Peteklerin Altı Neden Soğuk?

Peteklerin Altı Neden Soğuk? Peteklerimin üst kısımları çok iyi ısınıyor alt kısımları az ısınıyor veya buz gibi oluyor diyorsanız bu sorunun muhtemel sebeplerini ve çözüm seçeneklerini videomuzda açıkladık. Kaloriferlerin üstü sıcacık olurken alt kısımlarında neden daha az ısıtma durumu olur? Bu durum yakıt tüketimini etkiler mi? Bu durumun bir çaresi veya çözümü var mı? Konu hakkında merak ettiğiniz her sorunun cevabını uzman teknisyenimiz videomuzda kısaca açıkladı. Konu hakkında bilinçli olmak üzere videomuzu seyredebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

 1. Deniz çelebi dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin benim evin projesi mutfakta idi ben değiştirdim balkona aldırdım ama sigortası mutfak da kalmış aynı yerden kablo çekip sigorta yapmak mümkün mü ayrıca eski yerini normal priz olarak kullanmak uygun mu yoksa orayı kapatmak mı gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Deniz Çelebi… Bu konuda konumlandırmayı ve bağlantıları yerinde görmeden net bilgi aktarmak zordur. Ancak bu aşamada uzman yardımı (özellikle de bayi yardımı) almanızı öneririz. Bir elektrikçi çağırarak elektrikçiden de bu konuda bilgi-yardımları alabilirsiniz. Projeye uygun olmayan bir işlem yapıldı ise cihazın kullanımı sakıncalı olabilir.

 2. Gamze Şen dedi ki:

  Merhaba, peteklerimizi her yıl temizletiyoruz ama temizlettikten kısa süre sonra petekler tam anlamıyla ısınmıyor. Şu an üstü sıcak altı soğuk genelde kombiye uzak peteklerde daha çok sorun yaşıyoruz. Yinede peteklerin kalitesizliği mi, tesisatla ilgili bi sorun mu yoksa kombiyi yüksek ayarda yakmamamız mı bu duruma beden oluyor bilemiyoruz. Sadece temizlik mi yapıyorsunuz yoksa sorun ne ise onu bulup ona göre mi çözüm üretiyorsunuz merak ettim. Fiyatlarınız nasıl oluyor? Bilgi verirseniz sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gamze Hanım… Firma olarak petek temizliği, kombi arıza onarımı, bakımı gibi hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Ancak uzakta kalan petekler ısınmıyor veya olması gerekenden az ısınıyorsa cihaz yetersizliğine bağlı olabilir. Kombiniz eskidiyse pompa gücü düşük kalacağı için uzakta kalan peteklere tam olarak su basamaz ve bu sebeple daha az ısıtma durumu olabilir. Bu durumun yanı sıra tabi tesisatınızı da kontrol ettirmeniz gerekir. Bir tıkanıklık durumu veya sorun olabilir. Peteklerin genelde üst ve alt kısımları eşit sıcaklıkta olmaz. Arada genelde 20°C lik bir ısı farkı olur. Kombiyi düşük derecede kullanıyorsanız bu ısı farkı daha kolay anlaşılabilir.

 3. Atila kemal Topaloğlu dedi ki:

  Bir tüketici olarak paylaşmış olduğumuz video ve açıklamalar için çok teşekkür ederim.
  Kombi teknik servislerimize güvenimiz kalmadı sizler gibi firma ve şahıslar sayesinde içten tazzelemis oluyoruz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Atila Bey… Elimizden geldiğince hem uzaktan hem de servis konumunda uzman ekiplerimizle her müşterimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Değerli yorum ve görüşünüz için çok teşekkür ederiz. Bir nebze de olsa yardımımız dokunuyorsa eğer ne mutlu bize.