Alarko Seradens Premix Kombi Kullanımı

Alarko Seradens Premix Kombi Nasıl Kullanılır?

Alarko Seradens Premix Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. Açma/kapama düğmesi
 3. 2 numaralı düğme
 4. Isıtma tesisatı sıcaklık ayar düğmesi
 5. 3 numaralı düğme
 6. Kullanım suyu sıcaklık ayar düğmesi
 7. 4 numaralı düğme
 8. Kullanım suyu sıcaklık gösterge düğmesi
 9. 5 numaralı düğme
 10. Servis düğmesi
 11. 6 numaralı düğme
 12. Yaz-kış konum seçme düğmesi
 13. 7 numaralı klemens
 14. Harici kablolama için klemens
 15. 8 numaralı gösterge
 16. Sıcaklık, hata kodu ve çalışma durumu LED göstergesi

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Öncelikle 6 numaralı konum seçme düğmesine basın. Ekranda musluk simgesi belirir ise cihaz sıcak su yani yaz konumunda demektir. Sıcak su ayarı yapmak için de 3 numaralı musluk simgeli düğmeyi sağa doğru çevirerek ısı ayarını yükseltmelisiniz. Ayarı düşürmek için düğmeyi sola çevirebilirsiniz. Ekranda ayarladığınız sıcaklık derecesini de görebilirsiniz.

► Sıcak kullanım suyu derecesi 35°C ile 60°C arasıdır.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Kombiyi hem sıcak su hem de ısınma için kullanmak isterseniz kış konumuna geçmeniz gerekir. 6 numaralı konum seçme düğmesine basarak önce yaz-kış konumunu seçmelisiniz. Ekranda hem musluk hem de kalorifer simgesi belirecektir. Kış konumunda sıcak su ihtiyaç için musluk açıldığında kombi sıcak su talebine yanıt verir kalorifer konumunu kapatır. Sıcak su talebi sona erdiğinde yani sıcak su musluğu kapandığında kalorifer konumu yeniden devreye girer ve cihaz ısıtmaya geçer.

Kalorifer ayarını 2 numaralı kalorifer simgeli düğmeyi kullanarak yapabilirsiniz. Düğmeyi sağa doğru çevirerek ayarı yükseltebilir, sola çevirerek ayarı düşürebilirsiniz. Ekranda zaten ayarladığınız ısıtma ayarını göreceksiniz. Beklentinize göre bir ayar seçebilirsiniz.

► Kalorifer sıcaklık derecesi 30°C ile 80°C arasıdır.

► Yerden ısıtma sisteminde sıcaklık derecesi 25°C ile 40°C arasıdır.

Kullanım Suyu Sıcaklığını Gösteren Düğme

Düğmeye 5 sn. kadar basılı tuttuğunuzda ekranda kullanım suyu sıcaklığını gösterir. 1 kez basarsanız dış hava sensörü bağlı ise dış hava sıcaklığını gösterir.

Servis Düğmesi

Yalnızca uzman servis ekibi tarafından kullanılması tavsiye edilir.

► Alarko Seradens Premix Kombi Kullanımı sırasında arıza durumunda ekranda hata kodu belirir. Bu gibi durumlarda hata kodunun açıklamasına göre kullanıcı müdahalesi ya da servis müdahalesi gerekmektedir. Arıza durumu açıklamasında resetleme işlemi yapın deniliyorsa 1 numaralı açma/kapama düğmesini kullanmalısınız. Kombiyi önce kapatmalı birkaç sn. sonra yeniden açmalısınız. Sorunda düzelme olmaz ise işlemi birkaç kez tekrarlamalı, arıza devam etmekte ise Alarko Seradens Premix Arıza Kodları linkini tıklayarak arızanın sebepleri ve çözümlerini öğrenebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama