Buderus Logamax Plus GB012 Kombi Kullanımı

Buderus Logamax Plus GB012 Kombi Nasıl Kullanılır?

Buderus Logamax Plus GB012 Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. On/Off (açma-kapama) düğmesi
 3. 2 numaralı gösterge
 4. Cihazın açık olduğunu belirtir
 5. 3 numaralı gösterge
 6. Kombi yaz konumunda sıcak su talebinde
 7. 4 numaralı gösterge
 8. Kombi alev almış (kalorifer sisteminde çalışıyor)
 9. 5 numaralı düğme
 10. Seçim düğmesi (Yukarı / +)
 11. 6 numaralı parça
 12. Manometre (bar göstergesi)
 13. 7 numaralı düğme
 14. Seçim düğmesi (Aşağı / -)
 15. 8 numaralı gösterge
 16. Uyarı (cihazda jenerik hata)
 17. 9 numaralı gösterge
 18. Sıcaklık ayarı, arıza kodu, parametre ayarı göstergesi
 19. 10 numaralı gösterge
 20. Kombi kalorifer konumunda (kış konumu)
 21. 11 numaralı gösterge
 22. Arıza durumu göstergesi
 23. 12 numaralı düğme
 24. mode düğmesi (yaz/kış konum seçme)

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Mode (12) düğmesine ekranda musluk sembolü görüntülenene kadar arka arkaya basın. Musluk simgesi görüntülendiği zaman sıcak su ayarı belirlemeniz gerekir. + (5) ve – (7) düğmelerini kullanarak sıcak su ayarı belirlemelisiniz. + ile derece artacak – ile derece yükselecektir. Ekranda ayarladığınız sıcak su derecesi görüntülenir. Bu sayede istediğiniz sıcaklık derecesini belirleyebilirsiniz. Hiçbir düğmeye basmazsanız eğer 5 sn sonra yaptığınız ayar otomatik olarak kaydedilir. Ekranda ise güncel gidişi suyu sıcaklık değeri görüntülenir.

► Sıcak su ayarı; 40°C – 60°C arasıdır.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Mode (12) düğmesine ekranda petek sembolü belirene kadar arka arkaya basın. Petek sembolü belirdiği zaman petek sıcaklık ayarı yapmanız gerekir. Bunun için de + (5) ve – (7) düğmelerini kullanabilirsiniz. + ile derece her zaman yükselir – ile düşer. Ekranda ise ayarladığınız dereceyi görüntüleyebilirsiniz. Yaptığınız ayardan sonra hiçbir butona basmazsanız 5 sn içinde ayar kaydedilir ve petekleriniz ısınmaya başlar. Ekranda gidiş suyu sıcaklık derecesi belirir.

► Kalorifer ayarı; 35°C – 82°C arasıdır.

*** Kış konumundan yaz konumuna geçişte önce Mode tuşuna basın. Ekranda petek simgesi belirdiğinde gidiş suyu sıcaklık derecesi yanıp söner. – (7) düğmesine ekranda “..” görünene kadar basılı tutun. Cihaz kalorifer konumundan çıkmış sadece sıcak su konumuna geçmiş olur.

Logamax Plus GB012 Kombide Tuş Kilidi

“reset” butonu hariç cihazda tüm fonksiyonları devre dışı bırakma görevinde olan kilittir. Tuş kilidini aktif hale getirmek için “+ ve – “ düğmelerine aynı anda basmanız gerekir. Ekranda “Loc” yazısı görüntülenir ise tuş kilidi aktif demektir. İptal etmek için de yine “+ ve – “ düğmelerine aynı anda basabilirsiniz.

Logamax Plus GB012 Kombiyi Resetleme

Buderus Logamax Plus GB012 Kombi Kullanımı sırasında arızayla karşılaşırsanız eğer “mode” ve “-“ düğmelerine aynı anda basarsanız cihazı resetlemiş olursunuz. Bu işlemi ekranda hata kodu belirdiği zaman uygulamalısınız. Tek bir resetleme ile arızada düzelme olmaz ise işlemi birkaç kez daha tekrarlayabilirsiniz. İşlemleri uyguladınız ancak sonuç aynıysa Buderus Logamax Plus GB012 Arıza Kodları linkini tıklayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (68 Yorum)

 1. Müjgan boyacıoglu dedi ki:

  Kombide petek sıcaklıgı 38 den yukarı çıkmıyor ne yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Müjgan Hanım… Cihazın ya düğmesi ya da ntc sensörü arızalı gibi duruyor. Problemin çözümü adına teknik yardım almak amaçlı 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 2. Bilal Aktaş dedi ki:

  Buderus logamax plus GB 112 marka kombi sıcak su çalışırken arıza veriyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bilal Bey… Cihazı en fazla üç kere olacak şekilde resetlemeyi deneyin. Sorun düzelmezse kullanıcı olarak yapacak başka bir işlem yok. Ntc, tribün, akış şalteri, plaka eşanjör, fan, elektronik kart, üç yollu vana, diyafram, pompa gibi birçok parçada sorun olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için teknik yardım almalısınız.

 3. Emrah kara dedi ki:

  Buderus logamax plus gb012-25k kombi yi en verimli ve ekonomik olarak kaç derecede çalıştırmalıyım. Teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emrah Bey… Her evin ısı ihtiyacı her kullanıcının beklentisi değişir. Kombilerinde ekonomik ve verimli çalışma dereceleri de bu gibi etmenlere bağlı değişir. Verimli dereceyi evinizin ihtiyacına göre kendiniz belirlemelisiniz. Kimi dairelerde 45°C de bile çok iyi randıman alınıyorken kimi dairelerde 50°C üzeri de randımanlı olmayabiliyor. Bu sebeple bizim buradan bu konuda bilgi aktarmamız zorlaşıyor. Evinizin konfor ısısını kendiniz belirlemeli, sıcaklık derecesini sürekli değiştirmeden sabit bir şekilde kullanmalısınız.

 4. Fatih can dedi ki:

  Buderus kombimiz var gt072 petek derecesi ni 40 in ustune cikaramiyorum artiya basiyorum 40 i gecmiyor ne yapmaliyim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey… Bu şekilde ayarlanmış da olabilir, bu bir arıza da olabilir. Uzaktan size yaptırabileceğimiz bir işlem yok maalesef. Bu konuda teknik servis yardımı almanız gerekiyor. Cihazın ayarlarını, kart gibi parçalarını kontrol etmek gerekir.

 5. Cansel Hastürk dedi ki:

  Kombimin ekranındaki derece -30- c olarak görünüyor bunu nasıl değiştirebilirim birde petekler ısınınca kombi çalışmıyor petekletin içindeki su soğuypr

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cansel Hanım… Kombinizin ekranında 30°C yazıyorsa bu cihazın o anlık tesisatta ölçtüğü suyun sıcaklığıdır. Sıcaklık ayarlarını değiştirmek için “+,-” tuşlarını kullanabilirsiniz. Petekler her zaman sabit sıcaklıkta kalmaz. Ayarladığınız sıcaklığa göre ısıtma yapar, akabinde brülördeki alev sönünce sıcaklık yavaş yavaş düşer. Sensör tesisatta düşük sıcaklık algıladığında cihaz yeniden devreye girip ısıtmaya başlar. Bu döngü devam eder ve bu bir sorun değildir.

Petek Yıkama