Demirdöküm Nepto Kombi Kullanımı

Demirdöküm Nepto Kombi Nasıl Kullanılır?

Demirdöküm Nepto Kombi Kullanımı

 1. Musluk simgeli düğme
 2. Sıcak su ayar/iptal düğmesi
 3. Eco/comfort/reset tuşu
 4. Eco/comfort mod seçimi ve reset tuşu
 5. Kalorifer simgeli düğme
 6. Kalorifer ısı ayarı/yaz konumu seçme düğmesi

Nepto Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Önce panelin sağında bulunan petek simgeli düğmeyi başlangıç konumuna ya da güneş simgeli konuma getirmelisiniz. Bu şekilde kombi sadece sıcak su konumuna alınmış olur. Sonrasında sol tarafta yer alan musluk simgeli düğmeyi saat yönüne doğru çevirin. Isı ayarı min. dan başlar max. değere kadar devam eder.

► Sıcak su konumunda min. değer 35°C demektir, max. değer ise 60°C demektir.

Bu iki konum arasında talebinize bağlı sıcaklık ayarı belirlemelisiniz. Ayarladığınız sıcaklık derecesi ekranda görüntülenecektir.

Nepto Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Önce panelin sağında yer alan düğmeyi saat yönünde çevirerek tesisat sembolüne getirmelisiniz. Kış konumuna çevirdiğinizde ekranda petek ve musluk simgesi aynı anda belirir. Musluk açık olduğunda musluk sembolü yanıp söner, musluğu kapattığınızda ise petek simgesi yanıp söner.  Petek simgeli düğme ısı ayarı min. dan başlar max. değere kadar devam eder.

► Kalorifer konumunda min. değer 38°C demektir, max. değer ise 85°C demektir.

► Yerden ısıtma sisteminde ise min. değer 30°C demektir, max. değer 50° C demektir.

İki konum arasında isteğinize bağlı bir ısıtma ayarı seçmelisiniz. Yaptığınız ayar ekranda belirecektir. Ayarı düğmeyi kullanarak isteğe bağlı düşürebilir ya da yükseltebilirsiniz.

Nepto Kombide Su Basıncını Görüntüleme

Nepto kombi F_10 uyarısı verdiği zaman basınç ya yüksek ya da düşük demektir. Basıncı görüntüleyebilmek için panelin sol tarafında yer alan sıcak su ayar düğmesini “off” konumuna getirmeniz gerekir. Bu şekilde kombi tesisat basıncı ekrana yansıyacaktır. Kombiye su basma işlemi sırasında basıncı görüntüleyebilmek adına da bu işlemi yapabilirsiniz.

Nepto Kombide Eco Modu

Ekranın altında yer alan düğmeye ekranda “E” harfi belirene kadar basın. Kombinizi bu şekilde Eco moduna ayarlamış olursunuz.

Eco Modu; kombiyi ayarladığınız sıcaklık derecesine geldiğinde kapatır. Mekanın ısı kaybına bağlı olarak da cihazın yeniden devreye girmesini sağlar. Ekonomik mod olarak bilinir ve tasarruflu kullanım sağlanmasına yardımcı olur. Bu fonksiyon sadece kalorifer konumunda kullanılabilir, sıcak su konforuna etkisi bulunmamaktadır.

Nepto Kombide Comfort Modu

Ekranın altında bulunan düğmeye ekranda “C” harfi belirene kadar basın. Kombiyi bu şekilde Comfort moduna ayarlamış olursunuz.

Comfort Modu; tesisatta modülasyonlu çalışma yapar. Yani kalorifer suyu sıcaklığı ayarlanan değerin üzerine çıkarsa alevin boyunu yükseltip alçaltır. Otomatik sıcaklık ayarı sağlar.

Nepto Kombiyi Resetleme

Demirdöküm Nepto Kombi Kullanımı sırasında ekranın altında bulunan eco/comfort/reset butonuna basılı tuttuğunuz zaman resetleme işlemi yapmış olursunuz. İşlemi sadece ekranda arıza kodu olduğunda uygulamanız gerekir. Bir de kombiyi en fazla 3 kez resetlemek gerekir. 3 resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmazsa Demirdöküm Nepto Arıza Kodları linkini tıklayarak buradan arıza hakkındaki bilgileri öğrenebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (164 Yorum)

 1. Seher kaya dedi ki:

  Merhaba benim kombim çok yakıyor ama ısıtmıyor Demirdöküm nepto ne yapmamı önerirsiniz? Bu arada tam çalışıyor petekler ısınıyor hemen devre dışı kaliyo böyle sürekli yanıp sönüyor ısıyı vermeden sönüp devre dışı kalıyor 5 dk sonra tekrar tekrar yanıyor tekrar sönüyor.lutfen yardımcı olur musunuz ? teşekkür ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Seher Hanım… Kombi kısa sürede devre dışı kalıyorsa bakım, tesisat temizliği gibi uygulamalar gerekebilir. Harici olarak bu bir arıza da olabilir. Cihazı ve tesisatı yerinde incelememiz gerekiyor.

 2. Metin bozkurt dedi ki:

  Merhaba demirdöküm nepto kombi kullanıyorum fakat duş sırasında su sıcakken ılıklaştırma yapmaknistediğimde su birden soğuyor bunu için ne yapabilirim servis çağırdım fakat servis bakımını yaptı sorun yok dedi ama suyun soğuması normal değil acaba neden olabilir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Metin Bey… Ntc, tribün, akış şalteri, plaka eşanjör, fan, elektronik kart, üç yollu vana, diyafram, pompa gibi birçok parçada sorun olabilir. Sorunun tespiti ve çözümü adına uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

 3. Atila yayla dedi ki:

  Slm Demirdöküm nepto kombi var 1nci petek ısınıyor diğerlerine ısı geçişi yok hiç sıcak su gramda olsa geçmiyor nedeni nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Atilla Bey… Sadece 1 petek ısınıyor diğerleri ısınmıyorsa; öncelikle petek vanalarını kontrol edin. Petek vanaları kapalı olabilir. Kapalıysa en az 3 petek açık olacak şekilde vanaları açın. Vanalar açık olmasına rağmen yine de 1 petek dışında diğer petekler ısınmıyorsa tesisatçı çağırarak tesisatınızı kontrol ettirin.

Petek Yıkama