Protherm Leopard Kombide F0 Arızası

Protherm Leopard F0 Arızası Nedir?

Su basıncının 1 barın altına düştüğünü belirtir.

Leopard model kombinizin ekranında F0 arıza kodu yani düşük su basınç sorunu beliriyor ise ekranın üstünde yer alan 1. ve 4. Led de yanıp sönecektir. Bu durumda sorunu çözümlemek amacı ile sisteme yani Leopard model kombiye su basmanız gerekir. İşlemi bilen kadar bilmeyen tüketicilerimiz de vardır düşüncesi ile sizlere konu hakkındaki detaylı bilgileri hemen sunalım…

Protherm Leopard Kombiye Su Basma

Su basma işlemi öncesi kombi basıncını görüntülemek için “mode” tuşuna bir kez basmanız yeterlidir. Leopard kombiye su basma işlemi yaptıktan sonra basıncı görüntülemek için “mode” tuşuna 4.led ışığı yanana kadar basabilirsiniz.

 • Leopard model kombinin sağ alt tarafındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirmeniz gerekir. Doldurma musluğunu çevirdiğiniz an su sesi duyarsınız. Ekrandaki hata kodu silinene kadar veya ledlerin yanıp sönmesi durana kadar işlemi devam ettirin. Ekranda derece belirdiğinde ve hata kodu silindiğinde sorun çözümlenmiş demektir. Doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatabilirsiniz.

Ekranda birkaç saniyeliğine düşük su basınç değeri (örneğin; 0,6 bar gibi) görüntülenecektir. Uygulama sonrasında sorunda düzelme olmazsa eğer kombiyi kapatıp yeniden açın. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Yalnız belirtmek isteriz ki işlem her zaman başarılı bir şekilde çözümlenmez. Bazen aksilikler yaşanabilir ve işlem yapılamayabilir. Bu gibi durumlarda ise mutlaka uzman yardımı almalısınız. Örneğin; doldurma musluğu kırıldığında, işlem yapılamadığında, işlemi yapmanıza rağmen sorun düzelmediğinde ve devam ettiğinde mutlaka uzman Protherm Servisi yardımı alın. Çünkü bu durumlarda parça değişim işlemi gerekebilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (7 Yorum)

 1. Gamze Dolaner dedi ki:

  Merhabalar kombi f0 arızası veriyor mavi vana ile su basıyoruz sonuna kadar çevirdik fakat hiç su sesi gelmiyor ve bar yükselmiyor yardımcı olur musunuz ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gamze Hanım… Parça boşa dönüyor yani muhtemelen parça bozuk. Bu durumda sizin yapabileceğiniz veya size yaptırabileceğimiz bir işlem bulunmuyor maalesef. Parça değişimi veya müdahale için servis yardımı almalısınız.

 2. Arif DAMAT dedi ki:

  Hayırlı işler, F0 arızası verip, 6.8 bar gösteriyor kombim. Arıza dediğiniz gibi ledler yanıp sönüyor.

 3. ahmet CANERİK dedi ki:

  Dediklerinizi yaptım fakat su sesi gelmedi ve 0.4 barında gösteriyor hala

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Kombi altındaki tesisat vanaları açıksa, dairede su kesintisi yoksa ve doğru parçayı çevirdiğinizden eminseniz su sesini duymanız gerekir. Su sesi gelmiyorsa parça bozuktur ve boşa döndüğü için işlev sağlamıyordur. Bu aşamada servis yardımı almanız gerekir.

 4. Gökhan Bulut dedi ki:

  Teşekkürederim desteğiniz işe yaradı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Rica ederiz Gökhan Bey… Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize…

Petek Yıkama