Petekler Neden Isınmıyor ?

Petekler Neden Isınmıyor? Videomuzu izleyerek peteklerinizin ısınmama sorununda servis öncesi yapılması gereken bilgileri öğrenerek uygulayabilir, sorunu servis yardımı olmadan çözümleyebilir ya da arızanın muhtemel sebepleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kaloriferlerin ısınmama sebeplerini sizler için uzman teknisyenlerimiz videomuzda anlattı. Hem servis öncesi yapılması gereken işlem ve kontroller hem de muhtemel arızalı parçaların bilgisi videomuzda yer almaktadır. Videomuzu izlediğinizde bu sorunu neden yaşadığınızı öğrenebilecek yaşadığınız sorun hakkında bilinçli olabileceksiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

 1. Emre dedi ki:

  Merhaba
  Demirdöküm atron kombi ilk başta 50 de yakınca petekler hiç ısınmıyor. 65 70 arası yapınca petekler ısınıyor. Fatura yüksek gelmesin die 50 ye çekince petekler tekrar tamamen sönüyor. Tamirci kombi kendini dinlenmeye alıyor sorun yok dedi. Bunun çözümü var mıdır

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emre Bey… 65-70°C ler kombi açısından yüksek sıcaklıklar. Bu sıcaklıkta kombi parçaları yüksek ısıdan hasar görüp arızalanabilir. 50°C civarı idealdir. Ancak petekler ısınmıyorsa; kombide sensör, kart, pompa, üç yollu vana, eşanjör arızası olabilir. Harici olarak tesisat-filtrede tıkanıklık da olabilir. Yaşadığınız bize kalırsa normal bir durum değil. Hem tesisatın hem de kombinin incelenmesi gerekiyor.

 2. Esra dedi ki:

  Merhaba kaloriferi çalıştırıyorum ama 1 dakika sonra duruyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Esra Hanım.. Isınmadan direk duruyor, devre dışı kalıyorsa bu bir arızadır. Ancak düşük derece aldıysanız bu yüzden kısa süreli çalışıp durması daha doğrusu dinlenmeye geçmesi normaldir.

 3. Esma dedi ki:

  Baymak star bridge kullanıyorum extra değil.
  Sıcak suyu verdi fakat ateşleme yapmıyor petekler çalışmıyor? Sorun ne olabilir ne yapmalıyım?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Esma Hanım… Videomuzu da izlediyseniz eğer orada yapılması gerekenler belirtilmiştir. Yine de https://kombitamircisi.com.tr/bilgi-servisi/radyatorler-calismiyor/ linkini tıklayarak servis öncesi yapılması gerekenleri ve cihazın muhtemel arızalarını öğrenebilirsiniz.