ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Kombi Sürekli Ateşliyorslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Kombi Sürekli Ateşleme Yapıyor

Kombiler aslında sürekli ateşleme yapmaz. Böyle bir durum söz konusu değildir. Sadece ateşleme denemesi yapar. Bu da kombilerin marka modeline ve çeşidine bağlı değişir. Mesela bazı kombiler 3 ateşleme denemesi yapar bazı kombiler 2 ya da 4… Ateşleme denemesi sonrasında başarısız olursa iyonizasyon sorunu yaşanır. Yani alev algılanmama sorunu… Yaptığı bu ateşleme denemesi de sizlere sürekli ateşliyor olarak gelir. Kombi Sürekli Ateşliyor düşüncesinde olursunuz. Böyle bir durumun olmadığını en başta belirtmek isteriz.

Kombi Sürekli Ateşliyor

Bu Durumun Sebepleri Şunlardır

 • İyonizasyon elektrodu sorunu İyonizasyon elektrodu brülör kısmında yer alan uzun çubuk şeklinde parçadır. İyon çubuğu adı da verilmektedir. Zamanla oksitlenme yaptığında veya kirlendiğinde alev okumaz. Alev algılanmadığı için de kombi ateşleme denemesi yapar. Birkaç deneme sonrasında alev algılanmayınca ateşlemeyi yapamaz ve genelde iyonizasyon sorunu yaşattırır. Bu gibi durumlarda parçada kirlenme görülür ise temizlenir, oksitlenme veya farklı sorun görülür ise değişimi yapılır. Sorun bu şekilde çözümlenmiş olur.
 • Elektronik kart sorunu Kombilerin beyni olan parça yani elektronik kart arızası durumlarında da bu sorun yaşanabilir. Elektronik kart parçaların komut alarak çalışmasına yardımcı olan beyindir. Arıza yapması halinde bu ve buna benzer daha birçok sorun görülebilir. Bu gibi durumlarda ise yapılması gereken şey elektronik kart tamiri veya değişimidir. Arıza durumuna bağlı ve kullanıcı talebine bağlı gereken müdahale yapılır ve sorun çözümlenerek sizlere cihazınız çalışır teslim edilir.
 • Gaz valfi sorunu Gaz valfi şebekeden gazı alır, bir kısmını brülöre göndererek yanma oluşumuna katkı sağlar. Arızalanma durumlarında düşük ihtimalle de olsa bu sorun yaşanabilir. Gaz valfi arızalarında parça tamiri olmaz. Ancak değişim işlemi ile sorun çözümlenebilir. Bu şekilde soruna müdahale edilmiş ve sorun çözümlenmiş olur.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (12 Yorum)

 • muharrem demircan

  merhaba ariston egis marka kombi. arzası : sıcak su ve kombi kalolifer çalıştırmada kombi ateşleme yapıyor 4 saniye sonra devreden cıkıyor. LED işik lamba yanıyor ,reset ledim . tekrar denedim. ayni devreye girdi ateşledi devreden cıktı .arza tespit ne olabilir servis çağıracım.

  • Kombi Tamircisi

   Merhaba Muharrem Bey… Ariston Egis model kombilerde ekran yerine LED ler vardır. LED ler 40°C den başlar 90°’ye kadar devam eder. Kombi devreye girmeye çalışıyor ancak bir sebeple devre dışı kalıyordur. LED ışık lambası yanıyor demişsiniz. Hangi LED yanıyor belirtebilirseniz ona göre bilgi aktaralım size.

 • kombi ateşliyor ancak 2 saniye duruyor ve tekrar ateşliyor.Kombimiz dijital,Sıcaklık gösterge yerinde arıza yazısı gibi yazı çıkmaktadır.bu şekilde yaptıktan sonra düzeliyor bunun sebebi nedir kombinin markası ariston clas ‘tır .arıza sebebi nedir.yardımcı olmanızı rica edrim.

  • Kombi Tamircisi

   Merhaba Ali Bey… Ateşleme devresinde sorun olabilir. Ekranda beliren arıza kodunu söyleyebilirseniz arıza konusunda daha net bilgiler aktarabiliriz.

 • Merhaba bizim kombi protherm lynx arıza göstermiyor ama çalışırken ateşleme peşpeşe 6. 7 kere yapıyor neden olabilir

  • Merhaba Melek Hanım… Brülörde alev oluşmuyor veya cihaz gazı algılamadığı için yanmada güçlük çekiyor olabilir. Bu durum birçok parça arızası sebebiyle yaşanabilir. Net bir teşhis yapmak için sorunu yerinde incelemek gerekir, bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 • Baymak lambert lx 24 fi kombi kullaniyorum. Isinma suyu 40 derecede su basinci 1.5 da peteklerin hepsi acik herhangi bir ariza kodu yok ekranda. Ama surekli atesleme yapiyor. Iki dakikada bir.

  • Merhaba Nurullah Bey… Kombide ayarladığınız derece ideal bir derece. Kombinizde minimum kalorifer ısısı 30°C den başlıyor. 40°C bir ayarda cihazın sürekli çalışmaması gerekir. Ancak 2 dk. da bir çalışıyorsa cihazda bir sorun var demektir. Anakart, sensör, pompa gibi parçalarda sorun olabilir. Yine de soruna yerinde bakmak gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 • Merhaba demirdökum atron 4 yillik sorunum kombi calisma suresince 3 defa atesleme yapiyor 40 derecede calistiriyorum kombi calisirken 40 dereceyi buluyor durdugu an 33 dereceye kadar aninda dusuyor daha once bakim yaptirmadim acaba sorun ne olabilir…

  • Merhaba Zafer Bey… Kombinin sürekli çalışması yani çalışma süresince 3 kez ateşlemesi normal değildir. Kombi aslında 3 kez ateşlemez 3 kez devreye giriyordur. Kombiyi devreden çıkaran bir durum var ancak bu durum ancak yerinde görülürse net bir tespit yapılabilir. Bu sorunun sebebi bakımsızlıktan veya parça arızasından olabilir. Servis yardımı almanız gerekir.

 • Yunus yıldız

  Bende ariston egis model kombi var ve her iki dakikada bir yanıp sönüyor 40 derece yanıyor ve ısı yetiyor sıcaklık iyi ama bu sürekli yanıp sönmesinden dolayı fatura çok yüksek geliyor sebebi nedir

  • Merhaba Yunus Bey… Ariston Egis model kombinizi kaloriferde en düşük derecede kullanıyorsanız cihaz devreye girdikçe yani petekler ısınmaya geçtikçe 40°C ledinin yanıp sönmesi normaldir. Sıcaklığı yükseltirseniz 40-50-60°C ledleri yanabilir bu da normaldir. Cihaz bir arızaya geçmiş olsa tek başına 40 led uyarısı olmaz. Sarı veya kırmızı ışığın da yanıp sönmesi gerekir. Kombiyi en düşük derecede kullandığınız için cihaz sürekli devreye giriyor. Yakıt tüketimi de buna bağlı olarak yüksek oluyor. Kombiyi 40°C üzerine çıkarın. Çünkü kombinizde zaten minimum ısıtma derecesi 40°C den başlıyor. 48-50°C civarına getirin ki cihaz sürekli devreye girmesin ve yakıt tüketimi az olsun.