444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Sancaktepe Kombi Servisislogan
down
Paylaş:

İstanbul Sancaktepe Kombi Servisi

Sancaktepe Kombi Servisi tarafından sunulan hizmetlerden daha öncesinde yararlanmış mıydınız? Firmamız kendine has çalışmaları ve güven dolu ekibi ile huzurlarınızdadır. Çalışmalarımızda her zaman kullanıcılarımızı ve kullanıcılarımızın memnuniyetlerini düşündüğümüz için bugün geride bıraktığımız başarılımızı daimi hale getirme çabası ile yine huzurlarınıza çıkmaktayız. Çalışmalarımızda tabi amacımız sizleri memnun bırakmak da oluyor. Bu yüzden bizi kombi sorunlarınızda ya da ihtiyacınız olan her tür kombi uygulamasında dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Sancaktepe Kombi Servisi

Sancaktepe Kombi Servisi Kimdir?

1994 tarihinde işini başlatıp, günümüze kadar başarılı olmuş şekilde huzurlarınızdaki yerini alan modern bir kuruluştur. Çalışmalarındaki amacı her şeyden önce kullanıcılarının memnuniyeti olmuştur. Sırf bu sebeple de çalışmalarını memnuniyet odaklı gerçekleştirmekte her açıdan kullanıcılarına yardımcı olmaktadır.

►►► Kombilerinizde meydana gelen; sıcak su, su damlatma, ateşleme yapmama, ses yapma, basıncın düğmesi ya da yükselmesi gibi önemli arızalarda profesyonel hizmet almak istiyor fakat Sancaktepe ilçesinde beklediğiniz hizmeti alabileceğiniz bir firma bulamıyorsanız Sancaktepe Kombi Servisi her daim sizlerle…

Kombi Kullanırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

 • Kombiyi doğru şekilde kullanmak önemlidir. En başta kombiyi yanlış kullanmamak için kullanım talimatlarında belirtilen kurallara uyun. Cihazı yanlış ayarlarda kullanmayın. Sabit bir ayar belirleyin ve yaz kış sabit bir ayarda çalışsın.
 • Kombiyi sürekli kapatıp açmamak gerekir. Kombiyi özellikle de soğuk geçen kış dönemlerinde kapatmak yalnızca ortamın değil ortamda bulunan tavan, taban ve eşyaların da soğumasına neden olur. Kombi yeniden açıldığında ise ortamı ısıtmak için fazladan güç sarf edip yakıt tüketimini çoğaltır. Kombi kapatıldığında tüketmediği yakıtın neredeyse iki katını yeniden açıldığında tüketir. Bu da yakıtta sarfiyat ve alınan sonuçta düşüklük demektir.
 • Kombiniz arızalandığında sadece gaz kontrolü, basınç kontrolü ve resetleme uygulamaları yapın. Arızada düzelme olmazsa eğer başka bir işlemler uygulamadan mutlaka servisi arayın.
 • Kombinizin bakımı ile birlikte tesisatınızın bakımını da ihmal etmeden yaptırın. Bakım uygulamaları kombiniz ve tesisatınız açısından önemlidir. Bakımsız kalan kombi ve tesisatın sizler için büyük dezavantajları olduğunu unutmayın.


Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar

Sancaktepe İlçesindeki Hizmet Yerlerimiz

Abdurrahmangazi – Akpınar – Atatürk – Emek – Eyüp Sultan – Fatih – Hilal – İnönü – Kemal Türkler – Meclis – Merve – Mevlana – Osmangazi – Paşaköy – Safa – Sarıgazi – Veysel Karani – Yenidoğan – Yunus Emre

Sancaktepe Kombi Servisi hizmetlerini; Sancaktepe Vaillant Servisi, Sancaktepe Demirdöküm Servisi, Sancaktepe Baymak Servisi, Sancaktepe Viessmann Servisi, Sancaktepe Ferroli Servisi, Sancaktepe Eca Servisi olarak da sürdürmektedir. Adı geçen markalar ile hiçbir bağımız olmadığını ve markalardan bağımsız yalnızca kullanıcı istek ve talebi ile özel servis olarak hizmet sunduğumuzu belirtmek isteriz. Yetkili servis konumunda olmayan firmamız hemen her kombi markasına özel servis hizmeti sunmaktadır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (28 Yorum)

  1. airfel yogusmalı kombı kullanıyoruz kalorifer sıcaklıgı kac olmalı ve sıcak su cesmelere akan kac olmalıdır ?yenı takıldı kombı 22 5 calısıyor saatten oyle ayarlı

   1. Merhaba Turgut Bey… Kombinizde kalorifer ve musluk suyu için minimum maksimum sıcaklık değerleri vardır. Minimum değeri ekrandan kontrol edin, ortalama 10-15°C üzeri ayarlama yapın. Örneğin sıcaklık değeri minimum 30°C ise 40-45°C lik bir ısı ayarı yapmanız gerekir. Sıcaklık durumuna göre de ayarı düşürebilir veya yükseltebilirsiniz. Talebinize göre bir sıcaklık ayarı yapmanız gerekir.

  2. Vitopend 100-w
   Tıp A1JB

   Ekranda brülör işareti yanıyor bu bir arıza midir veya araziye sebep olurmu

   1. Merhaba Recep Bey… Brülör sembolü cihaz ateşleme yaptığı zaman brülörde alev oluştuğu zaman belirir. Bu bir arıza değildir.

  3. Merhaba. Ben Ferroli DOMİCOMPACT  marka kombi kullanıyorum kiracıyım. Peteklerimiz ısınıyor sorun yok.Yalnız sıcak su almak istediğimizde önce ısınıyor sonra soğuyor su o arada kırmızı ve sarı ledler yanıp sönüyordu.Daha önce de banyoda su bir ısınıyor bir soğuyordu.Şimdi sular kapalı ama turuncu led sürekli yanıyor. Kombiye bir zararı olur mu ne yapmalıyım?

   1. Merhaba Bahar Hanım… Kombinizde turuncu ve kırmızı ledlerin aynı anda yanıp sönmezi aşırı sıcaklık uyarısıdır. Kombi içinde bulunan suyu tesisatta dolaştıramadığında genelde bu sorun yaşanır. Cihaz sıcak suda bu sorunu yaşattırıyorsa üç yollu vana, sensör gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir. Farklı parçalarda da sorun olabilir. Mesela eşanjör kireçlenmesi gibi. Sıcak suda yaşadığınız sorun için servis yardımı almanız gerekir. Sular kapalı yani kullanmıyorsanız bir sorun olmaz korkmayın. Ancak yine de bu sorundan kurtulmak adına biran önce bi servisle görüşerek yardım alın.

  4. merhaba ariston marka termosifonum var.Termosifondaki su seviyesi hep yarıma kadar doluyor ve 1 seferlik banyo yapmak için sıcak su sağlıyor.Bu yarım göstergeyide boşaldıktan sonra 2-3 gün içinde dolabiliyor.Biraz bulaşık yıkasam su ilk başta kaynar akıyor gittikçe sıcaklığıda düşüyor.Bunun çözümü nedir acaba içinde hava kalmış olabilir diyorlar bu havayı nasıl boşaltabilirim ve termosifonun daha hızlı dolmasını nasıl sağlayabilirim acaba

   1. Merhaba Hüseyin Bey… Termosifon hizmeti vermediğimiz için detaylı bilgiye sahip değiliz maalesef. Termosifon hizmeti veren firmalarla görüşerek bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

  5. İyi çalışmalar. Kombi markası, baxıeco3.(240fi) petek ısı ayarım en düşük seviyede fakat ateşleme yaptığı esnada 65’e kadar ekranda gördüm. Peteklere el değmiyordu ne yapmam gerekiyor. Teşekkür ederim

   1. Merhaba Hüseyin Bey… Bu durumda sizin yapabileceğiniz bir işlem ya da uygulama bulunmuyor maalesef. Kombi en düşük ısı ayarında olmasına rağmen petekler el değmeyecek kadar sıcak oluyorsa eğer bu ya üç yollu vana ya da anakart arızasıdır. Tabi yine de soruna yerinde bakmamız lazım. Bazı durumlarda pompa, eşanjör, sensör gibi parçalar da karşımıza arızalı olarak çıkabiliyor. Sorunu yerinde görüp incelememiz lazım.

  6. baymak lambert marka kombim var banyoya girdiğimde suyu açıyorum sıcak su geliyo sonra kombi kafasına göre bi soğuk bi sıcak su veriyo sonrasında ise iyice soğuk vermeye başlıyo yani binevi kafasına göre veriyo ve kombi tam sıcak su vermeye başlayıp su sıcaklığı yükselmeye başlayınca e6 arızası veriyo

   1. Merhaba Mehmet Akif Bey… Kombide suyun bir ısınıp bir soğuması genel olarak sensör, anakart gibi parçalara bağlıdır. Tabi bu durum sadece banyoda oluyorsa banyo musluğunda, bataryasında veya tesisatında sorun olabilme ihtimali yüksek. Mutfak ve banyo her iki tarafta da aynı durum oluyorsa kombide belirttiğimiz parçalarda sorun olabilme ihtimali vardır. Kombi suyu soğutup E6 arızasına geçiyorsa bu da ntc sensöre bağlı bir durumdur. Tabi yine de cihazı yerinde görüp incelememiz lazım. Sancaktepe Kombi Servisi olarak bu konuda size hizmet sunarak yardımcı olmak isteriz. Çağrı merkezimizi (444 1 837) arayarak servis talebinde bulunabilirsiniz.

  7. Kombinin markası warmhause bugün ilk çalıştırma yapıldı . Servis basıncı 2 de bıraktı 1 saat sonra bu basınç 1 e kadar düştü. Musluk tan suyu verdim 2 e kadar yine 1.5 ta . İbresi titriyor

   1. Merhaba Aytek Bey… Kombi sıfır olduğu için sorun olacağını sanmıyorum. Sorun kombide olsa bile basınç bu kadar kısa sürede düşmez. Öncelikle bir kaçak kontrolü yapın. Petek tesisat veya kombide bir su kaçağı yani su akıntısı durumu olup olmadığına bakın. Basınç değeri 2 bardan 1 saat içinde 1 bara kadar düşüyorsa tesisatta bir yerde kaçak olma ihtimali çok yüksek. Gözle görülür bir su kaçağı durumu varsa (petek ya da tesisatta) tesisatçı çağırın. Kombide su kaçağı varsa eğer ilk çalıştırmayı yapan firma ekipleriyle görüşerek yardım alın. Gözle görülür bir su kaçağı yoksa eğer uzman bir tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirin, sıva altı kaçağı olabilir. Tabi kombi altındaki tesisat vanalarının açık durumda olduğundan da emin olun.

   1. Merhaba Erhan Bey… Ferroli kombilerde F31 arızası; ısıtma suyu gidiş sensörü arızasıdır. Yani kalorifer ntc sorunu diyebiliriz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığından servis müdahalesi gerekir. Çözüm için Sancaktepe Kombi Servisimiz ile görüşerek yardım alabilirsiniz.

  8. Eca proteus premix marka kombi e82 hata kodu veriyor. Resetledim olmuyor. Simdi ne yapmaliyim.

   1. Merhaba Mustafa Bey… Kombinizde alev kaybı sorunu var. Maksimum 3 resetleme işlemine rağmen sorunda düzelme olmuyorsa eğer teknik müdahale gerekir. Yani servis müdahalesi gerekir. Fan, iyon elektrodu, gaz valfi veya anakart arızası olabilir. Net tespit için tabi sorunu yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz. Sancaktepe Kombi Teknik Servisi ekiplerimizle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

  9. Buderus Logamax Plus GB012-25K Kombi suyu ısıtıyor. ama petekler ısınmıyor. her hangi arıza bilgisi göstermiyor. panelde petek 90 dereceye kadar çıkıyor ve geri 30-35 derecelere düşüyor. 1.6.A göstergesi 4C yazıyor.
   1.2.C: 0
   1.2.F:. 0
   1.3.b.:3
   1.3.C. 5
   1.5.b: 3
   1.6.A 4C ?
   1.6.d. 0.0
   ne yapmam gerekiyor.

   1. Merhaba Arif Bey… Buderus kombilerde 4C arızası düşük basınç arızasıdır. Tesisat basıncı düşük olabilir ya da emniyet termostatı arızası olabilir. Tesisat su basıncını kontrol edin 1.5 bar civarında olduğundan emin olun. Basınç değeri normal değerdeyse eğer yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmuyor maalesef. Bu arada belirttiğiniz değerler parametre ayarları. Ayarlardan çıkmanızı ve ayarlarda herhangi bir değişiklik yapmamanızı öneririz. Parametre ayarları yalnızca servis ekiplerince değiştirilebilir. Yanlış bir müdahale can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eder.

  10. Kombin markası valinat su doldurma vanası zor dönüyor aparrari kırıldı vananın bu vanayı çevirmek için aparatı nereden bulabiliriz veya komple değişim ücreti ne kadar

   1. Merhaba Osman Bey… Doldurma musluğu başlığından bahsediyorsunuz. Bu parçanın satışı yoktur. Piyasada da bulamazsınız. Komple değişimi gerekir. Cihazın modeline bağlı parça değişim ücreti değişmektedir. Modele göre fiyat bilgisi almak adına 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

  11. merhabalar,demirdöküm kombi kullanıyorum,sıcaksuyu açınca birmüddet sıcak aktıktan sonra kombi sönüyor,su soğuyor

   1. Merhaba Şener Bey… Kombi sıcak su kullanımında devre dışı kalıyor anladığım kadarıyla. Önemli olan suyu soğutunca arızaya geçmesi yani arıza kodu veya ledli ise led ile bir uyarı vermesidir. Böyle bir uyarı alıyor musunuz? Alıyorsanız bize bildirin ki size ona göre bilgi aktaralım. Bir arıza kodu veya uyarı ledi vermiyorsa servis yardımı almanız gerekir. Yani sorunu yerinde incelemek lazım. Yardım için 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

     1. Merhaba Şener Bey… Kombinizde hava akış sorunu var. Yani yeterli hava akışı sağlanamadığı için cihaz bu arızayı veriyor. Cihazı birkaç defa resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Net tespit için de tabi sorunu yerinde görmemiz gerekiyor.

  12. Merhaba ECA Proteus kombim yıldırım düşmesi sonucu zarar gördü enerji girişi önündeki 2Amperlik cam sigorta patlamış. O sigortayı değiştirdik elektrik ve elektronik aksamında yanık patlak görünmüyor kombi çalışıyor çakmak ateşliyor ama gaz gelmediği için 3 saniye sonra sonra arızaya düşüyor bana yardımcı olur iseniz çok sevinirim teşekkürler

   1. Merhaba Ramazan Bey… Gaz vanaları açık olduğu sürece kombiye gaz gelir. Ancak kombi gazı algılamaz. Brülörde alev oluşmaz. Eğer yıldırım çarpması sonucu şalter hasar gördüyse kombi de hasar görmüş demektir. Cam sigorta değişikliği yapmışsınız sorun düzelmemiş, kombide şuanda ateşleme arızası var. Muhtemel sebep anakart arızası gibi görünüyor. Ancak arızayı yerinde görmeden size bilgi aktarmamız veya yardımcı olmamız çok zor. Bir uzman yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz. Ayrıca diğer bir önerimiz “kombi regülatörü” cihazı kullanmanızdır. Voltaj dalgalanmaları sebebiyle eğer şalter hasar görüyorsa, kombi de her zaman hasar görebilir. Bu hasarın önüne geçmek, şebeke voltajını düzenlemek için mutlaka bu cihazı kullanın.


Warning: include_once(/home/kombitamircisi/public_html/wp-content/plugins/wp-fastest-cache-premium/pro/library/lazy-load.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/kombitamircisi/public_html/wp-content/plugins/wp-fastest-cache/inc/cache.php on line 710

Warning: include_once(): Failed opening '/home/kombitamircisi/public_html/wp-content/plugins/wp-fastest-cache-premium/pro/library/lazy-load.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/kombitamircisi/public_html/wp-content/plugins/wp-fastest-cache/inc/cache.php on line 710

Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function lazy_load() on null in /home/kombitamircisi/public_html/wp-content/plugins/wp-fastest-cache/inc/cache.php:713 Stack trace: #0 [internal function]: WpFastestCacheCreateCache->callback('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/kombitamircisi/public_html/wp-includes/functions.php(4339): ob_end_flush() #2 /home/kombitamircisi/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/kombitamircisi/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/kombitamircisi/public_html/wp-includes/plugin.php(465): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/kombitamircisi/public_html/wp-includes/load.php(954): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/kombitamircisi/public_html/wp-content/plugins/wp-fastest-cache/inc/cache.php on line 713