Kombi Sürekli Ateşliyor

Kombi Sürekli Ateşleme Yapıyor

Kombiler aslında sürekli ateşleme yapmaz. Böyle bir durum söz konusu değildir. Sadece ateşleme denemesi yapar. Bu da kombilerin marka modeline ve çeşidine bağlı değişir. Mesela bazı kombiler 3 ateşleme denemesi yapar bazı kombiler 2 ya da 4… Ateşleme denemesi sonrasında başarısız olursa iyonizasyon sorunu yaşanır. Yani alev algılanmama sorunu… Yaptığı bu ateşleme denemesi de sizlere sürekli ateşliyor olarak gelir. Kombi Sürekli Ateşliyor düşüncesinde olursunuz. Böyle bir durumun olmadığını en başta belirtmek isteriz.

Arızanın Sebepleri

 • İyonizasyon elektrodu sorunu İyonizasyon elektrodu brülör kısmında yer alan uzun çubuk şeklinde parçadır. İyon çubuğu adı da verilmektedir. Zamanla oksitlenme yaptığında veya kirlendiğinde alev okumaz. Alev algılanmadığı için de kombi ateşleme denemesi yapar. Birkaç deneme sonrasında alev algılanmayınca ateşlemeyi yapamaz ve genelde iyonizasyon sorunu yaşattırır. Bu gibi durumlarda parçada kirlenme görülür ise temizlenir, oksitlenme veya farklı sorun görülür ise değişimi yapılır. Sorun bu şekilde çözümlenmiş olur.
 • Elektronik kart sorunu Kombilerin beyni olan parça yani elektronik kart arızası durumlarında da bu sorun yaşanabilir. Elektronik kart parçaların komut alarak çalışmasına yardımcı olan beyindir. Arıza yapması halinde bu ve buna benzer daha birçok sorun görülebilir. Bu gibi durumlarda ise yapılması gereken şey elektronik kart tamiri veya değişimidir. Arıza durumuna bağlı ve kullanıcı talebine bağlı gereken müdahale yapılır ve sorun çözümlenerek sizlere cihazınız çalışır teslim edilir.
 • Gaz valfi sorunu Gaz valfi şebekeden gazı alır, bir kısmını brülöre göndererek yanma oluşumuna katkı sağlar. Arızalanma durumlarında düşük ihtimalle de olsa bu sorun yaşanabilir. Gaz valfi arızalarında parça tamiri olmaz. Ancak değişim işlemi ile sorun çözümlenebilir. Bu şekilde soruna müdahale edilmiş ve sorun çözümlenmiş olur.

DİP NOT: Kombi 3 alev denemesi yapıyor yani ateşler gibi ses çıkarıp arızaya geçiyorsa yukarıda bahsedilen arıza durumları söz konusudur. Bu durumlar dışında kombi sürekli-hiç durmadan çalışıyorsa bu durum ntc sensör veya elektronik karta bağlı olabilir. Bu sorunda her şekilde arızanın tespiti ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (54 Yorum)

 1. Ayhan arslantaş dedi ki:

  Visman Bacalı kombi 13 senelik sıcak su açıkken devamlı aralıklarla ateşleme yapıyor sebebi nedir Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ayhan Bey… Sıcak su musluğu açıkken kombi devrede olduğu için yani brülörde alev oluştuğu için ateşleme sesi çıkarması normaldir. Kendi kendine çalışıyor ya da çok sık devreye giriyorsa tüm bilgiler zaten makalemizde yazmaktadır, makalemizi okuyabilirsiniz.

 2. azm dedi ki:

  bosch condense 2000 kombim var. kaloriferdeyken 3 4 5 kere ateşeleme yapıp sonunda yanıyor ve çalışıyor bu son 2 3 aydır bu şekilde daha önceden hiç böyle birşey yoktu nedeni ve çözümü nedir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Azmi Bey… Kombi geç ateşliyorsa bu durum; gaz valfi, elektrot, kart gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

 3. Yunus çeçen dedi ki:

  Kombi sürekli ateşleme yapıyor göstergedeki ateş işareti hiç gitmiyor sıcak suyu açınca petekler kapalı olmasına rağmen ısınıyor nedeni nedir acaba markası Lambert

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yunus Bey… Belirttiğiniz durum birçok sebebe bağlıdır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem de olmadığı için bu konuda servis yardımı almalısınız. Kombi kartında, sensöründe veya üç yollu vanasında sorun olabilir. Sorunu yerinde incelemek gerekir.

 4. Süleyman KARCI dedi ki:

  Kombim Airfel A2CPX024BATR. 2-3 hafta evde değildim. Bu yüzden kombinin elektriğini ve gaz vanasını kapatmıştım. Geldiğimde kombiyi tekrar açtım. Ocaktan gaz geliyordu. Sadece kullanım suyunu açtım ve kombi ateşleme yapıyor su biraz ısınıyor ama tekrar soğuyor. Tekrar ısınacak gibi oluyor ama tekrar soğuyor. Gidip kombiye baktığımda kombi ateşleme yapıyor ardından (galiba) fan sesi geliyor ama sonra ateşleme duruyor. Bu işlem hep tekrar ediyor. Ama malesef ateşleme sürekli bir şekilde olmuyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Süleyman Bey… Muhtemelen kombi ateşleme yapmadığı için devreye girmiyor. “R” düğmesine bir kez basın. Kombi bu aşamada ya ateşleme yapar yani normalde döner ya da ekranda bir hata kodu vermesi gerekir. Bir hata kodu verirse https://kombitamircisi.com.tr/airfel/digifel-premix-ariza-kodlari/ linkini inceleyerek buradan hata kodu açıklamasına göre bilgiler alabilirsiniz. Dilerseniz direk 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak arıza durumu hakkında bilgi ve yardımları arayabilirsiniz.

 5. Murat tablaktepe dedi ki:

  Kombim surekli atesleme durumunda. Hic sonmuyor surekli calisiyor
  Ariston evo venus

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Sıcaklık derecelerini yükseltip düşürerek birkaç derecede deneme yapın. Sıcaklık yüksek olsa da cihazın çalışmasında bir değişiklik olmuyorsa eğer sensör, kart gibi parçalarda sorun olabilir. Kombinin sürekli çıt çıt şeklinde ateşleme yapması farklı bir sorundur, hiç durmadan çalışması farklı bir sorundur. Bu yüzden makalemizde belirttiğimiz gaz valfi ve elektrot gibi parçalarda sorun olmayabilir. Bu konuda bi servis yardımı alarak kombiyi kontrol ettirmenizi öneririz.

 6. METİN ALCAN dedi ki:

  KOMBİN AİFER MARKA OLUP DERECEĞİ 60 A GETİRDİĞİM ZAMAN. 2 DK 38 SANYE YANIYOR. 3 DK SÖNÜYOR. YANİ DEVİR DAYIM YAPIYOR. BU DURUM NORMALMİDİR YOKSA ARIZAMI VAR. BAŞKA ARKADAŞLARIN KOMBİLERİNİ AYNI DERECEYE GETİRİYORUZ. 1 DAKİKA VEYA 1 BUÇAK DAK YANIYOR. 4 DAK SÖNÜYOR.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Metin Bey… Kombileri aynı marka model çeşit bile olsa karşılaştırmamak gerekir. Çünkü her dairenin ısı kaybı farklıdır, ısı ihtiyacı da farklıdır. Üst ve alt katların ısı durumuna göre de kombi devreye girip çıkma süresini belirleyebiliyor. Bu yüzden biz genelde karşılaştırmaları önermiyoruz. Çünkü bu şekilde kullanıcıların aklında sorun olmasa bile acaba sorun mu var düşünceleri geliyor. Kombinizden randıman alıyorsanız, beklentinize yanıt veriyorsa, aldığınız verime karşılık faturanız çok yüksek gelmiyorsa bir sorun yok diyebiliriz. Ancak şunu da belirtmek isteriz ki 60°C kullanım açısından yüksek bir sıcaklıktır. Cihazı bu kadar yüksek sıcaklıkta kullanmanız cihaza zarar verebilir. Çalışma süresi (karşılaştırma yapma durumu dışında) bize kısa gibi geldi. Bunun için bi servis çağırarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

 7. Kadir kaya dedi ki:

  Baymak kombi kullanıyorum kombinin su derecesini yükseltince kombim sürekli 30 saniyede bir ateşleme yapıyor Ve ekranda sürekli su işareti çıkıyor su açık olmadığı Halde

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kadir Bey… Kombi kış konumundayken musluk açık olmadığı halde musluk sembolü çıkıyor ve cihaz kendi kendine ateşleme yapıyorsa bu bir sorundur. Bu sorun genelde; ntc sensör, kart, üç yollu vana gibi parçalara bağlıdır. Ancak yine de sorunu yerinde görmeden net bilgi vermek çok zor. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 8. RECEP KARAYEL dedi ki:

  Lambert lx fi kullanıyorum kombi ısı değeri 26 ya kadar düşüyor ve petekler ısınmıyor 40 derecece aynı sı oluyor sürekli ateşleme ve devamlı çalışıyor sorunu nedir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Recep Bey… Makalemizde kombinin sürekli çalışmasının sebepleri açıklanmıştır. Belirttiğimiz durumlar söz konusu olabilir. Ancak net olarak arızayı yerinde görmeden bilemeyiz. Yani bu konuda servis yardımı almanızı öneririz.

 9. Harun dedi ki:

  Merhaba Demirdöküm Aden marka kombi kullanıyorum günlük 3 Petek ve en kısık derecede yanmasına rağmen 17-18 metreküp doğalgaz tüketimi gerçekleşiyor aynı kombiyi kullanan arkadaşlarım günlük 6-7 metreküp kullanıyor hemde 5 Petek ile bu konuda nasıl bir yol izlemeliyiz 5 dk en fazla duruyor ondan sonra tekrar yanıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Harun Bey… Kombiniz çok yeni değil ve kısık derecede kullanıyorsunuz. Yakıt tüketimini etkileyen en büyük etmen kısık derecedir. Daha doğrusu en kısık derecedir. Çünkü kombi sık sık devreye girip çıkar ve her devreye girdiğinde brülörde alev oluştuğu için yakıt tüketimi olur. Yani kombiyi en düşük derecede çalıştırmak yerine orta bir derecede çalıştırırsanız kombi evi önce gayet güzel bir şekilde ısıtır, sonrasında sıcaklık çok geç düşeceği için daha az devreye girer. Yani devreye girme süresi uzar. Bu yüzden de hem daha iyi ısınırsınız hem de yakıt tüketimi diğer kullanıma oranla daha düşük olur. Tabi yine bu şekilde birkaç gün yakıt tüketimini gözlemleyin. Yine aynı şekilde yakıt tüketimi fazla olursa, kombiyi bi kontrol ettirmeniz gerekir.

 10. Turgut dedi ki:

  Kombi sigortası kapalı açtığım gibi fan devreye giriyor ama kombi kapalı sebebi nedir buderis marka 80c arızası

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Turgut Bey… Buderus kombilerde 80°C arızası fan devir hızı sağlayamıyor demektir. Yani bir fan veya kart arızası olabilme ihtimali yüksek. Cihazı birkaç kez resetleyin. Düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir.

 11. Ufuk dedi ki:

  Merhaba, yazın taşındığım 85 m2 evde 7 tane Petek bulunuyor. Ben taşınmadan önce ev uzun süre boş kalmış olabilir.Tüm peteklerin suyu ve havasını aldım kombinin fan motorunu temizledim, kombi altındaki filtreleri temizledim ve kombiden gürültü kesildi tüm peteklerde yanıyor. Ancak kombinin sürekli çalıştığını tespit ettim. 24 saatte 30 derecede yaklaşık 17 m3 tüketim gözüküyor ve çok fazla. Saatte 0.7 m3 e geliyor. Ev yalıtımsız ancak aşağıdaki komşunun saatte 0.4 m3 yaktığın tespit ettim ve evde çocuk olduğu için yüksek sıcaklıkta bu tüketimi yaptığını düşünüyorum. Kendi kombimin derecesini arttırdım ancak bir şey değişmedi yine sürekli devrede ve bu sefer peteklere giden borulardan su kesildikten sonra yavaş yavaş akarken basınçlı ses çıkarır ya onun gibi ses gelmeye başladı. Sorun nerdedir acaba, şu anki tüketimle aylık 800 TL fatura gelir. Yardımlarınızı rica ediyorum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ufuk Bey… Kombi düşük derecede sürekli devreye girip çıkarak yakıt tüketimini artırır. Ancak dereceyi artırmışsınız ve yine aynı durum söz konusu olmuş. Bu durum genelde; sensör, kart gibi parçalara bağlıdır. Ancak yine de sorunu yerinde görmeden tahmini de olsa bilgi sunmak çok zor. Tespitiniz doğruysa eğer yakıt tüketimi evet fazla olmuş ve bu sorun devam ettiği sürece de bu süreç devam edecektir. Bu konuda bi servis yardımı almanızı öneririz.

 12. ZÜHRE OLGUN dedi ki:

  MRHBA KOMBİN SÜREKLİ ÇALIŞIYOR YANI NORMALDE ATEŞLEME YAPIP Bİ DURMASI GEREKİR AMA BNM Kİ DURMUYOR SÜREKLİ ÇALIŞIYOR…NE YAPMAK GEREKİR

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Zühre Hanım… Kombinin durmadan çalışması normal değildir ve yakıt tüketimini de etkiler. Ancak kullanıcı olarak bu durumda yapabileceğiniz bir işlem olmaz maalesef. Sensör, kart gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

 13. kenan olgun dedi ki:

  demirdöküm atron kombimin kaloriferini kapattığım halde uzun bir süre sonra tekrar calişip kapatıyor neden

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kenan Bey… Kaloriferler kapalı olduğu halde mi kaloriferler ısınıp kapanıyor anlamadım? Eğer öyleyse kombi kendiliğinden çalışıyor diyebiliriz. Bu durum da genelde sensör, kart, üç yollu vana gibi parçalara bağlıdır. Farklı bir sorundan bahsediyorsanız her şekilde tespit ve çözüm için servis yardımı almanız gerekiyor.

 14. Mustafa türkaslan dedi ki:

  Merhaba leopard protherm kombi kullanmaktayız ısı ayarı 38 de
  Fakat ortalama her 5 dakika da bir ateşleme yapmaktadır bu neden kaynaklıdır
  Ve en ideal ayar ne olmalıdır?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Kombi ısı derecesi ne kadar düşük olursa cihaz o kadar sık devreye girer. Sıcaklık eğer 35°C civarıysa düşük derecede kullandığınız için bu durumla karşılaşmış olabilirsiniz. Dereceyi yükselterek deneme yapın. Yine aynı durum varsa bu bir sorun olabilir. Bu durumda servis yardımı almalısınız.

 15. Bayram Öztaş dedi ki:

  Merhabalar;
  10 seneyi geçkin Ariston kombi kullanıyorum.Sabah çalışırken birden petek ısınması durdu.Petek ve sıcak su kapalı olduğu halde kendiliğinde alevleniyor su derecesi 60 dereceye geldiğinde duruyor ve kombi ısısı 40 dereceye düştüğünde tekrar aynı işlem tekrarlanmaktadır.Arıza bildirim ışıkları yanmıyor.Arıza neden olabilir?
  Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bayram Bey… Petek ve sıcak su kapalı derken kombiden mi kapattınız yoksa kullanımın olmadığı durumdan mı bahsediyorsunuz? Kombi ekranında beliren dereceler kombi içinde dolaşan suyun sıcaklık dereceleridir. Bu dereceler kullanıma bağlı yükselebilir ve düşebilir. Ancak cihaz herhangi bir talepte (sıcak su ya da ısıtma gibi) olmadığı halde kendi kendine ateşliyorsa; anakart, kalorifer sensörü gibi birçok parçada sorun olabilir. Cihaz uyarı vermediği için net bir bilgi sunmak da çok zor. Bu yüzden bi ekip yardımı almanız gerekir. 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bizi arayarak bu konuda yardım isteyebilirsiniz.

 16. cihan uydal dedi ki:

  Kolay gelsin demirdöküm aden marka kombim var 1 dk devreye giriyor ana kart degisti ekran karti degisti müşürler degisti petekler temizlendi kombi temizlendi sorun devam ediyor yardimci olurmusunuz.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cihan Bey… Kombinize birçok anlamda müdahale edilmiş. 1 dk. devreye giriyor demişsiniz. Daha sonrasında devreden çıkıyor bir daha devreye girmiyor mu? Sorunu net anlamak gerekir. Kombi ve petek bakımı yapılmış, anakart ve ekran kartı da değişmiş. Müşür dediğiniz peteklerin yanında bulunan müşürler mi ya da sensörler mi onu tam anlayamadım. Kombi kısa sürede devreden çıkıyor yeniden devreye girmiyorsa bacayı da kontrol ettirmeniz lazım. Aden model kombilerin geneli hermetiktir. Bacası dışarı uzanır. Baca içi tıkanıklık olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir. Baca sistemi parçalarında (fan, prosestat gibi) sorun olabilir. Cihazı yerinde görüp incelemeden tahmini de olsa bilgi vermek çok zor. Servis çağırarak cihazı baştan sonra kontrol ettirmenizi öneririz.

 17. Muhammet kaplan dedi ki:

  Viesman vitodens 50 marka 24 kw kombim var dune kadar 40 derece calistiriyordum ve dün gece 45 dereceye aldım şuan kombim aralıksız şekilde 3 saat çalışıyor 40 derecede calistirdigimda 48 e kadar çıkıyor ve 32 düştüğünde tekrar çalışıyordu şimdi 45 aldım ve sabit 45 derecede 3 saat çalışıyor sorun nerde acaba şimdiden teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muhammet Bey… Kombinin 5°C lik bir ısı farklı ile o kadar uzun süre çalışıyor olması bir sorun olduğunu ifade eder. Bu gibi durumlarda tabi önce sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Kombide anakart sorunu olabilir. Ancak bu durum için yine de bi servis yardımı almanızı öneririz.

  2. Nihat kılıçaslan dedi ki:

   Aynı durum bendede var sorun çözüldümü sorunu neymiş bende 45 e aldım 12 saat boyunca 46da ateşleme yapti ne indi ne cikti sebebi nedir bana normal gelmedi servisi aradim 4 saatir ayni derecede atesleme yapiyor dedim normaldir evin isi kaybi yaşar diyo ama diger dairede bu durum yok

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Nihat Bey… Kombinin o kadar saat durmadan çalışması, sabit bir sıcaklıkta kalması normal değildir. Bize kalırsa tesisatınızı ve kombiyi kontrol etmek gerekir. Bu konuda bir servis yardımı almalısınız.

 18. köksal özdoğan dedi ki:

  selamın aleyküm arisdon uno konbi petek ısı derecesini sona alıyorum hiç fark etmiyor en düşük derecede çalışıyor düymeyi yükseltip fazla ısı almak isdiyorum hiç fark etmiyor kendi kafasına göre çalışıyor birşey dikkatimi çekdi ateşleme yapıyorgayyet güzel çalışıyor fakat çabuk istirahata geçiyor oda düşük derecede çalışdığından tahmin ediyorum birde 2 sefer istop etdi farkına petek soğuyunca vardım konbi çalışmıyor fakat arızaya geçmemiş arızalanbası yanmıyordu bunu 2 sefer yapdı tekrar resetledim çalışdı aydınlatırsanız menmun olurum teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Aleyküm Selam Köksal Bey… Kombinizde büyük ihtimalle anakart arızası mevcut. Çünkü dereceyi değiştirseniz de sabit bir sıcaklıkta kalıyor ve derece yükselmiyor. Kombide düğmeler anakart potansına bağlıdır ve potans kısmında sorun olma ihtimali yüksek. Yine de cihazı yerinde görüp incelemek daha sağlıklı olur. Cihaz çok çabuk devreye girip çıkıyorsa bu yine anakarta bağlı bir durum olabilir. Bu durumlar için servis çağırmanızı öneririz. Cihaz düşük bir sıcaklıkta kaldıysa bu yüzden sürekli devreye giriyordur. Ayarı da yükseltemiyorsunuz. Muhtemelen kart sorunu.

 19. omeror dedi ki:

  demirdöküm atromix 28000 lik kombi var evimizde, yeni aldım. Kombi servisi cumartesi gelip ilk açılışı yaptı ve kombiyi kapattık. Pazar günü kombiyi açıp peteklerin havasını aldım, 3 saatte fln 20 m3 gaz yakmış, evde başka gaz kullanılan hiçbir şey yok. Ev dubleks, toplam 11 petek var, peteklerin 5 inde termostatlı vana takılı, petek boyu toplamda 11 m. Kombinin çok gaz yaktığını görünce termostatlı vanalardan olabileceğini düşünerek ilk önce o petekleri kapattım. Kalan 6 petekle de 2 saatte 15 m3 gaz tüketimi oldu. Sonuç olarak yeni kombi 5 saatte nasıl 35 m3 gaz tüketir, hiç söndüğünü görmedim. Kolay gelsin.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ömer Bey… Termostatik vana ya da oda termostatı kullanımında kombideki kalorifer ayarının maksimum yani en yüksek derecede olması gerekir. Kombi ayarı en yüksekte olmasına karşın yine de bu kadar kısa sürede bu kadar fazla yakıt tüketimi yapıyorsa açılışı yapan Demirdöküm yetkili servis numarasını arayarak cihazı kontrol ettirin. Cihaza gaz ayarı yapılması gerekebilir ya da bir sorun olabilir.

 20. Yunus yıldız dedi ki:

  Bende ariston egis model kombi var ve her iki dakikada bir yanıp sönüyor 40 derece yanıyor ve ısı yetiyor sıcaklık iyi ama bu sürekli yanıp sönmesinden dolayı fatura çok yüksek geliyor sebebi nedir

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yunus Bey… Ariston Egis model kombinizi kaloriferde en düşük derecede kullanıyorsanız cihaz devreye girdikçe yani petekler ısınmaya geçtikçe 40°C ledinin yanıp sönmesi normaldir. Sıcaklığı yükseltirseniz 40-50-60°C ledleri yanabilir bu da normaldir. Cihaz bir arızaya geçmiş olsa tek başına 40 led uyarısı olmaz. Sarı veya kırmızı ışığın da yanıp sönmesi gerekir. Kombiyi en düşük derecede kullandığınız için cihaz sürekli devreye giriyor. Yakıt tüketimi de buna bağlı olarak yüksek oluyor. Kombiyi 40°C üzerine çıkarın. Çünkü kombinizde zaten minimum ısıtma derecesi 40°C den başlıyor. 48-50°C civarına getirin ki cihaz sürekli devreye girmesin ve yakıt tüketimi az olsun.

 21. Zafer dedi ki:

  Merhaba demirdökum atron 4 yillik sorunum kombi calisma suresince 3 defa atesleme yapiyor 40 derecede calistiriyorum kombi calisirken 40 dereceyi buluyor durdugu an 33 dereceye kadar aninda dusuyor daha once bakim yaptirmadim acaba sorun ne olabilir…

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Zafer Bey… Kombinin sürekli çalışması yani çalışma süresince 3 kez ateşlemesi normal değildir. Kombi aslında 3 kez ateşlemez 3 kez devreye giriyordur. Kombiyi devreden çıkaran bir durum var ancak bu durum ancak yerinde görülürse net bir tespit yapılabilir. Bu sorunun sebebi bakımsızlıktan veya parça arızasından olabilir. Servis yardımı almanız gerekir.

 22. Nurullah dedi ki:

  Baymak lambert lx 24 fi kombi kullaniyorum. Isinma suyu 40 derecede su basinci 1.5 da peteklerin hepsi acik herhangi bir ariza kodu yok ekranda. Ama surekli atesleme yapiyor. Iki dakikada bir.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Nurullah Bey… Kombide ayarladığınız derece ideal bir derece. Kombinizde minimum kalorifer ısısı 30°C den başlıyor. 40°C bir ayarda cihazın sürekli çalışmaması gerekir. Ancak 2 dk. da bir çalışıyorsa cihazda bir sorun var demektir. Anakart, sensör, pompa gibi parçalarda sorun olabilir. Yine de soruna yerinde bakmak gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 23. Melekkurt dedi ki:

  Merhaba bizim kombi protherm lynx arıza göstermiyor ama çalışırken ateşleme peşpeşe 6. 7 kere yapıyor neden olabilir

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Melek Hanım… Brülörde alev oluşmuyor veya cihaz gazı algılamadığı için yanmada güçlük çekiyor olabilir. Bu durum birçok parça arızası sebebiyle yaşanabilir. Net bir teşhis yapmak için sorunu yerinde incelemek gerekir, bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 24. ali sevim dedi ki:

  kombi ateşliyor ancak 2 saniye duruyor ve tekrar ateşliyor.Kombimiz dijital,Sıcaklık gösterge yerinde arıza yazısı gibi yazı çıkmaktadır.bu şekilde yaptıktan sonra düzeliyor bunun sebebi nedir kombinin markası ariston clas ‘tır .arıza sebebi nedir.yardımcı olmanızı rica edrim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Ateşleme devresinde sorun olabilir. Ekranda beliren arıza kodunu söyleyebilirseniz arıza konusunda daha net bilgiler aktarabiliriz.

 25. muharrem demircan dedi ki:

  merhaba ariston egis marka kombi. arzası : sıcak su ve kombi kalolifer çalıştırmada kombi ateşleme yapıyor 4 saniye sonra devreden cıkıyor. LED işik lamba yanıyor ,reset ledim . tekrar denedim. ayni devreye girdi ateşledi devreden cıktı .arza tespit ne olabilir servis çağıracım.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muharrem Bey… Ariston Egis model kombilerde ekran yerine LED ler vardır. LED ler 40°C den başlar 90°’ye kadar devam eder. Kombi devreye girmeye çalışıyor ancak bir sebeple devre dışı kalıyordur. LED ışık lambası yanıyor demişsiniz. Hangi LED yanıyor belirtebilirseniz ona göre bilgi aktaralım size.

  2. Kasim kaplan dedi ki:

   Selamun aleykum benim 12 yili askin kullandigim ariston marka kombim var ve 1 senedir su sorun var sicak su ve petekte ayni sorun mesela sicak suyu acmak istiyorum kombi atesleme yapiyor ama yanmiyor 10 kere veya 15 kere aurekli reset yapiyorum anca yaniyor neden olabilir

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Kasım Bey… Kombi geç devreye giriyor anladığım kadarıyla. Normalde bu kadar resetleme işlemi kombiyi kilitler. Resetleme kilitlenmesi olur. Ancak yaşadığınız sorun tek bir parçaya bağlı değildir. Kombi devreye girmiyorsa; anakart, fan, prosestat, sensör, pompa gibi birçok parçayı kontrol etmek gerekir. Kombi bir arıza kodu ya da uyarı vermediği için tahmini de olsa bilgi sunmak çok zor. Belirttiğimiz durumlar dışında harici bir problem de olabilir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

Petek Yıkama