Protherm Leon Kombi Kullanımı

Protherm Leon Kombi Nasıl Kullanılır?

Protherm Leon Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. Konum seçme / Açma-kapama düğmesi
 3. 2 numaralı düğme
 4. Kullanım suyu sıcaklık ayar düğmesi
 5. 3 numaralı düğme
 6. Kalorifer suyu sıcaklık ayar düğmesi
 7. 4 numaralı gösterim
 8. LCD gösterge (ekran)

Leon Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

1 numaralı konum düğmesini solda yer alan musluk simgesine getirin. Daha sonrasında sıcak su ayarını yapmak üzere 2 numaralı sıcak su ayar düğmesini sağa doğru çevirin. Ayarı bu şekilde yükseltmiş olursunuz. Ayarı düşürmek için de yine aynı düğmeyi sola çevirmeniz gerekir. Ekranda ayarladığınız sıcak su derecesini kısa süreliğine görüntüleyebilirsiniz.

Leon Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

1 numaralı konum seçme düğmesini sağda yer alan musluk ve petek simgesine getirmeniz gerekir. Bu şekilde kış modunu ayarlamış olursunuz. 3 numaralı petek simgeli düğme ile kalorifer sıcaklık derecesini belirleyebilirsiniz. Düğmeyi sağa çevirdiğinizde sıcaklık derecesinin arttığını, sola çevirdiğinizde bu değerin azaldığını göreceksiniz. Ekranda ayarladığınız kalorifer sıcaklık derecesi kısa süreliğine görüntülenecektir. Beklentiniz olan ısıtma ayarını bu şekilde belirleyebilirsiniz.

Kış konumunda kombinin önceliği sıcak su sağlamaktır. Bu yüzden sıcak su gereksinimi için musluğu açtığınızda kalorifer konumu otomatik kapanır, musluğu kapattığınız an ise kalorifer konumu yeniden devreye girer.

Leon Kombiyi Resetleme

Protherm Leon Kombi Kullanımı sırasında ekranda arıza kodu belirdiğinde cihazı resetlemek için açma/kapama işlemi yapmanız gerekir. 1 numaralı düğmeyi “0” konumuna getirin. Birkaç saniye kadar bekleyin. Daha sonra yeniden mevcut olan konumuna (işlem önceki yaz ya da kış konumuna) getirerek çalıştırmayı deneyin. Arızada düzelme olmazsa eğer bu işlemi birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz. Oldu ki sorun düzelmedi aynı şekilde devam ediyorsa Protherm Leon arıza kodları linkini tıklayarak arızanın sebepleri ile birlikte çözümü konusundaki bilgilere de ulaşabilirsiniz.

► Leon model kombilerde manometre yoktur. Basıncı ekranın sağ üst köşesinden görüntüleyebilirsiniz. Basınç değeri 1 bardan az ise düşük 2,5-3 bardan fazla ise yüksek demektir. Düşük su basınç durumunda kombiye su basmalı, yüksek su basınç durumunda fazla suyu almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. Filiz ersöz dedi ki:

  Merhabalar benim kombim Protherm leon yoğuşmalı ve kablosuz Termostat almak istiyorum acaba general 300s set modelleri uygun olurmu bağlaya bilirmiyim daha önce Demir dökümün uzaktan olanını bağladılar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Filiz Hanım… Firma olarak oda termostatı hizmeti sunmadığımız için maalesef ki detayları bilemiyoruz. Ürünü tedarik edeceğiniz yerle görüşerek bu konuda bilgi ve yardım alabilirsiniz.

 2. Murat Özen dedi ki:

  leon kombimiz hava basıncı sürekli düşüyor hafta en bir kere su basıncı yapıyoruz.
  Selamlar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Kombiye uzun zamandır bakım yapılmadıysa eğer genleşme tankının havası bitmiş ya da eksilmiş olabilir. Tabi tesisatta veya kombide su kaçağı olma ihtimali de var. Arızanın net olarak teşhis edilerek onarılması için servis yardımı almalısınız. Bize 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Petek Yıkama