Kombi Sürekli Ateşliyor

Kombi Sürekli Ateşleme Yapıyor

Kombiler aslında sürekli ateşleme yapmaz. Böyle bir durum söz konusu değildir. Sadece ateşleme denemesi yapar. Bu da kombilerin marka modeline ve çeşidine bağlı değişir. Mesela bazı kombiler 3 ateşleme denemesi yapar bazı kombiler 2 ya da 4… Ateşleme denemesi sonrasında başarısız olursa iyonizasyon sorunu yaşanır. Yani alev algılanmama sorunu… Yaptığı bu ateşleme denemesi de sizlere sürekli ateşliyor olarak gelir. Kombi Sürekli Ateşliyor düşüncesinde olursunuz. Böyle bir durumun olmadığını en başta belirtmek isteriz.

Arızanın Sebepleri

 • İyonizasyon elektrodu sorunu İyonizasyon elektrodu brülör kısmında yer alan uzun çubuk şeklinde parçadır. İyon çubuğu adı da verilmektedir. Zamanla oksitlenme yaptığında veya kirlendiğinde alev okumaz. Alev algılanmadığı için de kombi ateşleme denemesi yapar. Birkaç deneme sonrasında alev algılanmayınca ateşlemeyi yapamaz ve genelde iyonizasyon sorunu yaşattırır. Bu gibi durumlarda parçada kirlenme görülür ise temizlenir, oksitlenme veya farklı sorun görülür ise değişimi yapılır. Sorun bu şekilde çözümlenmiş olur.
 • Elektronik kart sorunu Kombilerin beyni olan parça yani elektronik kart arızası durumlarında da bu sorun yaşanabilir. Elektronik kart parçaların komut alarak çalışmasına yardımcı olan beyindir. Arıza yapması halinde bu ve buna benzer daha birçok sorun görülebilir. Bu gibi durumlarda ise yapılması gereken şey elektronik kart tamiri veya değişimidir. Arıza durumuna bağlı ve kullanıcı talebine bağlı gereken müdahale yapılır ve sorun çözümlenerek sizlere cihazınız çalışır teslim edilir.
 • Gaz valfi sorunu Gaz valfi şebekeden gazı alır, bir kısmını brülöre göndererek yanma oluşumuna katkı sağlar. Arızalanma durumlarında düşük ihtimalle de olsa bu sorun yaşanabilir. Gaz valfi arızalarında parça tamiri olmaz. Ancak değişim işlemi ile sorun çözümlenebilir. Bu şekilde soruna müdahale edilmiş ve sorun çözümlenmiş olur.

DİP NOT: Kombi 3 alev denemesi yapıyor yani ateşler gibi ses çıkarıp arızaya geçiyorsa yukarıda bahsedilen arıza durumları söz konusudur. Bu durumlar dışında kombi sürekli-hiç durmadan çalışıyorsa bu durum ntc sensör veya elektronik karta bağlı olabilir. Bu sorunda her şekilde arızanın tespiti ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (100 Yorum)

 1. Emre bey dedi ki:

  MERHABA KOMBİM BUDERUS GB062
  SORUNUM; KOMBİMİ 50 DERECEDE KULLANIYORUM SÜREKLİ 50 DERECEDE TAKILI KALIYOR, YOĞUŞMA İŞARETİ İSE İLK ÇALIŞMA DA GELİYOR SONRA SADECE DERECE YAZIYOR YANIP SÖNME FALAN YOK, AYRICA ALEV İŞARETİ HİÇ SÖNMÜYOR.
  AYNI MARKA KOMBİMİ FARKLI BİR EVDE KULLANIYORDUM.
  ÖRNEĞİN : 50 DERECEDE YANIYOR İSE 50 Yİ GÖRÜNCE DURUYOR 45 DERECEDE TEKRAR ÇALIŞMAYA BAŞLIYOR DU ÇALIŞIRKEN DE ÇİFT YAN ‘T’ İŞARETİ GELİYOR DU.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emre Bey… Kombi markalarının bilindiği üzere içlerinde modelleri yer alır. Her bir model de farklı özellik içerir. Kullandığınız kombi modülasyon özelliğinde değilse veya ayarlama yapılmadıysa bu yüzden sabit bir sıcaklıkta çalışıyor olabilir. Kontrol amaçlı servis yardımı almanızı öneririz.

 2. Hüseyin dedi ki:

  Merhabalar,

  Benim kombimdeki bakım yapılmadan önce akşamları ilk açtığımda 5 dakika kadar yanıp bütün petekleri ısıtıp duruyor ve sonra 2,5 dakika sonra tekrar ateşleme yapıp ateşlmesi 13 saniye sürüyordu. Kombime dün bakım yaptırdığımda gaz ayarlarında bunun sorun olduğunu söylediler (sanırım benden önce oturan kiracı nereye yaptırdıysa öyle bir ayar yaptırmış)
  Dün bakım yaptıktan sonra Kombim ilk açışta uzun bir süre ısıttıktan sonra her devreye girmesinde 4 yada 5 dakika ateşlemesi sürüyor. Bu normal mi yoksa gaz ayarı tam yapılmamış mı bilgi verirseniz çok memnun kalırım.

  Kombi markası arçelik

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… Hangi ayarlar değişti veya ayarlar ne yapıldı bunu bilmeden uzaktan bilgi aktarmamız zor maalesef. Ancak cihazın modülasyonu ayarlanan sıcaklığa ve tesisatta ölçülen ısıya göre değişir. Cihazı yerinde görüp incelemeden bu süre normal veya değil demek doğru değildir.

 3. Oğuzhan Alan dedi ki:

  Kombim baymak yogusmasiz 5 dk da bir atesleme devreye giriyor 45 derecede yakiyorum 3 petek yaniyor300 un altinda fatura gelmiyor kombinin 5 dkda bir atesleme yapmasi normalmi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Oğuzhan Bey… Kombilerin devreye girme ve dinlenme süreleri ile dereceleri otomatiktir. Kombi ayarlanan sıcaklığa bağlı olarak alev boyunu düzenler, dinlenmeye geçtiğinde tesisattaki suyun sıcaklığını ölçmeye devam eder. Düşük sıcaklık algılarsa yeniden devreye girer. Tesisat-filtre tıkalıysa, dairede-binada ısı kaybı varsa, cihaz sıcaklık ayarı daireye göre düşükse ve buna benzer birçok durum söz konusu ise cihaz çok sık devreye girip çıkabilir. Bu durum bazen normal olabiliyorken bazen sorun olabilir. Bu yüzden cihazı ve tesisatı yerinde kontrol etmek gerekir.

 4. Latif şenol dedi ki:

  Hayırlı akşamlar baymak energy 240 fi kış modunda potans kapalı sıcak su potans açıkken koöbi devreye giriyor takribi 30 sn çalışıp duruyor ve sonra yine yaklaşık 30 sn bekleyim ateşleme yapıyor sıcak su potansını kapatıncada kış modunu kapatıyor fakat su açık değilken tabi yani su potansı kış moduna müdahale ediyor potanslar değişti üç yollu vana değişti ntc va kontrol edildi fakat sorun devam ediyor acaba arızamız nedir yardıöcı oşanilirseniz sevinirim hayırlı seneler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Latif Bey… Kart arızası gibi duruyor ancak yine de cihazı yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 5. Uğur danacı dedi ki:

  Selamün aleyküm
  Airfel kombim var yaklaşık 1-2 dk arayla sürekli ateşleme yapıyor birde geçenlerde iki defa arizaya geçti resetleme yapınca düzeldi son resetlemeden sonra bir hafta geçti birde kombiyi 35-40 derece yakıyoruz bakım gerekli mi cevap için şimdiden tşkler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Aleyküm Selam Uğur Bey… Kombi hangi arızaya geçti ya da hangi hata kodunu verdi bu durumu belirtmiş olsaydınız muhtemel sebepler hakkında bilgi sunarak size yardımcı olmaya çalışırdık. Kombiyi kısık derecede kullandığınız için çok sık devreye girip çıkabilir ve bu duruma bağlı olarak birkaç dakika arayla ateşliyor olabilir. Tabi sık çalışma durumu sadece ayarlanan sıcaklığa bağlı değildir. Bir ısı kaydı durumu, tesisat-filtre tıkanıklığı gibi birçok durum bu soruna sebep olabilir. Bize kalırsa hem tesisatınızı hem de kombinizi kontrol ettirmelisiniz.

 6. Hasan çatak dedi ki:

  Üstadım verdiğiniz bilgiler için Teşekkür ederim benim şöyle bir sorum olacak Demirdöküm Milenyum Plus kombi kullanıyorum kombi hangi sıcaklıkta kullanırsam kullanayım 50 sn çalışarak ateşleme yapıyor ardından 5 dk ateşleme yapmadan suyu devirdaim yaptırıyor ( dinleniyor) daha sonra tekrar 50 sn ateşleme yapıyor 5 dk dinleniyor ve bu böyle devam ediyor. 40 derecede de çalıştırsam aynı 70 derecede de çalıştırsam aynı durum değişmiyor. Bu bir sorunmudur eğer bu bir sorun ise muhtemel hangi parçadan kaynaklanabilir. Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Düşük sıcaklıkta bu şekilde çalışması normal olabilir. Ancak sıcaklık yükseldikçe cihazın devrede kalma ve dinlenme sürelerinin de değişmesi daha doğrusu uzaması gerekir. Sıcaklık değişse de bu süreler sabit kalıyorsa bu bir sorundur. Bu durumda hem tesisatı hem de kombiyi kontrol etmemiz gerekiyor. Kombide; sensör, kart, eşanjör, pompa gibi birçok parçada sorun olabilir. Ayrıca tesisatta veya filtrede tıkanma durumları da söz konusu olabilir. Detaylı inceleme gerekiyor.

 7. Esra dedi ki:

  Kombim uzun süre arızada kalırsa ne olur örneğin ben evde yokken arızalanırsa nasıl bir sıkıntı ile karşılaşırım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Esra Hanım… Bu durum kombinin ne arızası verdiğine bağlı değişir. Arıza durumunu belirtebilirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

 8. Fatih DEMİRCAN dedi ki:

  Merhabalar vaillant proterm kombisi var bende de, sıcak su musluğunu açtığımızda hiç sorunsuz tek atışta yakıyor ve suyu ısıtıyor ama iş petekleri ısıtmaya gelince 15kez bazende 20 kez ateşledikten sonra yakıp sıcak suyu vermeye başlıyor bu durum kış geldiğinden beri var

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey… Yaşadığınız durum hem kombiye hem de tesisata bağlı olabilir. Yani bu aşamada; kalorifer tesisatını ve filtreyi aynı zamanda kombide; sensör, kart, gaz valfi ve elektrot gibi birçok parçayı yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 9. Nizamettin şimşek dedi ki:

  Kombim devamlı 38 de kalıyor ve alev işareti devamlı yanıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Nizamettin Bey… 38°C çok düşük bir sıcaklıktır. Binada ısı yalıtımı yoksa veya iyi değilse, daire ara katta değilse, tesisatta veya filtrede tıkanıklık varsa, kombi eskiyse bu yüzden sık ateşleme yapabilir. Ancak bu durumlar haricinde kombiye gaz ayarı gerekebilir veya parça sorunu da olabilir. Bu durumda cihazın ve tesisatın kontrolü için bi servis yardımı almalısınız.

 10. OGUZ TURAN dedi ki:

  merhabalar acikcasi tum yorumlari okudum ise yarar cozumleri denedim, kombim protherm panther, min 45 derece ile baslayan tip, sorun şu, 45 de calistirdigim zaman surekli atesleme denemesi yaptigini fark ettim, onerileriniz uzre 50de calistirmaya basladim ateslemenin yetersiz oldugunu dusunuyorum kendisini 55e getirene kadar epey bir calisti, ama asil sorun 55de ateslemeyi biraktiktan sonra 45 derece dusmesi yaklasik 20 30 saniye suruyor yani cok cabuk soguyor bu yuzden tekrar atesleme basliyor bu problemmidir? ne yapmam gerekiyor? oda sensorleri nerededir evi soguk buldugu icinmi surekli hizli soguyor anlamis degilim, alakasiz şekilde 554 tl fatura geldi…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Oğuz Bey… Kombilerde oda sensörü yoktur. Kombinin ısıtma süresi ve dinlenme süresi kısaysa; tesisatta veya filtrede tıkanıklık olabilir. Harici olarak kombide; kart, sensör, pompa, eşanjör gibi birçok parçayı da kontrol etmemiz gerekiyor. Cihazın gaz ayarlarını da kontrol etmek gerekir. Yani kullanıcı olarak sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem olmadığı için bu konuda servis yardımı almanız gerekir.

 11. Recep tayanaa dedi ki:

  Ariston kombim var 2 dakikada bir ateşliyordu 44 saniye çalişiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Recep Bey… Kombi çok düşük derecelerdeyse, binada ısı yalıtımı yoksa, daire ara katta değilse ve buna benzer ısı kayıpları varsa cihaz çok sık devreye girip çıkabilir. Ancak bu durum dışında tesisatı, filtreyi, kombi gaz ayalarını ve parçaları da kontrol etmek gerekir.

 12. Hande savaş dedi ki:

  Merhabalar kombim bosch 10 yillik bir kombi
  Minumumda yaktigim zaman 2 dakikada bir harliyor atesleme yapiyor 55 e gelince duruyor. Sonra beser beşer geri dusuyor 38 e gelince duruyor. Yani benim kombim 55 temi yaniyor demek ? Tesekkurler sevgiler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hande Hanım… Kombiler her zaman ayarlanan sıcaklıkta yanar ve ona göre tüketim yapar. Ekranda görünen sıcaklık değerleri ise kombi tesisatında ölçülen suyun sıcaklığıdır. Bu sıcaklık kombi ısıtma yaparken yükselir, kombi dinlenmeye geçince düşer.

 13. Bahar Gültekin dedi ki:

  Merhaba, evimde eca marka kombi var ve evim alttan ısıtmalı. Evimde normalde üç vana acıktı. Daha dogrusu uc odaya isi gidiyordu ve kombi 2,5 3 dakikada bir atesleme yapiyordu. Ama bugün bir odanın vanasini daha actim. Kombi 8 dakika falan normal calisiyor. Bu surecte atesleme olmuyor. 8 dakikadan sonra atesleme yapiyor ve 1,5 dakika sürüyor. Normal mi sizce bu? Herhangi bir ariza lambasi falan yanmadi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bahar Hanım… Yerden ısıtma sisteminde önemli olan binanızın ısı yalıtımı ve dairenizin ara katta olup olmadığıdır. Çünkü bir ısı kaybı varsa cihaz bu yüzden çok sık çalışabilir. Isı kaybı yoksa çalışma süreleri 1.5 dk çok kısa. Bu süreçte cihaz yeterli ısıtmayı gerçekleştiremez ve bize kalırsa bu normal bir durum değildir. Cihazın ve yerden ısıtma sisteminin kontrolü için servis yardımı almanız gerekiyor.

 14. Ayla dedi ki:

  Merhaba kombim e.c.a 40 derecede calısıyor. Ev sıcak kısa kollu ile dolaşıyoruz ama cok kısa sure sonra tekrarlamalı calısıyor. Derecesını yukseltıp petek vanoların dan kısmam bu olayı biraz daha uzun zaman sonra yapmasını saglarmı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayla Hanım… Tekrarlamalı çalışıyor derken çok sık mı devreye giriyor? Çok sık devreye girip çıkmasın diye derecesini yükseltip petek vanasını kısarsanız tüketim artar. Yani doğalgaz faturanız olması gerekenden daha yüksek gelir. Almış olduğunuz randıman yeterliyse, doğalgaz faturanız beklediğinizden yüksek gelmiyorsa cihazın bu çalışma sisteminin bir zararı olmaz. Cihaz tüketimi çok yapıyorsa bi servis yardımı alarak cihazı ve ayarlarını kontrol ettirebilirsiniz.

 15. Yunus emre aktaş dedi ki:

  Merhaba aırfel marka kombimizin ekranında sürekli ateşleme görüntüsü çıkıyor derecesi yükseliyor ve daha sonra gidiyor derecesi düşüyor problem neden kaynaklanıyo olabilir yardımcı olurmusunuz ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yunus Emre Bey… Çünkü kombi devreye girip ısıtma yapıyorsa önce brülörde alev oluşması gerekir. Alev oluştuktan sonra ekrana alev sembolü yansır ve kombilerin çoğu modülasyon özellikli olduğu için devreye girdiğinde ekranda ayarlanan sıcaklıktan daha yüksek sıcaklık görüntülenir. Ardından brülördeki alev söner, ekrandaki alev sembolü kaybolur ve cihaz bu aşamada sıcaklığı da yavaş yavaş düşürür. Bu döngü sıcaklık düştüğü sürece aynı şekilde devam eder. Yani bu bir arıza değildir. Kombilerin çalışma prensibidir.

 16. Muhammed topcu dedi ki:

  Merhaba baymak marka kombi kullanıyorum 35 derecede yanıyo 2 3 dakikada bir sürekli ateşleme yapıyo derece yükseliyo petekler ısınıyo sonra 33 derecede yanıyo 3 dakka sonra yeniden ateşleme yapıyor yardımcı olur musunuz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muhammed Bey… 35°C kombi açısından çok düşük bir sıcaklıktır. Düşük sıcaklıkta kombiler elbette ki çok sık çalışır. Çünkü ayarlanan ısıya ulaşması da kolaydır, ısının kısa sürede düşmesi de… Kombiyi yüksek derecede kullanarak bi deneme yapın. Süre yine 2-3 dakika kadar kısa ise bu durumda kontrol ve müdahale için servis yardımı almalısınız.

 17. Samet bereket dedi ki:

  Merhabalar. Nitro condense Kombi kullanıyorum 14 aydır. 40 ve 50 arasında calistırıyorum. 50 de çalıştığı zaman hiç 50 olmayıp 2 3 dk geçtikten sonra ateşlemeyi kesip 38 dereceye kadar düşüp rolantide çalışıyor ve petek işareti yanip sönüyor. Bunun sebebi ne olabilir. Yardımlarınızı beklemekteyim Teşekkür ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Samet Bey… Kombinin normalde ayarlanan sıcaklığın üstüne çıktıktan sonra dinlenmeye geçmesi gerekir. Yani modülasyonlu çalışması gerekir. Ancak 50°C ye bile ulaşmıyorsa bu durumda; filtre ve tesisatta tıkanıklık olabilir. Kombide harici olarak; eşanjör, kart, sensör, üç yollu vana, pompa gibi parçaları da kontrol etmek gerekir. Bu aşamada tabi servis yardımı almanız gerekiyor.

 18. Ayşe dedi ki:

  Merhabalar,
  Airfel kombi kullanımında problem yaşıyoruz.Derece seviyesi en az 20. 3 petek açık kullanıyoruz.Bu petekler en sondaki petekler. Hol ve antrede petek yok. Oda kapıları kapalı. 35 ve 40 derecede yaktığımızda 10dk da bir ateşleme yapıyor. Daha üst dereceyi denemedik çünkü 35 çok yeterli sıcaklık yapıyor. Buna rağmen ateşleme yapıyor. tüm odaları açıp denedik yine aynu şekilde çalıştı. Değişen tek şey ateşlemede kaldığı süre. Nasıl açarsak açalım 10dk da bir ateşleme yapıyor. sadece 30 a indirdiğimizde bu kadar sık ateşlemiyor. Bu durumda kombiyi nasıl çalıştırırsak tasarruflu olur?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayşe Hanım… Kombi; ayarlanan sıcaklık, tesisatın sıcaklığı ve parametre ayarlarına göre dur/kalk yapar. Yani çalışıp dinlenmeye geçer. Sensör tesisatta düşük sıcaklık algılamadan veya brülör bekleme süresi sona ermeden cihaz yeniden devreye girip ateşleme yapmaz. 10 dakikada bir çalışması 35°C lerde normaldir. Cihazınızda bir sorun yok. Düşük sıcaklıklarda beklentinize yanıt alabiliyorsanız ne mutlu size. Çünkü çoğu kombi bu sıcaklıklarda bırakın evi ısıtmayı peteği bile çok az ısıtıyor.

 19. Cansu başarı dedi ki:

  Kombi sürekli yükseliyor 1 e alınca kapanıyor 2 ile 6 aynı dereceyi gösteriyor sürekli çalışıyor ateşleme yapıyor fatura yüksek geliyor sebebi nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cansu Hanım… Kombide sıcaklık derecesi konum değişse bile değişmiyorsa yani dereceler aynı oluyorsa, sürekli bir çalışma durumu varsa; kart, sensör gibi birçok parçayı kontrol etmemiz gerekiyor. Yani bu aşamada servis yardımı almanız gerekiyor.

 20. Havva akkaş dedi ki:

  Merhaba kombiyi kış moduna ayarladım ancak sürekli durmadan çalışıyor oda sıcaklığı da normal ekranda brülör simgesi devamlı duruyor bir ariza söz konusu olabilir mi?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Havva Hanım… Kombi en düşük derecedeyse, binada ısı yalıtımı yoksa, daire ara katta değilse veya ara katta olmasına rağmen üst-alt kat boşsa kısacası ciddi oranda bir ısı kaybı varsa cihaz devreden çıkmadan bir ihtimal çalışabilir. Ancak genel itibari ile bu bir sorundur. Bu durumda cihazı ve tesisatı yerinde incelememiz gerekiyor.

 21. Fazlı şahan dedi ki:

  Kombi daylux eco yoğuşmasız ısınma şekli yerden ısınma kombi temizliği ve alt boru temizliği dün yapıldı bi değişiklik olmadı 50 derecede yanıyor ama kendini hiç dinlenmeye almıyor mesela 10 dk aralıksız yanıyor 3 dk duruyor sonra tekrar devam ediyor 12 saate 11 küp atıyor bu da çok fazla bize göre sorun nerde olabilir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fazlı Bey… Tesisat ve kombi temizliği doğru bir şekilde yapıldı ise tesisat ve filtrenin temiz olduğunu düşünerek şu bilgileri aktarabiliriz: kombiye gaz ayarı gerekebilir, sensör, kart, eşanjör, pompa gibi birçok parçada sorun olabilir. Tabi binanızda ısı yalıtımı yoksa, alt katınız veya üst katınız boşsa ısı kaybı sebebiyle de bu durumu yaşıyor olabilirsiniz.

 22. Abdurrahman altun dedi ki:

  Eca kombi çok sık aralıklarla çalışıyor evde ısı kaybı olmamasına rağmen neden olabilir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Abdurrahman Bey… Cihaz düşük sıcaklıkta da çok sık çalışabilir. Sıcaklık yüksek olmasına rağmen yine de cihaz çok sık devreye girip çıkıyorsa; filtre tıkalı olabilir, tesisatta tıkanıklık olabilir, eşanjör kireçlenmesi, pompada devir düşüklüğü, sensör, kart gibi parçalarda sorun olabilir. Yani bu durumda cihaza gaz ayarı bile gerekebilir. Kontrol ve müdahale için servis yardımı almalısınız.

 23. Cüneyt çakır dedi ki:

  Ferroli fereasy f24 model kullanıyorum 1 hafta önce kombi ve petek temizliği yaptırdım kombı kullanmadığımız zamanlarda 3.5 kere kambı ateşleme yapıp duruyor bu olay daha önceleri yoktu sizce sıkıntı nedir…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cüneyt Bey… Kombinin çok sık ateşleme yapması özellikle de bir talep olmadan kendiliğinden çalışması hakkındaki sebepler ve muhtemel arıza durumları makalemizde yazmaktadır. Sorunu yine de yerinde görmeden uzaktan net bilgi aktarmamız zor maalesef. 1 hafta önce kombi ve petek temizliği yapıldıysa işlemi yapan servisle görüşüp cihazı yeniden kontrol ettirebilirsiniz. Gelen servisten yardım almak istemiyorsanız da bize ulaşabilirsiniz.

 24. Ayhan arslantaş dedi ki:

  Visman Bacalı kombi 13 senelik sıcak su açıkken devamlı aralıklarla ateşleme yapıyor sebebi nedir Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayhan Bey… Sıcak su musluğu açıkken kombi devrede olduğu için yani brülörde alev oluştuğu için ateşleme sesi çıkarması normaldir. Kendi kendine çalışıyor ya da çok sık devreye giriyorsa tüm bilgiler zaten makalemizde yazmaktadır, makalemizi okuyabilirsiniz.

 25. azm dedi ki:

  bosch condense 2000 kombim var. kaloriferdeyken 3 4 5 kere ateşeleme yapıp sonunda yanıyor ve çalışıyor bu son 2 3 aydır bu şekilde daha önceden hiç böyle birşey yoktu nedeni ve çözümü nedir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Azmi Bey… Kombi geç ateşliyorsa bu durum; gaz valfi, elektrot, kart gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

 26. Yunus çeçen dedi ki:

  Kombi sürekli ateşleme yapıyor göstergedeki ateş işareti hiç gitmiyor sıcak suyu açınca petekler kapalı olmasına rağmen ısınıyor nedeni nedir acaba markası Lambert

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yunus Bey… Belirttiğiniz durum birçok sebebe bağlıdır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem de olmadığı için bu konuda servis yardımı almalısınız. Kombi kartında, sensöründe veya üç yollu vanasında sorun olabilir. Sorunu yerinde incelemek gerekir.

 27. Süleyman KARCI dedi ki:

  Kombim Airfel A2CPX024BATR. 2-3 hafta evde değildim. Bu yüzden kombinin elektriğini ve gaz vanasını kapatmıştım. Geldiğimde kombiyi tekrar açtım. Ocaktan gaz geliyordu. Sadece kullanım suyunu açtım ve kombi ateşleme yapıyor su biraz ısınıyor ama tekrar soğuyor. Tekrar ısınacak gibi oluyor ama tekrar soğuyor. Gidip kombiye baktığımda kombi ateşleme yapıyor ardından (galiba) fan sesi geliyor ama sonra ateşleme duruyor. Bu işlem hep tekrar ediyor. Ama malesef ateşleme sürekli bir şekilde olmuyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Süleyman Bey… Muhtemelen kombi ateşleme yapmadığı için devreye girmiyor. “R” düğmesine bir kez basın. Kombi bu aşamada ya ateşleme yapar yani normalde döner ya da ekranda bir hata kodu vermesi gerekir. Bir hata kodu verirse https://kombitamircisi.com.tr/airfel/digifel-premix-ariza-kodlari/ linkini inceleyerek buradan hata kodu açıklamasına göre bilgiler alabilirsiniz. Dilerseniz direk 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak arıza durumu hakkında bilgi ve yardımları arayabilirsiniz.

 28. Murat tablaktepe dedi ki:

  Kombim surekli atesleme durumunda. Hic sonmuyor surekli calisiyor
  Ariston evo venus

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Sıcaklık derecelerini yükseltip düşürerek birkaç derecede deneme yapın. Sıcaklık yüksek olsa da cihazın çalışmasında bir değişiklik olmuyorsa eğer sensör, kart gibi parçalarda sorun olabilir. Kombinin sürekli çıt çıt şeklinde ateşleme yapması farklı bir sorundur, hiç durmadan çalışması farklı bir sorundur. Bu yüzden makalemizde belirttiğimiz gaz valfi ve elektrot gibi parçalarda sorun olmayabilir. Bu konuda bi servis yardımı alarak kombiyi kontrol ettirmenizi öneririz.

 29. METİN ALCAN dedi ki:

  KOMBİN AİFER MARKA OLUP DERECEĞİ 60 A GETİRDİĞİM ZAMAN. 2 DK 38 SANYE YANIYOR. 3 DK SÖNÜYOR. YANİ DEVİR DAYIM YAPIYOR. BU DURUM NORMALMİDİR YOKSA ARIZAMI VAR. BAŞKA ARKADAŞLARIN KOMBİLERİNİ AYNI DERECEYE GETİRİYORUZ. 1 DAKİKA VEYA 1 BUÇAK DAK YANIYOR. 4 DAK SÖNÜYOR.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Metin Bey… Kombileri aynı marka model çeşit bile olsa karşılaştırmamak gerekir. Çünkü her dairenin ısı kaybı farklıdır, ısı ihtiyacı da farklıdır. Üst ve alt katların ısı durumuna göre de kombi devreye girip çıkma süresini belirleyebiliyor. Bu yüzden biz genelde karşılaştırmaları önermiyoruz. Çünkü bu şekilde kullanıcıların aklında sorun olmasa bile acaba sorun mu var düşünceleri geliyor. Kombinizden randıman alıyorsanız, beklentinize yanıt veriyorsa, aldığınız verime karşılık faturanız çok yüksek gelmiyorsa bir sorun yok diyebiliriz. Ancak şunu da belirtmek isteriz ki 60°C kullanım açısından yüksek bir sıcaklıktır. Cihazı bu kadar yüksek sıcaklıkta kullanmanız cihaza zarar verebilir. Çalışma süresi (karşılaştırma yapma durumu dışında) bize kısa gibi geldi. Bunun için bi servis çağırarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

 30. Kadir kaya dedi ki:

  Baymak kombi kullanıyorum kombinin su derecesini yükseltince kombim sürekli 30 saniyede bir ateşleme yapıyor Ve ekranda sürekli su işareti çıkıyor su açık olmadığı Halde

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kadir Bey… Kombi kış konumundayken musluk açık olmadığı halde musluk sembolü çıkıyor ve cihaz kendi kendine ateşleme yapıyorsa bu bir sorundur. Bu sorun genelde; ntc sensör, kart, üç yollu vana gibi parçalara bağlıdır. Ancak yine de sorunu yerinde görmeden net bilgi vermek çok zor. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 31. RECEP KARAYEL dedi ki:

  Lambert lx fi kullanıyorum kombi ısı değeri 26 ya kadar düşüyor ve petekler ısınmıyor 40 derecece aynı sı oluyor sürekli ateşleme ve devamlı çalışıyor sorunu nedir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Recep Bey… Makalemizde kombinin sürekli çalışmasının sebepleri açıklanmıştır. Belirttiğimiz durumlar söz konusu olabilir. Ancak net olarak arızayı yerinde görmeden bilemeyiz. Yani bu konuda servis yardımı almanızı öneririz.

 32. Harun dedi ki:

  Merhaba Demirdöküm Aden marka kombi kullanıyorum günlük 3 Petek ve en kısık derecede yanmasına rağmen 17-18 metreküp doğalgaz tüketimi gerçekleşiyor aynı kombiyi kullanan arkadaşlarım günlük 6-7 metreküp kullanıyor hemde 5 Petek ile bu konuda nasıl bir yol izlemeliyiz 5 dk en fazla duruyor ondan sonra tekrar yanıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Harun Bey… Kombiniz çok yeni değil ve kısık derecede kullanıyorsunuz. Yakıt tüketimini etkileyen en büyük etmen kısık derecedir. Daha doğrusu en kısık derecedir. Çünkü kombi sık sık devreye girip çıkar ve her devreye girdiğinde brülörde alev oluştuğu için yakıt tüketimi olur. Yani kombiyi en düşük derecede çalıştırmak yerine orta bir derecede çalıştırırsanız kombi evi önce gayet güzel bir şekilde ısıtır, sonrasında sıcaklık çok geç düşeceği için daha az devreye girer. Yani devreye girme süresi uzar. Bu yüzden de hem daha iyi ısınırsınız hem de yakıt tüketimi diğer kullanıma oranla daha düşük olur. Tabi yine bu şekilde birkaç gün yakıt tüketimini gözlemleyin. Yine aynı şekilde yakıt tüketimi fazla olursa, kombiyi bi kontrol ettirmeniz gerekir.

 33. Turgut dedi ki:

  Kombi sigortası kapalı açtığım gibi fan devreye giriyor ama kombi kapalı sebebi nedir buderis marka 80c arızası

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Turgut Bey… Buderus kombilerde 80°C arızası fan devir hızı sağlayamıyor demektir. Yani bir fan veya kart arızası olabilme ihtimali yüksek. Cihazı birkaç kez resetleyin. Düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir.

 34. Ufuk dedi ki:

  Merhaba, yazın taşındığım 85 m2 evde 7 tane Petek bulunuyor. Ben taşınmadan önce ev uzun süre boş kalmış olabilir.Tüm peteklerin suyu ve havasını aldım kombinin fan motorunu temizledim, kombi altındaki filtreleri temizledim ve kombiden gürültü kesildi tüm peteklerde yanıyor. Ancak kombinin sürekli çalıştığını tespit ettim. 24 saatte 30 derecede yaklaşık 17 m3 tüketim gözüküyor ve çok fazla. Saatte 0.7 m3 e geliyor. Ev yalıtımsız ancak aşağıdaki komşunun saatte 0.4 m3 yaktığın tespit ettim ve evde çocuk olduğu için yüksek sıcaklıkta bu tüketimi yaptığını düşünüyorum. Kendi kombimin derecesini arttırdım ancak bir şey değişmedi yine sürekli devrede ve bu sefer peteklere giden borulardan su kesildikten sonra yavaş yavaş akarken basınçlı ses çıkarır ya onun gibi ses gelmeye başladı. Sorun nerdedir acaba, şu anki tüketimle aylık 800 TL fatura gelir. Yardımlarınızı rica ediyorum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ufuk Bey… Kombi düşük derecede sürekli devreye girip çıkarak yakıt tüketimini artırır. Ancak dereceyi artırmışsınız ve yine aynı durum söz konusu olmuş. Bu durum genelde; sensör, kart gibi parçalara bağlıdır. Ancak yine de sorunu yerinde görmeden tahmini de olsa bilgi sunmak çok zor. Tespitiniz doğruysa eğer yakıt tüketimi evet fazla olmuş ve bu sorun devam ettiği sürece de bu süreç devam edecektir. Bu konuda bi servis yardımı almanızı öneririz.

 35. ZÜHRE OLGUN dedi ki:

  MRHBA KOMBİN SÜREKLİ ÇALIŞIYOR YANI NORMALDE ATEŞLEME YAPIP Bİ DURMASI GEREKİR AMA BNM Kİ DURMUYOR SÜREKLİ ÇALIŞIYOR…NE YAPMAK GEREKİR

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Zühre Hanım… Kombinin durmadan çalışması normal değildir ve yakıt tüketimini de etkiler. Ancak kullanıcı olarak bu durumda yapabileceğiniz bir işlem olmaz maalesef. Sensör, kart gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

 36. kenan olgun dedi ki:

  demirdöküm atron kombimin kaloriferini kapattığım halde uzun bir süre sonra tekrar calişip kapatıyor neden

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kenan Bey… Kaloriferler kapalı olduğu halde mi kaloriferler ısınıp kapanıyor anlamadım? Eğer öyleyse kombi kendiliğinden çalışıyor diyebiliriz. Bu durum da genelde sensör, kart, üç yollu vana gibi parçalara bağlıdır. Farklı bir sorundan bahsediyorsanız her şekilde tespit ve çözüm için servis yardımı almanız gerekiyor.

 37. Mustafa türkaslan dedi ki:

  Merhaba leopard protherm kombi kullanmaktayız ısı ayarı 38 de
  Fakat ortalama her 5 dakika da bir ateşleme yapmaktadır bu neden kaynaklıdır
  Ve en ideal ayar ne olmalıdır?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Kombi ısı derecesi ne kadar düşük olursa cihaz o kadar sık devreye girer. Sıcaklık eğer 35°C civarıysa düşük derecede kullandığınız için bu durumla karşılaşmış olabilirsiniz. Dereceyi yükselterek deneme yapın. Yine aynı durum varsa bu bir sorun olabilir. Bu durumda servis yardımı almalısınız.

 38. Bayram Öztaş dedi ki:

  Merhabalar;
  10 seneyi geçkin Ariston kombi kullanıyorum.Sabah çalışırken birden petek ısınması durdu.Petek ve sıcak su kapalı olduğu halde kendiliğinde alevleniyor su derecesi 60 dereceye geldiğinde duruyor ve kombi ısısı 40 dereceye düştüğünde tekrar aynı işlem tekrarlanmaktadır.Arıza bildirim ışıkları yanmıyor.Arıza neden olabilir?
  Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bayram Bey… Petek ve sıcak su kapalı derken kombiden mi kapattınız yoksa kullanımın olmadığı durumdan mı bahsediyorsunuz? Kombi ekranında beliren dereceler kombi içinde dolaşan suyun sıcaklık dereceleridir. Bu dereceler kullanıma bağlı yükselebilir ve düşebilir. Ancak cihaz herhangi bir talepte (sıcak su ya da ısıtma gibi) olmadığı halde kendi kendine ateşliyorsa; anakart, kalorifer sensörü gibi birçok parçada sorun olabilir. Cihaz uyarı vermediği için net bir bilgi sunmak da çok zor. Bu yüzden bi ekip yardımı almanız gerekir. 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bizi arayarak bu konuda yardım isteyebilirsiniz.

 39. cihan uydal dedi ki:

  Kolay gelsin demirdöküm aden marka kombim var 1 dk devreye giriyor ana kart degisti ekran karti degisti müşürler degisti petekler temizlendi kombi temizlendi sorun devam ediyor yardimci olurmusunuz.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cihan Bey… Kombinize birçok anlamda müdahale edilmiş. 1 dk. devreye giriyor demişsiniz. Daha sonrasında devreden çıkıyor bir daha devreye girmiyor mu? Sorunu net anlamak gerekir. Kombi ve petek bakımı yapılmış, anakart ve ekran kartı da değişmiş. Müşür dediğiniz peteklerin yanında bulunan müşürler mi ya da sensörler mi onu tam anlayamadım. Kombi kısa sürede devreden çıkıyor yeniden devreye girmiyorsa bacayı da kontrol ettirmeniz lazım. Aden model kombilerin geneli hermetiktir. Bacası dışarı uzanır. Baca içi tıkanıklık olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir. Baca sistemi parçalarında (fan, prosestat gibi) sorun olabilir. Cihazı yerinde görüp incelemeden tahmini de olsa bilgi vermek çok zor. Servis çağırarak cihazı baştan sonra kontrol ettirmenizi öneririz.

 40. Muhammet kaplan dedi ki:

  Viesman vitodens 50 marka 24 kw kombim var dune kadar 40 derece calistiriyordum ve dün gece 45 dereceye aldım şuan kombim aralıksız şekilde 3 saat çalışıyor 40 derecede calistirdigimda 48 e kadar çıkıyor ve 32 düştüğünde tekrar çalışıyordu şimdi 45 aldım ve sabit 45 derecede 3 saat çalışıyor sorun nerde acaba şimdiden teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muhammet Bey… Kombinin 5°C lik bir ısı farklı ile o kadar uzun süre çalışıyor olması bir sorun olduğunu ifade eder. Bu gibi durumlarda tabi önce sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Kombide anakart sorunu olabilir. Ancak bu durum için yine de bi servis yardımı almanızı öneririz.

  2. Nihat kılıçaslan dedi ki:

   Aynı durum bendede var sorun çözüldümü sorunu neymiş bende 45 e aldım 12 saat boyunca 46da ateşleme yapti ne indi ne cikti sebebi nedir bana normal gelmedi servisi aradim 4 saatir ayni derecede atesleme yapiyor dedim normaldir evin isi kaybi yaşar diyo ama diger dairede bu durum yok

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Nihat Bey… Kombinin o kadar saat durmadan çalışması, sabit bir sıcaklıkta kalması normal değildir. Bize kalırsa tesisatınızı ve kombiyi kontrol etmek gerekir. Bu konuda bir servis yardımı almalısınız.

 41. köksal özdoğan dedi ki:

  selamın aleyküm arisdon uno konbi petek ısı derecesini sona alıyorum hiç fark etmiyor en düşük derecede çalışıyor düymeyi yükseltip fazla ısı almak isdiyorum hiç fark etmiyor kendi kafasına göre çalışıyor birşey dikkatimi çekdi ateşleme yapıyorgayyet güzel çalışıyor fakat çabuk istirahata geçiyor oda düşük derecede çalışdığından tahmin ediyorum birde 2 sefer istop etdi farkına petek soğuyunca vardım konbi çalışmıyor fakat arızaya geçmemiş arızalanbası yanmıyordu bunu 2 sefer yapdı tekrar resetledim çalışdı aydınlatırsanız menmun olurum teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Aleyküm Selam Köksal Bey… Kombinizde büyük ihtimalle anakart arızası mevcut. Çünkü dereceyi değiştirseniz de sabit bir sıcaklıkta kalıyor ve derece yükselmiyor. Kombide düğmeler anakart potansına bağlıdır ve potans kısmında sorun olma ihtimali yüksek. Yine de cihazı yerinde görüp incelemek daha sağlıklı olur. Cihaz çok çabuk devreye girip çıkıyorsa bu yine anakarta bağlı bir durum olabilir. Bu durumlar için servis çağırmanızı öneririz. Cihaz düşük bir sıcaklıkta kaldıysa bu yüzden sürekli devreye giriyordur. Ayarı da yükseltemiyorsunuz. Muhtemelen kart sorunu.

 42. omeror dedi ki:

  demirdöküm atromix 28000 lik kombi var evimizde, yeni aldım. Kombi servisi cumartesi gelip ilk açılışı yaptı ve kombiyi kapattık. Pazar günü kombiyi açıp peteklerin havasını aldım, 3 saatte fln 20 m3 gaz yakmış, evde başka gaz kullanılan hiçbir şey yok. Ev dubleks, toplam 11 petek var, peteklerin 5 inde termostatlı vana takılı, petek boyu toplamda 11 m. Kombinin çok gaz yaktığını görünce termostatlı vanalardan olabileceğini düşünerek ilk önce o petekleri kapattım. Kalan 6 petekle de 2 saatte 15 m3 gaz tüketimi oldu. Sonuç olarak yeni kombi 5 saatte nasıl 35 m3 gaz tüketir, hiç söndüğünü görmedim. Kolay gelsin.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ömer Bey… Termostatik vana ya da oda termostatı kullanımında kombideki kalorifer ayarının maksimum yani en yüksek derecede olması gerekir. Kombi ayarı en yüksekte olmasına karşın yine de bu kadar kısa sürede bu kadar fazla yakıt tüketimi yapıyorsa açılışı yapan Demirdöküm yetkili servis numarasını arayarak cihazı kontrol ettirin. Cihaza gaz ayarı yapılması gerekebilir ya da bir sorun olabilir.

 43. Yunus yıldız dedi ki:

  Bende ariston egis model kombi var ve her iki dakikada bir yanıp sönüyor 40 derece yanıyor ve ısı yetiyor sıcaklık iyi ama bu sürekli yanıp sönmesinden dolayı fatura çok yüksek geliyor sebebi nedir

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yunus Bey… Ariston Egis model kombinizi kaloriferde en düşük derecede kullanıyorsanız cihaz devreye girdikçe yani petekler ısınmaya geçtikçe 40°C ledinin yanıp sönmesi normaldir. Sıcaklığı yükseltirseniz 40-50-60°C ledleri yanabilir bu da normaldir. Cihaz bir arızaya geçmiş olsa tek başına 40 led uyarısı olmaz. Sarı veya kırmızı ışığın da yanıp sönmesi gerekir. Kombiyi en düşük derecede kullandığınız için cihaz sürekli devreye giriyor. Yakıt tüketimi de buna bağlı olarak yüksek oluyor. Kombiyi 40°C üzerine çıkarın. Çünkü kombinizde zaten minimum ısıtma derecesi 40°C den başlıyor. 48-50°C civarına getirin ki cihaz sürekli devreye girmesin ve yakıt tüketimi az olsun.

 44. Zafer dedi ki:

  Merhaba demirdökum atron 4 yillik sorunum kombi calisma suresince 3 defa atesleme yapiyor 40 derecede calistiriyorum kombi calisirken 40 dereceyi buluyor durdugu an 33 dereceye kadar aninda dusuyor daha once bakim yaptirmadim acaba sorun ne olabilir…

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Zafer Bey… Kombinin sürekli çalışması yani çalışma süresince 3 kez ateşlemesi normal değildir. Kombi aslında 3 kez ateşlemez 3 kez devreye giriyordur. Kombiyi devreden çıkaran bir durum var ancak bu durum ancak yerinde görülürse net bir tespit yapılabilir. Bu sorunun sebebi bakımsızlıktan veya parça arızasından olabilir. Servis yardımı almanız gerekir.

 45. Nurullah dedi ki:

  Baymak lambert lx 24 fi kombi kullaniyorum. Isinma suyu 40 derecede su basinci 1.5 da peteklerin hepsi acik herhangi bir ariza kodu yok ekranda. Ama surekli atesleme yapiyor. Iki dakikada bir.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Nurullah Bey… Kombide ayarladığınız derece ideal bir derece. Kombinizde minimum kalorifer ısısı 30°C den başlıyor. 40°C bir ayarda cihazın sürekli çalışmaması gerekir. Ancak 2 dk. da bir çalışıyorsa cihazda bir sorun var demektir. Anakart, sensör, pompa gibi parçalarda sorun olabilir. Yine de soruna yerinde bakmak gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 46. Melekkurt dedi ki:

  Merhaba bizim kombi protherm lynx arıza göstermiyor ama çalışırken ateşleme peşpeşe 6. 7 kere yapıyor neden olabilir

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Melek Hanım… Brülörde alev oluşmuyor veya cihaz gazı algılamadığı için yanmada güçlük çekiyor olabilir. Bu durum birçok parça arızası sebebiyle yaşanabilir. Net bir teşhis yapmak için sorunu yerinde incelemek gerekir, bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 47. ali sevim dedi ki:

  kombi ateşliyor ancak 2 saniye duruyor ve tekrar ateşliyor.Kombimiz dijital,Sıcaklık gösterge yerinde arıza yazısı gibi yazı çıkmaktadır.bu şekilde yaptıktan sonra düzeliyor bunun sebebi nedir kombinin markası ariston clas ‘tır .arıza sebebi nedir.yardımcı olmanızı rica edrim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Ateşleme devresinde sorun olabilir. Ekranda beliren arıza kodunu söyleyebilirseniz arıza konusunda daha net bilgiler aktarabiliriz.

 48. muharrem demircan dedi ki:

  merhaba ariston egis marka kombi. arzası : sıcak su ve kombi kalolifer çalıştırmada kombi ateşleme yapıyor 4 saniye sonra devreden cıkıyor. LED işik lamba yanıyor ,reset ledim . tekrar denedim. ayni devreye girdi ateşledi devreden cıktı .arza tespit ne olabilir servis çağıracım.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muharrem Bey… Ariston Egis model kombilerde ekran yerine LED ler vardır. LED ler 40°C den başlar 90°’ye kadar devam eder. Kombi devreye girmeye çalışıyor ancak bir sebeple devre dışı kalıyordur. LED ışık lambası yanıyor demişsiniz. Hangi LED yanıyor belirtebilirseniz ona göre bilgi aktaralım size.

  2. Kasim kaplan dedi ki:

   Selamun aleykum benim 12 yili askin kullandigim ariston marka kombim var ve 1 senedir su sorun var sicak su ve petekte ayni sorun mesela sicak suyu acmak istiyorum kombi atesleme yapiyor ama yanmiyor 10 kere veya 15 kere aurekli reset yapiyorum anca yaniyor neden olabilir

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Kasım Bey… Kombi geç devreye giriyor anladığım kadarıyla. Normalde bu kadar resetleme işlemi kombiyi kilitler. Resetleme kilitlenmesi olur. Ancak yaşadığınız sorun tek bir parçaya bağlı değildir. Kombi devreye girmiyorsa; anakart, fan, prosestat, sensör, pompa gibi birçok parçayı kontrol etmek gerekir. Kombi bir arıza kodu ya da uyarı vermediği için tahmini de olsa bilgi sunmak çok zor. Belirttiğimiz durumlar dışında harici bir problem de olabilir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

Petek Yıkama