ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Opex Şofben Arıza Kodlarıslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Opex Şofben Hata Kodları

Önemli Bilgi: Makalemizde Opex Şofben Arıza Kodları ve çözümleriyle birlikte açıklamaları da detaylı olarak sunulmuştur.

Opex Şofben Arıza Kodları

 1. E0/E8 Arıza Kodu Fan arızası.
 • Çözüm Fanın elektronik kart üzerindeki modelleri yanmış olabilir, fan arızalı olabilir, fan sıkışmış olabilir, bacadan gelen yabancı cisimler yüzünden fan durmuş olabilir, bağlantılarda gevşeme olabilir. Net arıza tespiti ve çözümü için servis çağırmalısınız.
 1. E1 Arıza Kodu Çıkış suyu sıcaklık sensörü arızası.
 • Çözüm Şofbenin çıkış suyu derecesini ölçmek için görevlendirilen sensörün arızalı olabileceğini belirtir. Yalnızca sensörde sorun olabilir. sensör devre kartı düzgün takılmadığında, gevşediğinde ya da devre kartı bozulduğunda da bu sorun yaşanabilir. Arıza tespiti yapılarak sorunun çözümlenmesi adına servis yardımı almalısınız.
 1. E2 Arıza Kodu Alev algılama sorunu.
 • Çözüm Ateşleme ve alev denetleme devresi arasında gevşeme olduğunda veya bağlantı başarısızlığı durumu olduğunda bu sorun yaşanır. Cihaz bu yüzden ateşleme yapmaz. Şofbene gaz geldiğinden emin olun. Cihazı birkaç kez arka arkaya kapatıp açın. Sorunda yine de düzelme olmuyorsa servis çağırmanız gerekir.
 1. E4 Arıza Kodu Aşırı sıcaklık koruması devrede.
 • Çözüm Şofben sıcaklığı 10 saniyeden fazla süreyle 75°C nin üstüne çıkarsa ekranda bu uyarı kodu belirir. Uyarı kodu cihazın kendini aşırı sıcaklığa karşı korumaya aldığını belirtir. Cihazın su basıncını kontrol edin, su basıncı düşükse cihaza su basın. Düzelme olmazsa veya su basıncı normalse cihazı kapatarak yeniden başlatın. Arıza durumu yine de düzelmiyorsa eğer servis çağırmanız gerekir.
 1. E5 Arıza Kodu Aşırı sıcaklık uyarısı.
 • Çözüm Şofben eğer uzun süre yüklü çalışırken su basıncı aniden düşerse, gaz basıncı aniden yükselirse, ısı kontrolü bozulmuşsa, anakartla bağlantı kopmuşsa bu sorun yaşanır. Cihaz su basıncının düşük olmadığından emin olun. Düşükse cihaza su basın. Sonra cihazı birkaç defa kapatıp yeniden açın. Arızada bir değişiklik olmuyorsa servis çağırmanız gerekir.
 1. E6 Arıza Kodu Selonaid vana sorunu.
 • Çözüm Şofbenin bağlı olduğu kablolarda gevşeme olabilir. Buna bağlı olarak bağlantı sorunu olabilir ya da selonaid vana bozuk olabilir. Ayrıca kontrol kartında kötü modellerin olma ihtimali de yüksektir. Arıza halinde hiçbir müdahalede bulunmadan direk servis çağırmalısınız.
 1. H0 Arıza Kodu 40 dakika oldu uyarısı.
 • Çözüm Cihazı yeniden başlatmanız gerekir. Kapatıp yeniden açarsanız sorun düzelecektir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

   1. Merhaba Mehmet Ali Bey… Bacayla alakalı bir tıkanıklık durumu söz konusu olabilir. Önce bacayı kontrol ettirmeniz gerekir. Baca çekişinde sorun yoksa veya tıkalı değilse eğer cihazın kartında bir problem olabilir. Yine de sorunu yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.