Protherm Leopard Kombi Kullanımı

Protherm Leopard Kombi Nasıl Kullanılır?

Protherm Leopard Kombi Kullanımı

 1. 1 numara
 2. Kalorifer sistemi su basınç LED İ
 3. 2 numara
 4. Sıcak su LED i
 5. 3 numara
 6. Kalorifer LED i
 7. 4 numara
 8. Arıza LED i
 9. 5 numaralı düğme
 10. – tuşu
 11. 6 numaralı düğme
 12. + tuşu
 13. 7 numara
 14. Ekran
 15. 8 numaralı düğme
 16. MODE tuşu
 • 1 – Kalorifer sistemindeki yetersiz su basıncını göstermektedir.
 • 2 – Sıcak su kullanımı ya da sıcaklık ayarının yapıldığını gösterir.
 • 3 – Kalorifer için ısı talebi olduğunu ya da kalorifer sıcaklık ayarı yapıldığını gösterir.
 • 4 – Kombinin arızaya geçtiğini belirtir.
 • 5 – Parametre değerini düşürmek için kullanılır.
 • 6 – Parametre değerini artırmak için kullanılır.
 • 7 – Basınç, sıcaklık, servis parametreleri ve arıza kodları gösterilir.
 • 8 – Konum geçişleri ve ayarlanan parametrelerin onaylanması için kullanılır.

Leopard Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Protherm Leopard Kombi Kullanımı sırasında MODE tuşuna 2 kez basın. 30 sn süre ile ekranda ayarlanan sıcaklık gösterilir ve musluk sembolü altındaki LED 2 yanıp söner. + ve – tuşları ile sıcak su ayarını yani derecesini ayarlamalısınız. Ekranda ayarladığınız sıcak su derecesini görüntüleyebilirsiniz.

 • Sıcak su için sıcaklık kademeleri; 35, 37, 38, 39, 40, 41, 44, 47, 50, 55, 60°C ye kadardır. – – sembolü belirdiğinde sıcak su istenmediği anlamına gelir. Yani sıcak su konumunu kapatmış olursunuz.

Ayarladığınız sıcak su derecesini onaylamak için MODE tuşuna basmanız gerekir. Ayarladığınız dereceyi 30 sn. içinde onaylamazsanız eğer önceden ayarlanan değere geri dönecektir.

Leopard Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

MODE tuşuna 3 kez bastığınız zaman 30 sn. süre ile ekranda ayarlanan sıcaklık gösterilecek ve petek sembolü altındaki LED 3 yanıp sönmeye başlar. + ve – düğmeleri ile kalorifer sıcaklık ayarını belirleyebilirsiniz.

 • Kaloriferler için sıcaklık kademeleri; 38, 40, 42, 45, 50, 55, 60, 75, 80°C ye kadardır. – – sembolü ısıtma talebi olmadığını belirtir. Yani yaz konumuna geçilmiş kalorifer sistemi kapanmış demektir.

Ayarladığınız kalorifer derecesini MODE tuşuna basarak onaylamanız gerekmektedir. Kalorifer ayarı yaptıktan sonra 30 sn. hiçbir şey yapmadan beklerseniz eğer önceden ayarlanan değere geri dönülür yaptığınız ayar kaydedilmez.

► LED 1 yanıp sönüyorsa eğer bu basıncın düşük ya da yüksek olduğunu belirtir. Basıncı görüntülemek için MODE tuşuna bir kez basmanız yeterlidir. Ekranda 30 sn. kadar basınç değeri görüntülenecektir. Bar 1 in altında ise düşük 2,5 üzerinde ise yüksek demektir. Basınç düşük ise su basmalı, yüksek ise fazla suyu tahliye etmelisiniz.

 • Leopard model kombide Açma/kapama düğmesi panelin altındadır.

Arıza durumlarında dilerseniz direk Protherm Leopard arıza kodları linkini tıklayarak arızanın sebeplerini, servis gelmeden önce çözüm odaklı yapılması gereken işlemleri ve tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (60 Yorum)

 1. Alev duman dedi ki:

  Kombim kalorifer modunda bir süre çalışıp basıncını 3.1 e çıkarıp kendini kapatıyor ne yapmam lazım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Alev Hanım… Yüksek olan basıncı düşürmede, yani fazla su basıldığında basıncı azaltmada en uygun yöntem kaloriferden hava almaktır. Kalorifer havasından ziyade hava alma bölümünden su alınıyor olmasıdır. Kombinize en yakın kaloriferin üst yan kısmına bakarsanız çıkıntılı bir müşür bölümü göreceksiniz. Düz tornavida ya da varsa eğer hava alma anahtarı ile bu bölümü açın. Daha sonrasında su gelene kadar açık tutun. (Hava yoksa direk su gelecek, hava varsa önce ses gelecektir) Bu bölümün altına kap ya da kova yerleştirin ve suyun akmasına yardımcı olun. Bir miktar su alın arada basınç değerini takip edin. Bu şekilde ideal basınç değerini ayarlamış olursunuz.

 2. Ahmet Topçuoğlu dedi ki:

  Bende leopar serisi var ekranda petek kapalı iken bile 90derece gösteriyor peteği açınca ateşleme yapmıyor neden olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Cihazın petek konumu kapalıyken ve petekler ısınmadığı halde ekran 90°C gösteriyorsa gösterge bozuktur. Cihaz eğer ateşleme yapmıyorsa; anakart, iyonizasyon elektrodu, ateşleme elektrodu veya gaz valfinde arıza olabilir. Arızanın tespiti için teknik destek almalısınız.

 3. ZÜBEYİR DEMİRKIRAN dedi ki:

  MERHABA LEOPART KOMBİ KULLANIYORUM. PETEK ISINMASI İLE SORUNUM YOK FAKAT DUŞ SIRASINDA MUSLUK 50 DERECEYE AYARLI OLMASINA RAĞMEN SU İLK BAŞTA AŞIRI ISINIYOR SONRASINDA SOĞUYUP BUZ GİBİ OLUYOR TEKRAR AŞIRI ISINIP AYNI ŞEKİKDE SOĞUYOR BÖYLE DEVAM EDİYOR .BANYO LAVOBASUNDA VE MUTFAKTA BU SORUNU YAŞAMIYORUM SADECE BANYO SIRASINDA VE KIŞ AYLARINDA YAŞIYORUM BU SORUNU .DUŞ BAŞLIĞINI DEĞİŞTİRDİM ,BAŞLIĞI SÖKTÜM AMA YİNE AYNI SORUNU YAŞIYORUM SERVİSLE KONUŞTUM DAHA DERDİMİ TAM ANLATMADAN DİREK KART ARIZASI ÇIKMA KART VAR ELİMİZDE DİYE BANA KART SATMAYA KALKTILAR.YANLIŞ ANLAMAYIN DÜRÜST ESNAF BAŞIM ÜZERİNE BU SERVİS BANA PEK GÜVENİLİR GELMEDİ BANA BİR YOL GÖSTEREBİLİRMİSİNİZ TEŞEKKÜRLER

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Zübeyir Bey… Eğer sadece sorunu banyoda yaşıyorsanız; tesisat sorunu, musluk-batarya arızası ya da filtre tıkanıklığı gibi durumlar söz konusu olabilir.

 4. Gül Dönmez dedi ki:

  Merhaba protherm leopard kombi kullanıyorum. Su an 42 de yanıyor evimiz küçük 1+1. Kombi her 6 dk bir dijital ekranında sıcaklık 42 dereceye çıkıp anlık 34 e düşüyor. Bunu her 6 dk da bir yapıyor bu normal midir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gül Hanım… Kombilerin dinlenmeye geçtikten sonra devreye girme dereceleri ve süreleri otomatiktir. Yani cihaz tesisatta düşük sıcaklık algılamadan devreye girmez. Bu durum evin ısı yalıtımı ve ısı kayıplarına bağlı olarak da değişir. Evinizi, kombiyi ve tesisatı incelemeden doğrudan sorun var veya yok diyemeyiz.

Petek Yıkama