Demirdöküm Millennium Plus Kombi Kullanımı

Demirdöküm Millennium Plus Kombi Nasıl Kullanılır?

Demirdöküm Millennium Plus Kombi Kullanımı

  1. 0/1 konumlu düğme
  2. Açma/kapama düğmesi
  3. Musluk işaretli düğme
  4. Sıcak su ayar ve eco düğmesi
  5. Petek işaretli düğme
  6. Konum ve kalorifer ısı ayar düğmesi

Millennium Plus Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Panelin solunda yer alan düğmeyi en solda bulunan “güneş simgesi” ne çevirdiğiniz zaman sadece yaz konumunu (sıcak su konumunu) açmış olursunuz. Petek konumu kapanır. Ekranın sağında bulunan musluk simgeli düğmede musluk üzerine/ işaretli simge, 1, 2, 3, eco ve max. konumları bulunur. 1, 2, 3 sıcaklık ayarı arasında bir sıcak su kullanım ayarı belirlemelisiniz. Bunun için musluk simgeli düğmeyi sağa doğru çevirmeniz gerekir. Düğmeyi çevirdiğinizde ekranda sıcaklık ayarı belirir. Bu sayede hangi ısı derecesine aldığınızı da görüntüleyebilirsiniz. Eco konuma alırsanız cihaz ekonomik ayarda sıcak su sağlar. Sizler için de tasarruflu olur.

Millennium Plus Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Öncelikle ekranın solunda yer alan petek simgeli düğmeyi “kart sembolü” ne doğru çevirerek kış konumunu aktif hale getirmeniz gerekir. Daha sonrasında aynı düğmeyi sağa doğru çevirebilirsiniz. Düğmeyi çevirdiğinizde kalorifer ayarını artırmış olursunuz. Sola çevirdiğinizde de ayar düşer. Ekranda ayarladığınız derece belirir. Bu şekilde ideal konfor derecesini isteğinize bağlı ayarlayabilirsiniz. Isıtmada derecelendirme 1 den başlayarak 5 e kadar devam etmektedir.

Kombiyi Sadece Kalorifer Konumunda Çalıştırma

Bunun için yapmanız gereken şey sıcak su konumunu iptal etmektir. Ekranın sağında bulunan musluk simgeli düğmesi en sola çevirerek musluk üzerine / işareti olan yere getirin. Bu sayede sıcak su konumunu kapatmış kombiyi sadece kalorifer yani ısınma konumuna almış olursunuz.

Millennium Plus Kombiyi Resetleme

Demirdöküm Millennium Plus Kombi Kullanımı sırasında millennium plus kombide direkt reset düğmesi bulunmamaktadır. Bu yüzden ekranda arıza kodu belirdiğinde 0/1 konumlu açma/kapama düğmesini kullanmalısınız. Arıza durumunda kombiyi “0” konumuna getirin, bir süre bekledikten sonra yeniden “1” konumuna getirin. Arıza devam ederse işlemi birkaç kez tekrar edebilirsiniz. Arıza durumunda değişiklik olmazsa eğer Demirdöküm Millennium Plus Arıza Kodları linkini tıklayarak yaşadığınız sorun hakkındaki detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Millennium Plus kombide düşük su basıncı ile karşılaştığınız zaman kombi altındaki mavi renkteki doldurma musluğu ile kombi basıncını yükseltebilir yani kombiye su basabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (38 Yorum)

 1. Birsen Akkoyun dedi ki:

  Kombide bar yükselmesi vesu akıtma sorunu var ne yapabilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Birsen Hanım… Daha öncesinde https://kombitamircisi.com.tr/blog/basinc-yukseliyor/ linkinde kombide basınç yükselme sorununu ve sebeplerini açıklamıştık. Linki tıklayarak makalemizi inceleyebilirsiniz. Bu konuda servis yardımı almak için de bize; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 2. Ozan dedi ki:

  Merhaba,

  Bu kombinin içerisinde kendi termostatı var mıdır?
  Sorma sebebim, kombi arkasındaki duvar çatladığından cihazın kendisine sürekli soğuk hava geliyor, bundan ötürü fazla mı yakıyor diye merak etmekteyim.

  Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ozan Bey… Kombinin içerisine yerleştirilen bir termostat olması mümkün değildir ve bahsettiğiniz durumun faturanıza herhangi bir etkisi olamaz.

 3. Ahmet dedi ki:

  Merhaba benim konbimde millennınum pulus benim sıcaksu ısınıp soguyor tekrar ısınıp soguyor daha önce böyle bi sorun yoktu neden olabilir acaba kombi tamircileri de insanı düşmesini bekliyorlar bize olur olmaz fiyatlar cıkartıyorlar arıza budan de miyorlar sizce nesi vardır

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Yaz, kış her mevsim sıcak su için kullandığımız kombilerde sıcak su ile alakalı bir aksaklık varsa ve cihaz herhangi bir hata kodu-uyarı vermiyorsa cihazı yerinde incelemeden biz de bilgi aktaramıyoruz maalesef. Çünkü kombi içinde bulunan hemen her parçada sorun olabilme ihtimali var. Sıcak su kullanımında karşılaştığınız bu dalgalanma durumu (suyun ısınıp soğuması) tüm musluklarda oluyorsa kombiden kaynaklıdır, tek bir muslukta oluyorsa (mesela sadece banyoda oluyor mutfakta olmuyorsa) bu sorun tesisattan kaynaklıdır.

Petek Yıkama