444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Protherm Leopard Kombide F0 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Protherm Leopard Kombide F0 Arıza Kodu Nedir?

Su basıncının 1 barın altına düştüğünü belirten arıza kodudur.

Protherm Leopard Kombide F0 Arızası Nasıl Çözümlenir?

Leopard model kombinizin ekranında F0 arıza kodu yani düşük su basınç sorunu beliriyor ise ekranın üstünde yer alan 1. ve 4. Led de yanıp sönecektir. Bu durumda sorunu çözümlemek amacı ile sisteme yani Leopard model kombiye su basmanız gerekir. İşlemi bilen kadar bilmeyen tüketicilerimiz de vardır düşüncesi ile sizlere konu hakkındaki detaylı bilgileri hemen sunalım…

  • Leopard kombiye su basma Leopard model kombiye su basma işlemi çok basittir. Leopard model kombinin sağ alt tarafındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirmeniz gerekir. Doldurma musluğunu çevirdiğiniz an su sesi duyarsınız. Ekrandaki hata kodu silinene kadar veya ledlerin yanıp sönmesi durana kadar işlemi devam ettirin. Ekranda derece belirdiğinde ve hata kodu silindiğinde sorun çözümlenmiş demektir. Doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatabilirsiniz.
  • Leopard kombiye bu işlemi yaptıktan sonra ne kadar su bastığınızı merak ediyorsanız eğer “mode” tuşuna 4.led ışığı yanana kadar basın. Ekranda kaç bar olduğu gösterilecektir. İşlem öncesi kombi basıncını merak ederseniz eğer “mode” tuşuna bir kez basmanız yeterlidir. Ekranda birkaç saniyeliğine düşük su basınç değeri (örneğin; 0,6 bar gibi) görüntülenecektir. Uygulama sonrasında sorunda düzelme olmazsa eğer kombiyi kapatıp yeniden açın. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Yalnız belirtmek isteriz ki işlem her zaman başarılı bir şekilde çözümlenmez. Bazen aksilikler yaşanabilir ve işlem yapılamayabilir. Bu gibi durumlarda ise mutlaka uzman yardımı almalısınız. Örneğin; doldurma musluğu kırıldığında, işlem yapılamadığında, işlemi yapmanıza rağmen sorun düzelmediğinde ve devam ettiğinde mutlaka uzman Protherm Servisi yardımı alın. Çünkü bu durumlarda parça değişim işlemi gerekebilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)