Protherm Lynx Condens Kombi F28 Arızası

Protherm Lynx Condens Kombide F28 Arızası Nedir?

Gaz yokluğu-ateşleme sorunu.

Kullanıcı Servis Öncesi Ne Yapabilir?

 • İlk başta bağlantısı varsa eğer ocağını kontrol etmeli, ocağın yandığından emin olmalıdır. Ocak da yanmıyorsa ya dairede gaz kesintisi vardır ya da vanalar kapalıdır. Öncelikle kapı dışında bulunan vanaya bakmalı, vana kapalı ise açık konuma getirmelisiniz. Vana açık olmasına karşın ocak ve kombi yanmıyorsa binanın girişindeki ana gaz vanasına bakmalı, o vana da açıksa bölgenizin doğalgaz firmasını aramalı durumu izah etmelisiniz.
 • Ocağa gaz geliyor, ocak yanıyorsa buna rağmen kombi yine de bu arızayı veriyorsa bu aşamada kombiyi resetlemek gerekir. Bu şekilde kombi arızadan çıkabilir. Resetleme işlemi arıza düzelmediği sürece maksimum arka arkaya 3 kez yapılabilir.

Tüm bu kontrol ve işlemlere rağmen yine de sorun düzelmiyorsa servis yardımı almak gerekir.

Arızanın Sebepleri

 • Anakartta problem olabilir,
 • Gaz valfinde problem olabilir,
 • Elektrotlarda problem olabilir,
 • Bu sorun kışın yaşandıysa ve kombi gideri açık alandaysa yani bir gidere bağlı değilse yoğuşma tahliye hortumu donmuş olabilir.

Her şekilde sorunun yerinde görülüp işin uzmanı tarafından tespit edilmesi gerekmektedir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

 1. Rıdvan Aksoy dedi ki:

  Kombide ocak yanıyor ama sıcak su gelmiyor bütün vanalari acip kapatip denedik ama F28 arizasi yaziyor sebebi ne olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Rıdvan Bey,
   Anakartta problem olabilir, gaz valfinde sorun olabilir. Arızanın net tespiti ve çözümü için sorunun yerinde görülmesi gerekir. İletişim sayfamızdan çağrı merkezimize ulaşarak kaydınızı bırakabilir, uzman teknik servis ekiplerimizden yardım alabilirsiniz.

Petek Yıkama