444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Protherm Leopard Kombide F1 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Protherm Leopard Kombide F1 Arıza Kodu Nedir?

Leopard model kombilerde ateşleme sorunudur.

Protherm Leopard Kombide F1 Arızası nda Kullanıcı Ne Yapabilir?

  • Gaz kontrolü yapın Leopard kombide ateşleme sorunu ile karşılaştığınız zaman dairenizde gaz olmayabilir. Öncelikle ocağınız doğalgazlı ise ocağınızı çalıştırmayı deneyin. Bu şekilde konutunuzda gaz olup olmadığını öğrenmiş olursunuz. Ocağınız çalışmıyorsa kapı dışında yer alan gaz vanasına bakın. Kapalı ise açın. Açık ise doğalgaz çalışması sebebi ile bölgede gaz kesintisi olabilir. Bu gibi durumlarda doğalgaz firmasından yardım ve bilgileri alabilirsiniz. Ocağınız çalışıyor ise Leopard model kombi yanındaki gaz vanasına bakın, açık olduğundan emin olun. Kapalı ise mutlaka açın. Açık olmasına karşın sorun devam ediyorsa problem kombidedir.

  • Resetleme işlemi uygulayın Leopard kombinizde böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman yapmanız gereken bir diğer uygulama resetlemedir. Resetleme işlemini arıza durumunda maksimum 3 kez uygulayabilirsiniz. 3 resetleme sonrasında sorunda düzelme olmaz da devam ederse eğer resetleme işlemini bırakmalısınız.

Protherm Leopard Kombide F1 Arızası nın Çözümü

  • Anakartta problem olabilir
  • Ateşleme ve iyonizasyon elektrodunda problem olabilir
  • Gaz grubunda problem olabilir

Konutunuzda gaz olduğundan eminseniz, resetleme uygulaması sonrasında sorunda düzelme durumu olmuyor ise muhtemel arızalı parçaları bu şekilde sıralayabiliriz. Bu parçaların birinde veya birkaçında sorun olabilir. Bu gibi durumlarda ise yapılması gereken uzman yardımı almaktır. Protherm Servisi ekiplerinden yardım alırsanız yaşadığınız sorun kısa sürede yerinde tespit edilerek çözümlenecektir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.