Protherm Leopard Kombide F1 Arızası

Protherm Leopard Kombide F1 Arızası Nedir?

Ateşleme sorunudur.

Kullanıcı Servis Öncesi Ne Yapabilir?

 • Gaz kontrolü yapın Leopard kombide ateşleme sorunu ile karşılaştığınız zaman dairenizde gaz olmayabilir. Öncelikle ocağınız doğalgazlı ise ocağınızı çalıştırmayı deneyin. Bu şekilde konutunuzda gaz olup olmadığını öğrenmiş olursunuz. Ocağınız çalışmıyorsa kapı dışında yer alan gaz vanasına bakın. Kapalı ise açın. Gaz vanası hangi yönde açık olur? öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz. Açık ise doğalgaz çalışması sebebi ile bölgede gaz kesintisi olabilir. Bu gibi durumlarda doğalgaz firmasından yardım ve bilgileri alabilirsiniz. Ocağınız çalışıyor ise Leopard model kombi yanındaki gaz vanasına bakın, açık olduğundan emin olun. Kapalı ise mutlaka açın. Açık olmasına karşın sorun devam ediyorsa problem kombidedir.

 • Resetleme işlemi uygulayın Leopard kombinizde böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman yapmanız gereken bir diğer uygulama resetlemedir. Resetleme işlemini arıza durumunda maksimum 3 kez uygulayabilirsiniz. 3 resetleme sonrasında sorunda düzelme olmaz da devam ederse eğer resetleme işlemini bırakmalısınız.

Arızanın Çözümü

Konutunuzda gaz olduğundan eminseniz, resetleme uygulaması sonrasında sorunda düzelme durumu olmuyor ise muhtemel arızalı parçaları bu şekilde sıralayabiliriz. Bu parçaların birinde veya birkaçında sorun olabilir. Bu gibi durumlarda ise yapılması gereken uzman yardımı almaktır. Protherm Servisi ekiplerinden yardım alırsanız yaşadığınız sorun kısa sürede yerinde tespit edilerek çözümlenecektir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. Metin Öztürk dedi ki:

  Gaz herşey var ama F1 arızası gösteriyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Metin Bey,
   Anakartta problem olabilir. Ateşleme elektrodu ve iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Gaz grubunda arıza olabilir.Bu arıza durumunda sorunun yerinde görülmesi gerekir. İletişim sayfamızdan çağrı merkezimize ulaşarak kaydınızı bırakabilir, uzman teknik servis ekiplerimizden yardım alabilirsiniz.

 2. Türkan dedi ki:

  Yılbaşı bu yana 50 de çalışan kombin bu gece arıza F1 yaptı yapmadan önce son turunda harlı harlı harlı ses yaparak arızaya geçti n tekrar açmaya korkuyorum bana ne önerirsiniz? Teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Türkan Hanım… Öncelikle dairenizde gaz kesintisi olmadığından ve kombiye gaz geldiğinden emin olun. Gaz kesintisi sebebiyle kombi arızaya geçmiş olabilir. Gaz kesintisi yoksa yani kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiyi birkaç kez kapatıp yeniden açın. Ancak yine de bir düzelme durumu olmuyorsa teknik müdahale gerekir. Yani bu konuda servis yardımı almanız gerekiyor.

 3. Cemal Gürel dedi ki:

  Protherm Leopard tipi iki adet 12kg’lik mutfak tipi kullanan kombi’yi Ankara’dan doğalgaz işi yapan bir usta’ya, Manavgat’taki yazlık evimiz için, tesisatını kurdurup taktırdım.

  İki tüp, anca 4 gün gitti ve F1, yani tüpler bitti. Sıcak suyu dahi açmadan, (45 derece’ye ayarlı), ev 50 metrekare’lik kullanım alanına sahip, ve toplam 5 kalorifer ile ancak 4,5 metre kalorifer uzunluğu bulunan bir ev için, tüplerin bu kadar çabuk bitmesi normal mi?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cemal Bey… Firma olarak doğalgazlı kombilere hizmet verdiğimiz için, LPG li kombilere bakmadığımız için maalesef ki detayları bilemiyoruz. Bölgenizde LPG li kombilere hizmet vermekte olan firma bulursanız daha net bilgiler alabilirsiniz.

 4. Hüseyin dedi ki:

  Merhabalar leopard marka kombimiz var ve ateşledikten 10 saniye sonra kapanıyor ve f1 arıza ledi yanıyor .doğal gaz kesik değil resetledik düzelmedi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… Leopard model kombilerde F1 arızası genelde gaz yokluğu arızası olarak bilinir. Dairenizde gaz kesintisi yoksa, kombiye gaz geldiğinden eminseniz birkaç kez cihazı kapatıp açın. Yani resetleyin. Birkaç resetleme sonrası da düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir.

 5. Uğur pala dedi ki:

  Leopar model kombim var ikinci el su basıncından bosalma yerinden su atıyor ve f1 arza isigi veriyor bunun içinde bir ayar vanası vardı nsl yapılıyor söylermisiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Uğur Bey… Protherm Leopar model kombilerde ekran yoktur. F1 arızası beliriyorsa modeli Leopard’dır. Bu model kombilerde yalnız F1 uyarısı ateşleme sorunudur. Gaz yokluğu-ateşleme problemidir. Yani su akıntısına veya basınca bağlı bir sorun değildir. Kombi basıncı düşük olsaydı cihaz F0 uyarısı verirdi. Öncelikle F1 arızası yaşadığınız için dairenizde gaz olduğundan vanaların da açık olduğundan emin olun. Kombiyi birkaç kez kapatıp açarak resetleyin. Düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Kombiye su basma konusunda yardım almak isterseniz 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak teknik destek alabilirsiniz.

Petek Yıkama