Protherm Jaguar Condens Arıza Kodları

Protherm Jaguar Condens Hata Kodları

Makalemizde yer alan bilgiler Protherm Jaguar Condens 24 KTV-R/1 (H-TR) ve 27 KTV-R/1 (H-TR) model yoğuşmalı kombiler için geçerlidir.

 1. F10 Arızası Yetersiz tesisat basınç sorunu.
 • Çözüm Isıtma sistemi tesisat basıncı yeterli değerde değilse cihaz bu arızayı verir. Bu durumda öncelikle basıncı görüntülemek gerekir. Basınç 1 bardan az ise tesisat basıncını yükseltmek yani 1,5 bara getirmek gerekir. Kombiye monteli durumda olan “mavi ya da siyah” doldurma musluğunu yavaş şekilde sola çevirin. Sola çevirmeniz ile kombiden su sesi geldiğini duyarsınız. Basıncı takip edin, ilerleme 1,5 bara gelince doldurma musluğunu sağa çevirin ve kapatın. İşlem bitiminde sorun düzelecektir. Ancak işlem yapılamazsa, çok sık yapmak zorunda kalırsanız, işlem sonrası sorunda düzelme olmazsa mutlaka servis yardımı alın.
 1. F04 Arızası Ateşleme sorunu.
 • Çözüm Brülörde gerçekleşen 3 başarısız alev denemesinden sonra cihaz bu arızaya geçer. Bu bir gaz yokluğu hatasıdır. Dairede gaz olup kombiye gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Kombiye gaz geliyorsa ve dairede gaz kesintisi olmadığından eminseniz kombiyi birkaç kez arka arkaya resetlemeyi deneyin. Yine de sorun devam ederse servis çağırmanız gerekir. Elektronik kart, gaz armatörü, iyon-ateşleme elektrodunda sorun olabilir.
 1. F05 Arızası Atık gaz devresi sorunu.
 • Çözüm Cihaz yeterli hava akışı sağlayamadığı zaman bu sorun yaşanır. Arıza durumunda cihaz resetlense bile sorun düzelmeyecek yani devam edecektir. Arıza durumu baca sistemine bağlıdır. Fan veya kart arızası olabilir. Yine de tabi sorunun yerinde görülmesi gerekir. Arızanın tespiti ve çözümü için servis yardımı almanız gerekir.

DİP NOT: Makalemizde sadece kullanım kılavuzunda belirtilmiş olan arıza kodları hakkında bilgiler aktarılmıştır. Belirtilen arıza durumları dışında “F” harfiyle başlayan harici bir sorunla karşılaşırsanız eğer bize sorabilir, yardım alabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

 1. Adem Ercilsin dedi ki:

  Merhaba protherm jaguar condens 24 KTV yoğuşmalı kombiye termostat bağlicamda parametre ayarlarına nasıl giriş (..) yapılıyor.Teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Adem Bey… Firma olarak parametre ayarı yapmıyoruz maalesef. Oda termostatı hizmeti de vermediğimiz için size bu konuda yardımcı olamıyoruz.

Petek Yıkama