Demirdöküm Neva Kombi Kullanımı

Demirdöküm Neva Kombi Nasıl Kullanılır?

Demirdöküm Neva Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. Sıcak su ayarını artırmak için kullanılır.
 3. 2 numaralı düğme
 4. Kalorifer ayarını artırmak için kullanılır.
 5. 3 numaralı düğme
 6. Sıcak su ayarını düşürmek için kullanılır.
 7. 4 numaralı düğme
 8. Kalorifer ayarını düşürmek için kullanılır.
 9. 5 numaralı düğme
 10. Eco çalışma modu düğmesidir.
 11. 6 numaralı düğme
 12. Comfort çalışma modu düğmesidir.
 13. 7 numaralı düğme
 14. Mode düğmesidir. Konum seçme görevindedir. Yaz/kış konumu seçilir.
 15. 8 numaralı düğme
 16. ON/OFF-Reset düğmesidir.
 17. 9 Dijital gösterge
 18. Arıza kodu, sıcaklık derecesi göstergesi

Neva Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Öncelikle Mode (7) düğmesine basarak ekranda musluk simgesini görüntüleyin. Musluk simgesini gördüğünüzde kombinizi yaz yani sıcak su konumuna almış olursunuz. Sonrasında 1 ve 3 düğmeleri ile sıcak su ayarını belirleyin. İsteğe bağlı bir ayar seçebilirsiniz. 1 düğmesi (+) ile ayarı yükseltebilir, 3 düğmesi (-) ile ayarı düşürebilirsiniz. Ayar ekranda görüntülenecektir. Yaptığınız ayar neticesinde musluğu açtığınızda bir sorun olmadığı sürece kombi devreye girerek suyu ısıtacaktır. Musluk açık kaldığı sürece ekranda musluk simgesi yanıp sönecektir. Musluğu kapattığınızda musluk simgesi sadece yanar.

Neva Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Önce Mode (7) düğmesine basarak ekranda petek ve musluk simgesini görüntüleyin. Musluk ve petek simgesi belirir ise kombiyi kış konumuna almış olursunuz. Daha sonrasında 2 ve 4 numaralı düğmeleri kullanarak kalorifer ısı ayarı belirleyin. 2 düğmesi (+) ile ayarı artırabilir 4 düğmesi (-) ile ayarı düşürebilirsiniz. Ayarladığınız ısı derecesi ekranda belirecektir. Kombi kış konumunda iken aynı anda petekleri ısıtıp sıcak su vermez. Kombinin önceliği sıcak sudur. Musluğu açtığınızda ekranda musluk sembolü yanıp söner. Musluğu kapattığınızda petek sembolü yanıp söner.

Neva Kombiyi ECO Modunda Çalıştırma

Ekran altında bulunan ECO düğmesine basılı tuttuğunuzda ekranda “E” sembolü belirir. Bu sayede Eco ayarını çalıştırmış olursunuz. Fabrika ayarı ECO ve KIŞ konumudur. Kalorifer tesisatında ON/OFF çalışma yaparak kalorifer suyu sıcaklığının ayarlanan değerin üstüne çıkması halinde cihazı kapatmakta olan moddur. Ekonomik mod olarak bilinir. Tasarruf etmenize yardımcı olur.

Neva Kombiyi COMFORT Modunda Çalıştırma

Ekranın altında bulunan COMFORT düğmesine basılı tuttuğunuzda ekranda “C” sembolü belirir. Bu sayede kombiyi Comfort konumuna almış olursunuz. Bu modda kombi tesisatta modülasyonlu çalışma gerçekleştirir. Yani kalorifer suyu sıcaklığı ayarlanan derecenin üzerine çıktığında alevin boyunu alçaltıp, yükselterek otomatik sıcaklık ayarı yapmaktadır.

Neva Kombiyi Resetleme

Demirdöküm Neva Kombi Kullanımı sırasında resetleme işlemi ekranda arıza kodu belirdiği zaman yapılmalıdır. Bu durumda açma-kapama düğmesine basmanız gerekir. Arıza halinde işlemi sorun düzelmediği sürece maksimum 3 kez tekrarlayabilirsiniz. İşlemler sonrası arızanın devam etmesi halinde bilgi amaçlı Demirdöküm Neva Arıza Kodları linkini tıklayabilirsiniz.

Neva kombide basıncı (bar seviyesini) görüntülemek adına “mode” ve “açma/kapama” düğmesine aynı anda basın. Basınç ekranda görüntülenecektir. İdeal su basınç seviyesi 1 ile 2 bar arasıdır. Basınç düşük ise (1 barın altında) kombiye su basın. Basınç yüksek ise (2,5 barın üstünde) fazla basıncı tahliye edin.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (176 Yorum)

 1. erdal meyveli dedi ki:

  fazla basıncı nasıl tahliye edeceğiz?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erdal Bey… https://kombitamircisi.com.tr/kombi/yuksek-basinci-dusurme linkini tıklayıp videomuzu izleyebilirsiniz.

Petek Yıkama