firmasını arayarak bilgi ve yardımları alabilirsiniz. Gaz vanaları açık ve kombiye de gaz geliyor ise kombiyi resetleyebilirsiniz. Arızada düzelme olmadığı sürece resetleme işlemini de en fazla 3 kez uygulayabilirsiniz. Yine de sorunda düzelme olmazsa eğer; gaz valfinde, elektronik kartta ya da iyonizasyon ve ateşleme elektrodunda sorun olabilir. Bu gibi durumlarda uzman yardımı almanız gerekmektedir.
 1. E3 Arıza Kodu Isıtma sensörü arızası.
 • Çözüm Isıtma sensörünün arızalı olabileceğini belirtir. Kalorifer sensörü bağlantılarında sorun varsa, sensör boruları nemlenmiş ise bu sorun yaşanabilir. Bu arıza durumunda teknik açıdan arızanın tespit edilerek çözümlenmesi amacı ile servisi aramalısınız.
 1. E4 Arıza Kodu Sıcak su sensörü arızası.
 • Çözüm Sıcak su yani kullanım suyu sensöründe sorun olabilir. Sıcak su sensörünün arızalı olma riski fazladır. Ancak sensöre bağlı borularda nemlenme olması ya da sensör kablolarında kopukluk-kısa devre durumu olması halinde de bu sorun yaşanabilmektedir. Arızanın yine de tespit edilerek çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.
 1. E6 Arıza Kodu Aşırı ısınma hatası.
 • Çözüm Kombi tesisatında bulunan suyun aşırı sıcak olması sebebi ile emniyet termostatın devrede olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumları birçok sebebe bağlıdır. Servis öncesi kombiye reset atın, kalorifer ve tesisat vanalarına bakın, vanalar kapalı ise açın. Vanalar açık, kombiyi resetlediniz ancak arıza durumunda düzelme olmuyor ise; üç yollu vana arızalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, pompada sorun olabilir, tesisat tıkanmış olabilir, tesisatta hava olabilir veya kalorifer dönüş vanasındaki filtre tıkalı olabilir. Arızanın tespit edilip çözümlenmesi açısından servis yardımı almanız gerekmektedir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmemelisiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

  1. Süsler derlikon kombi kaleriförte normal şaşılıyor sıcakmışsın ilk açınca yanı suyu ısıtıp sönüyor bazen tekrarlanıp bazen yanmiyor aç kapa yapınca yanıyor yalnız sıcak su derecesi 80 90 da kalıyor yardımcı olursanız seviniriz

   1. Merhaba Ramazan Bey… Muhtemelen cihaz aşırı ısınma sebebiyle kapanıyor. Kombide birçok arıza durumu olabilir. Bu yüzden servis yardımı almanız gerekir.

    1. Süsler kombi sıcaktaysa ekran 40 ayarliken 85 90 derece gösteriyor normal çalışıyor serce neden yükse gösterir

     1. Ramazan Bey kombinizde aşırı sıcaklık sorunu var. Yani kombi içerisindeki suyun sıcaklığı 85-90°C lere kadar çıkıyor. Tesisat tıkalı olabilir, kalorifer filtresinde tıkanma olabilir, pompa sıkışmış olabilir, eşanjör veya üç yollu vanada sorun olabilir, sıcak su sensör arızası olabilir. Birçok arıza durumu söz konusu olabileceğinden net tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

   1. Merhaba Ali bey. Pompa ve fan gibi parçalar yapıyor olabilir yada içinde hava olabilir fakat bunlar tahmin sadece Ali bey incelemeden net bir şey demek zor.