Sigorta Firmasıyla Çalışan Kombi Servisi

Hangi Kombi Arızalarını Sigorta Firması Karşılar?

Konut ve içerisinde bulunan her tür eşyanın sigortalatılması demek, her tür arıza masrafının sigorta firmasınca karşılanacağı anlamına gelmemektedir. Kombi arızaları bazen dış etmenlerle bazen de kullanıcı kullanım hatası sebebiyle de yaşanabilmektedir.

 • Elektrik akımı sebebiyle (düşük veya yüksek voltaj) meydana gelen arızalar,
 • Kombinin dış etmenler sebebiyle düşmesi
 • Kombiye dış etmenlerden gelen çarpma nedeniyle oluşan hasarların onarılması adına çıkan masraflar sigorta firmasınca karşılanmaktadır.

Sigorta firması özellikle de; yıldırım düşmesi sebebiyle, normal ya da anormal bir elektrik akımının konutta yer alan sigortalı kombi gibi elektronik cihazlara direk ya da dolaylı olarak vereceği maddi zararları karşılamaktadır.

Bu durumlar dışında kombinin meydana getirdiği arızalar sigorta firmasınca karşılanmamaktadır.

Konutunuz sigortalıysa, özellikle de elektrik kesintileri sonrası kombi sorunu yaşıyorsanız bizi arayabilirsiniz.

Evim Sigortalı Kombi Arızasında Kimden Yardım Almalıyım?

Konutunuzu ve içerisinde yer alan eşyalarınızı sigortalattınız, ancak bir sebeple kombi arızasıyla karşılaştıysanız eğer dert etmeyin. Kombi Tamircisi firmamız sigorta firmasıyla çalışmakta olup kombinizde yaşadığınız sorunu aynı gün içerisinde çözümleyerek size yardımcı olmaktadır.

Kombinizde meydana gelen arızanın yerinde tespit edilmesi, yerinde onarılması, kesin ve kalıcı çözüme ulaşması gibi hizmetleri profesyonel teknisyenleriyle sunan firmamız; ödemeyi sizden temin eder, meydana gelen arızanın net sebebini servis formuna detaylı olarak yazar, ödemeyi faturalandırarak size yardımcı olur.

Firmamızı bulunduğunuz yer nere olursa olsun, konut sigortası yaptırdığınız konutunuz içerisindeki her tür kombi arızasında 0850 811 88 22 numarasını arayarak yardım talep edebilirsiniz. Uzman ekibimizce yapılan her tür işlem garantimiz altındadır.

Her kombi arızasını sigorta firmaları karşılamamaktadır. Bunun için bazı belli başlı kurallar vardır. Bu bilgilere de aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Sigorta Firması Kombi Hasarının Tamamını Karşılar mı?

Kombi gibi elektrikli cihazlar her bir olayda, “Ev Eşyası” sigorta bedelinin %10’u limit ile “Elektronik Cihaz Sigortaları Genel Şartları” çerçevesinde teminat altına alınmaktadır.

Kombi gibi elektronik cihaz teminatında, her bir olay için poliçede yer alan tazminat limiti geçerlidir. Çoğu sigorta firmasında yıllık ödeme miktarı sınırlaması yoktur. Kombi gibi elektronik cihaz teminatı kapsamında gerçekleşen hasarlarda eksik sigorta uygulanmamaktadır.

 • Kombi gibi elektronik cihaz sigortası teminatı kapsamına giren her bir arıza durumunda poliçe üzerinde belirtilen muafiyet uygulanmaktadır.

Ödeme miktarı sigorta firmasına göre değişmektedir.

Bazı sigorta firmaları kombi gibi elektronik cihazlarda oluşan hasarlarda 100 TL muafiyet uygular, yıllık ödenecek tazminat toplamı ise 1.500 TL ile sınırlı olmaktadır. Tabi bu her sigorta firmasında geçerli değildir.

Sigorta firmasıyla yaptığınız sözleşmede bu konudaki limit belirtilmektedir.

Konut Sigortası Kombi Hasar Tazminatını Nasıl ve Ne Zaman Öder?

Sigortalı konutta hasar oluşumu sonrası konut sigortası hasar ödemesinin yapılabilmesi açısından ilk başta hasarın sigorta şirketine aktarılması gerekir. Hasar bilgisi sunulduktan sonra, konut hasarı tutanağı tutulur. Verilen bilgilerin doğru olması gerekir. Aksi halde poliçe geçersiz kabul edilebilir ya da feshedilebilir.

Konut hasarı tutanağı doğru ve eksiksiz tutulduktan sonra sigorta şirketi tarafından eksper gönderilir, eksper, ekspertiz işlemini yapar ve hasar tutarı taraflarca anlaşılarak belirlenir. İki taraf da anlaşmaya varırsa eğer konut sigortası hasar tazminatı ödemesi de hızlanmış olur.

Konutuna sigorta yaptıran kişi tarafından tutulan konut hasarı tutanağıyla tahmini hasar miktarı ve konu hakkında taleplerini belirtmekte olduğu belgeler, eksper tarafından hazırlanan ekspertiz raporuna eklenir. Sonra bu belgeler sigorta firmasına iletilir.

Ardından ödeme konusunda işlemler başlatılır. Belirtilen tahmini sürede ödeme gerçekleştirilir.

Konut Poliçesi Kapsamında Kombi Bakım Hizmeti

Sigorta teminatları için yılda 1 defa kombi bakımı işlemini sigorta poliçesine eklemeniz gerekir. Bu maddi çıkarınız için önemli bir konudur. Kombi firmalarını arayarak ekstra kombi ücreti ödemek yerine sigorta poliçenize kombi bakımını ekleterek ücretsiz destek alabilirsiniz. Kombi bakım hizmeti yılda sadece 1 kereye mahsus yapılmakta olup sigortanın geçerli olduğu sürece uygulanmaktadır.

Konut Sigortası Kapsamında Kombi Bakımında Neler Yapılır?

 • Kombi kapağı sökülerek içinde biriken tozlar temizlenir,
 • Fan kontrol edilir,
 • Eşanjör kontrol edilir,
 • Gaz basıncı ölçümü yapılır,
 • Elektrik kaçağı kontrol edilir.

Bu hizmetten yararlanmak için konut sigortası yaptırdığınız firmayla iletişime geçebilirsiniz.

Konut Sigortası Kapsamında Kombi Bakım Hizmeti Şartları

 • Konut içerisinde eğer 1’den fazla kombi varsa, tek bir kombiye ücretsiz bakım yapılır, diğer kombiye bakım işlemi konusunda indirim sağlanarak ücret talep edilir.
 • Kombi bakımı sırasında cihazın kapak ünitesi açılır. Cihaz eğer garanti kapsamındaysa, cihaz garanti dışı kalacağından bakım hizmeti tavsiye edilmez. Ancak ürün sahibi eğer yine de bakım hizmetinden yararlanmak istiyorsa yazılı muvafakatname verir, bakım bu şekilde ekiplerce yapılır.
 • Yukarıda belirtilen uygulamalar dışında ek bir işlem gerekirse, sigortalının onayı ile ekiplerce indirimli fiyatlar sunularak işlemler sağlanır.
 • Çalışmayan, kırık olan, monteli durumda olmayan kombilere bakım hizmeti verilmez.
 • Yukarıda belirtilen bakım uygulaması esnasında eğer servis ekipleri arıza tespit ederse bakım hizmeti durdurulur. Sigortalı onaylarsa eğer arıza onarılır, sonra bakım yapılır. Sigortalı kişi eğer arızayı farklı bir kombi servisine yaptırmak isterse, servis yetkilisi bakım yapmadan adresten ayrılır. Bakım hizmetini sigortalı dilerse farklı bir tarihe erteleyebilir ya da arıza giderildikten sonra dilediği zaman (sigorta sözleşme süresince) yaptırabilir.
 • Bakım konusunda sigorta firması onayı alınmadan farklı firmalara işlem yaptırılırsa eğer sigorta firması bu ödemeyi ve yararlanılan hizmetler için yapılan hiçbir ödemeyi karşılamaz.

Konut Sigortası Nedir?

Yalnızca evinizi değil ailenizi de koruma altına alabileceğiniz en önemli sigortalardan biridir. Konutunuzu; yıkılmalardan, terörden, kazalardan, hırsızlıklardan korumayı amaçlar. Yeni günün maalesef ki ne getireceği bilinmez. Bu nedenle konut sigortası yaşanabilecek risklere karşı konutunuzu ve sizi teminat altına almaktadır.

Evin teminat altında olduğunu bilmek, kişiyi her zaman için güvende hissettirir. Özellikle de evden uzaklaşıp tatile veya başka bir yere giderken gözünüz arkada kalmaz. Konut sigortası yaptırmak isterseniz eğer sadece konutunuzun değil içerisinde yer alan eşyalarınızın da sigorta kapsamına dahil olmasını sağlamalısınız. Maliyet bu şekilde biraz yüksek olsa da konutunuzla birlikte eşyalarınız da güvence altına alınmış olur.

Siz de eşyalarınızı ve konutunuzu sigortalatmak isterseniz güvenilir firmalarla görüşebilirsiniz. Konutunuz sigortalı ve kombi arızasıyla karşılaştıysanız da onarım konusundaki yardımları Kombi Tamircisi firmamızdan alabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. hasan gök dedi ki:

  Neova Sigorta da elektriksel şaseden dolayı kart yanmalarında sigorta şirketi kart ücretinin tamamını ödüyor mu. Şimdiden teşekkür ederim cevabınız için İyi mesailer hayırlı işler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Genelde elektriksel arızalarda bilirkişi raporu gerekir. Elektriksel bir arıza tespit edilir ise sigorta firması genel olarak ücreti karşılar. Ancak ücretin tamamını karşılamıyor diye biliyoruz. Tabi yine de bu durum sigorta firması ile yaptığınız sözleşmeye bağlıdır. Sigorta firmanız ile görüşerek bu konuda daha net bilgiler alabilirsiniz.

 2. Şeref ÇOBAN dedi ki:

  konut sigortasında kombinin herhangi bir arıza dolayısıyle bir parçanın değişimi sigorta kapsamına girermi bu diğer elktirikli tüm beyaz eşya ve aletleri içinde gerlimi teşekkür ediyorum

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şeref Bey… Konut sigortasında demirbaş olarak tabir edilen kombi, beyaz eşya gibi ürünlerin arızalanması gibi durumlarda arızanın sebebi önemlidir. Yani sorun elektriksel mi, kullanıcı hatası mı, zaman aşımı mı? Parçaların neden arıza yaptığına bağlı değişir. Her sigorta firması her arıza durumunu karşılamaz, karşılasa da tamamını karşılamaz.

Petek Yıkama