Kombi Neden Sıcak Su Vermez?

Kombi Neden Sıcak Su Vermez? Kombide her şey normal görünürken musluğu açtığınızda suyu ısıtmıyorsa veya suyu önce ısıtıyor kısa bir süre sonra soğutuyorsa sebebi ne olabilir? Kombi suyu ısıtmıyorsa hangi parçalarda sorun olabilir? Servis öncesi kullanıcı olarak yapılması gereken işlemler nelerdir? Bu sorunu kullanıcı servis çağırmadan kendi çözümleyebilir mi? Sıcak su sorunu hakkında öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri videomuzda uzman teknisyenimiz açıkladı. Videomuzu izleyerek sizler de bu sorunun sebeplerini ve çözüm bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

 1. Ramazan Çatalkaya dedi ki:

  Merhaba baymak energy digit 240 fi kombim e23 kodu gosteryor sicak su petek çalışmıyor neden acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Ramazan Bey,
   Bu arıza kodu dış hava sensörü arızası olarak adlandırılır (dış hava sensörü kombiyi dış hava koşullarına bağlı olarak çalıştıran ekstra bir parçadır). Kombiye bağlantılı bir dış hava sensörü varsa eğer sensörde, sensör bağlantılarında sorun olabilme ihtimali var. Dış hava sensörü yoksa eğer anakart arızası olabilir. Sorunu yerinde görüp incelememiz lazım. Çağrı merkezimize ulaşarak kaydınızı bırakabilir, ekiplerimizden yardım alabilirsiniz.

 2. Vedat okuyucu dedi ki:

  Merhabalar bende protherm leon yogusmali kombi var hersey normal çalışıyor lakin suyu ısıtmıyor nedeni ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Vedat Bey,
   Ntc, tribün, akış şalteri, plaka eşanjör, fan, elektronik kart, üç yollu vana, diyafram, çift eşanjörlü kombilerde pompa gibi birçok parçada sorun olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için uzman teknik servis ekiplerimizden yardım almanızı öneririz.

 3. Hakan Der dedi ki:

  Merhabalar bizde viessmann kombi var ve mutfaktaki musluktan sıcak suyu açtığımızda ilginç bir ses çıkarıyor (sanki küçük bir patlama gibi) sanırım ateşleme sırasında ama her zaman da olmuyor ara sıra sebebi nedir acaba ? Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler şimdiden

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey… Cihaz patlamalı yanıyorsa bu durumda baca sistemini, ateşleme sistemini ve elektronik sistemi kontrol etmemiz gerekiyor. Cihazı yerinde görüp incelemeden uzaktan net bilgi aktarmamız çok zor.

 4. Ahmet dedi ki:

  Slm baymak lambert fx 24 kombimde sıcaklıkta dalgalanma oluyor hem ceşme hemde petekte ne yapabiliri. Yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Sudaki dalgalanma durumu tek bir muslukta oluyorsa bu bir tesisat sorunudur. Ancak tüm musluklarda oluyorsa kombiyi yerinde görüp incelememiz gerekiyor. Peteklerin sıcaklığı hiçbir zaman sabit kalmaz. Ayarlanan sıcaklığa göre ısı olur, derece belirli bir sıcaklığa düştükten sonra yeniden ısıtma olur. Yani peteklerin bazen sıcak bazen ılık olması normaldir. Bu sıcaklık sabitlenemez.