Protherm Lynx Condens Arıza Kodları

Protherm Lynx Condens Hata Kodları

Makalemizde açıklanan bilgiler Protherm Lynx Condens model 24 kW ve 28 kW yoğuşmalı kombiler için geçerlidir.

  1. F22 Arızası Sistem basıncı yeterli değil.
  • Çözüm Tesisat basıncı 1 barın aşağısına düştüğü zaman ekranda bu hata kodu yanıp söner. Basıncın 1,5 bar olması gerekir. Kombiye monteli durumda olan mavi veya siyah renkteki doldurma musluğunu sola çevirin. Su sesini duyduktan sonra basıncı takip edin. Basınç yükselip 1,5 bara gelince doldurma musluğunu sağa çevirip kapatın. Sorun düzelecektir. Olur da işlemi yapamazsanız, işlemi yapmanıza rağmen sorun düzelmezse ya da bu işlemi çok sık yapmak zorunda kalıyorsanız servis yardımı almalısınız.
  1. F28 Arızası Gaz yokluğu hatası.
  • Çözüm Arıza durumunda ilk yapmanız gereken şey gaz kontrolü olsun. Dairede gaz var mı? Ocak yanıyor mu? Kombiye gaz geliyor mu? Bu kontrollerin hepsini yapın ve kombiye gaz geldiğinden emin olun. Ocak yanıyorsa dairede gaz kesintisi yoktur, kombi yanındaki gaz vanasına bakın kapalıysa açın. Ocak da yanmıyorsa dairede gaz kesintisi vardır ya da kapı dışındaki gaz vanası kapalıdır. Gereken kontrolleri gerçekleştirerek kombiye gaz geldiğinden emin olun. Kombiye gaz geliyorsa cihazı arızadan çıkarmak için birkaç kez resetlemeyi deneyin. Yine de sorunda herhangi bir değişiklik olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir. Anakart, gaz valfi, iyon-ateşleme elektrotunda sorun varsa bu sorun yaşanabilir. Yine de tabi net teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

DİP NOT: Makalemizde yalnızca kullanım kılavuzunda belirtilen hata kodları hakkında bilgiler sunulmuştur. Bu hata kodları dışında birçok arıza durumuyla karşılaşabilirsiniz. Bu arıza kodları genel olarak “F” harfi ile başlamaktadır. Belirttiğimiz “F22 ve F28” arıza kodları dışında farklı bir arıza kodu ile veya sorun ile karşılaşırsanız bize sorabilir, yorum olarak yazabilir yardım alabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama