444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Kombi Zamanlayıcısıslogan
down
Paylaş:

Kombi Zamanlayıcısı Nedir? Ne İşe Yarar?

Kombiyi ayarlayarak talep ettiğiniz durumda çalışmasını talep ettiğiniz durumda çalışmamasını sağlayabileceğiniz programlama özellikli cihazdır.

Günümüzde çoğu kullanıcı çalışıyor. Kış dönemlerinde kombiyi kapatmak demek daireyi soğutmak demektir. Bir bakıma yakıt tüketimi olmaz fakat kombi açıldığında soğuk olan konutu ısıtmak için neredeyse iki katı kadar yakıt tüketimi yapar. Bu durum göz önünde bulundurularak kombi zamanlayıcısı üretilmiştir. Aslına bakılırsa birkaç marka modeldeki kombide zamanlayıcı bulunur. Buradan ayarlama yaparak istenen vakitte çalışmasını istenen vakitte çalışmamasını sağlayabilirsiniz. Fakat zamanlayıcı özelliği bulunmayan kombiler de olduğu için zamanlayıcı cihaz üretilmiştir.

Kombi Zamanlayıcısı Hangi Kombilerde Kullanılabilir?

Kombi zamanlayıcısının kullanılması için kombi marka modeli veya çeşidi önemli değildir. Zamanlayıcı program saati olmayan tüm kombiler için kullanabilirsiniz. Kombinizde zamanlayıcı özellik bulunuyorsa da mutlaka kullanmalısınız. Bu sayede kombi siz evde olmadığınız zaman çalışmaz, siz eve gelmeye yakın çalışır. Siz de özellikle de kış döneminde tasarrufu yaşayarak sıcak bir ortamda kendinizi bulursunuz.

 • Bizler her zaman kombi kullanımında kombi ayarını kısık tutun, kış döneminde kombiyi sürekli açıp kapatmayın önerisinde bulunuyoruz. Bu önerimizi dikkate alan kadar almayan kullanıcılarımız da var. İşte bu cihaz da kullanıcılarımıza özeldir. Bu cihaza sahip olmak veya temin etmek adına araştırma yapmanız gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

  1. Evden cıkarken,kendi kapatsın.Akşamda belirli bir saatte açsın.
   kombi üzerinde zaman ayarı yok.

   1. Merhaba Erhan Bey… Her kombide zamanlayıcı ayarı yok maalesef. Kombinizin marka modeline göre ekstra bir zamanlayıcı tedarik edebilirsiniz. Bu hizmeti biz sunmuyoruz yalnız.

  2. Merhaba bizim kombi viessman yarı yoğuşmalı. Zamanlayıcı var ancak ben bunu hiç kapanmadan kullanmak istiyorum. Ancak sabaha karşı hep sönüyor. Hangi seçeneği seçersem seçeyim hep kapandı. Çözümü nedir acaba

   1. Merhaba Sevil Hanım… Zamanlayıcı ayarı bozuk olabilir, saat ayarı yanlış olabilir ya da zamanlayıcı 24 saat programlı ise 12 saate göre ayarlıyor olabilirsiniz. Cihazı yerinde incelersek daha net bilgiler sunabiliriz. Bu yüzden bi servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.

Diğer Yorumlar