Demirdöküm Nitromix Kombi Kullanımı

Demirdöküm Nitromix Kombi Nasıl Kullanılır?

Demirdöküm Nitromix Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı tuş
 2. Açma/kapama düğmesi.
 3. 2 numaralı tuş
 4. Mode yani konum seçme tuşudur. Yaz/kış konumu seçilir.
 5. 3 numaralı tuş
 6. Reset tuşudur.
 7. 4 numara
 8. Dijital ekrandır.
 9. 5 numaralı tuş
 10. Tesisat veya kalorifer su sıcaklık ayarı için seçim tuşudur.
 11. 6 numaralı tuş
 12. Sıcaklık ayar düğmesidir.

Nitromix Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Kış konumundan yaz konumuna geçmek için Mode tuşuna bir kez basmalısınız. Ekranın sol altında musluk sembolü belirir. Bu konumda kombi sadece sıcak su verir, kalorifer konumunda ısıtma olmaz. Sıcaklık ayarı yapılırken 5 numaralı düğmeye 2 kez basılır. Ekranda sadece musluk sembolünün bulunduğu kısım getirilir.

Sıcaklık ayar düğmesi (6) ile 38°C ile 60°C arası sıcaklık ayarı seçilir.

Dijital ekranda ayarladığınız sıcaklık derecesi 3 kez yanıp döner. Sonrasında ayar kaydedilir ve ekran normal menüye döner. Musluk sembolünün belirdiği bölümde okunan değer yaz konumu için ayarladığınız sıcaklık değeridir. Musluk açıldığında cihaz o anki kullanım suyu sıcaklık derecesini dijital ekranda göstermemektedir.

Nitromix Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Kombi kış konumunda değilse eğer kış konumuna almak için MODE tuşuna bir kez basmalısınız. Dijital ekranın sol üst kısmında petek simgesi ve o anki tesisat su sıcaklığı görüntülenir. Kış konumunda iken dijital ekranın sol üstünde petek simgesi alt kısımda ise musluk simgesi belirir.  Musluk açık olduğu sürece musluk simgesi yanıp söner, musluk kapatıldığında ise petek simgesi yanıp söner.

Sıcaklık ayar düğmesi (6) ile 10°C ile 75°C arasında bir ısıtma ayarı belirleyin.

Dijital ekranda ayarlanan değer 3 kez yanıp söner. Sonrasında ayar kaydedilir ve cihaz ısıtmaya başlar. Kış modunda iken petek simgesinin bulunduğu kısımda okunan ısı değeri o anki tesisat sıcaklığını gösterir.

Nitromix Kombiyi Resetleme

Demirdöküm Nitromix Kombi Kullanımı sırasında Nitromix kombinin dijital ekranında F ile başlayan arıza kodu belirdiğinde “reset” yazan 3 numaralı düğmeye birkaç saniye kadar basılı tutmalısınız. Bu şekilde kombiyi resetlemiş olursunuz. Arıza durumunda cihazı birkaç kez resetlemeniz gerekir. Sonrasında arıza yine devam ederse Demirdöküm Nitromix Arıza Kodları linkini tıklayarak bilgi alabilir, yapılabilecek işlemleri öğrenebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (190 Yorum)

 1. Esma başaran dedi ki:

  Öncelikle böyle bir siteyi kurduğunuza minettarız çok teşekkür ederiz.. Benim sorum kombiyi dediğiniz gibi yaz moduna alıyorum Çeşme işareti de var kaydediyor da ama devreye girmiyor su soğuk akıyor sebebi neden kaynaklı olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Esma Hanım… Yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Yaşadığınız sıcak su arızasının temel sebepleri; plaka eşanjör, akış şalteri, conta, ntc, tribün, üç yollu vana gibi parçalardır. Ancak cihazı yerinde incelemeden net bir şey söyleyemeyiz. Teknik destek için bizlere 0850 811 88 22’den ulaşabilirsiniz.

 2. Umut Yaşar dedi ki:

  Merhaba demirdökum nitromix kombimi petekleri 40°C de yakıyorum fakat petekler ısındıktan sonra kombi kendini kapatıyor ve petekler buz gibi olasıya kadar ateşleme yapmıyor ev de hiç ısınmıyor sebebi ne olabilir ne yapmamız gerek

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Umut Bey… Kombi devre dışı kalıyorsa bu durum birçok sebebe bağlı olabilir. Kombi yeterli hava akışı sağlayamazsa çalışmayabilir, alev kopması yüzünden devre dışı kalabilir. Cihazı yerinde incelemeden net bilgi aktarmak zordur. Servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama