Kombi Ses Yapıyor

Kombi Sesli Çalışıyor

Kombi çalışma sırasında ses yapıyor ise bu birçok etmene bağlıdır. Sıcak su musluğu açıldığında, petek sistemi devreye girdiğinde ses yapma durumu görülebilir ki bu gayet normaldir. Bu durumlar dışında sürekli ses yaptığı görülür ise bu durumda sorun var demektir. Kombilerden çıkan ses birçok şeye benzetilmektedir. Genelde kullanıcılar kombi vapur sesi çıkarıyor, kuş öter gibi ses yapıyor gibi tabirlerde bulunur. Kombi Ses Yapıyor ise bu durumda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Bu nedenle de cihazınıza müdahale etmeye çalışmayın. Aksi halde cihazda oluşan sorunları büyütürsünüz ve bu durum masrafın da çoğalmasına neden olur.

Kombi Neden Ses Yapar?

 • Fan motorunda sorun olabilir Özellikle de hermetik ve yoğuşmalı kombilerde atık gaz sisteminde görev alan en önemli parçadır. Arızalanma sebeplerinin başında kombinin bakımsız kalması yer alır. Bakım uygulamasında fan gerekli ise sökülerek temizlenebilir ve gereken kontroller sorun oluşmadan yapılabilir. Cihaz bakımsız kaldı ise fan kontrol edilemez ve arıza durumu da tespit edilemez. Fan motoru sorununda genelde fan tamiri ya da değişim yapılarak problem çözümlenebilmektedir. Fan tamiri işlemini ucuza getirmek için linki tıklayabilirsiniz.
 • Pompa arızalı olabilir Kombilerin çeşidi, marka modeli ne olursa olsun devir daim yapma görevinde olan bir parçadır. Parça arızalanma durumlarında birçok sorun oluşabilir. Pompa arızasında genelde tamir de yapılabilmektedir. Fakat arıza durumlarında kullanıcı talebi ile ya da parçanın arıza durumuna göre değişim işlemi de yapılabilmektedir. En ucuza pompa tamiri için linki tıklayabilir bu konuda daha fazla bilgi de alabilirsiniz.
 • Gaz grubunda sorun olabilir Kombilerde gaz valfi veya gaz armatörü olarak da bilinen bir parçadır. Ateşleme sisteminde görevi önemlidir. Kombide ses yapma sorunlarında nadiren de olsa karşımıza arızalı olarak çıkabilir. Arıza durumunda parçanın tamiri olmaz sıfırı ile değişimi gerekmektedir.
 • Üç yollu vanada sorun olabilir Kombide kullanılan mevcut iki sistemi (sıcak su ve petek) birbirinden ayırma özelliğinde olan parçadır. Arıza yaptığı zaman genelde ses yapma sorunlarının yanı sıra birçok sorun daha yaşanılabilir. Ses yapmaya sebep olan parça üç yollu vana ise tamiri veya değişimi yapılabilmektedir.
 • Kombi kapağı yerine oturtulmamış olabilir Kombiye daha öncesinde müdahale yapıldı ise kapağının tamamen takılmaması sebebi ile ses yapabilmektedir. Kapağın yerine oturtulması ile sorun çözümlenecektir. Bu durumda uzman yardımı alınması gerekir.
 • Kombi bacası yerinden çıkmış olabilir Kombilerin marka modeli ya da çeşidi ne olursa olsun bacası ya da dışarı uzanan hava akım borusu mutlaka bulunur. Bacanın yerinden çıktığı durumlarda da ses yapma sorunu görülebilir. Bu durumda baca yerine oturtulur ve sorun çözümlenmiş olur.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (214 Yorum)

 1. Mustafa Dal dedi ki:

  Daikın kombimiz var bakımını da yaptırdık hehangi bir yerden su açılınca tak tak
  ses geliyor neden?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Mustafa Bey,
   Kombi çalışma sırasında ses yapıyor ise bu birçok etmene bağlıdır. Fanda sorun olabilir. Sıcak su musluğu açıldığında, petek sistemi devreye girdiğinde ses yapma durumu görülebilir ki bu gayet normaldir. Bu durumlar dışında sürekli ses yaptığı görülür ise bu durumda sorun var demektir. Sorunun net tespiti ve çözümü için uzman teknik servis ekiplerimizi aramanızı öneririz.

 2. Hasan öz dedi ki:

  Kombinin Pompasını Kısarsak Tasarruf Olurmu ?
  Pompayı İçerden Kıstık kısmadan önce 30 Derecede yanıyordu pompayı kıstıktan sonra 30 Derecede Yanmıyor Artık 40 Derecede Yanıyor Tasarruf Olurmu Sizce Pompayı Eski Halinemi Getirelim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Pompa devrini kısmak, tesisata gidecek olan suyun hızını kısmak demektir. Bu şekilde tasarruf sağlanmaz. Aksine verim düşer.

 3. Hasan öz dedi ki:

  Merhaba Biz Daha Dün Fan motorunu değiştirdik ancak Petekler devreye girdiğinde ve sıcak su devreye girdiğinde gürültülü çalışıyor normalde ise az uhultulu normalmidir yeni olduğu İçin yapabilir mi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Yeni parça ses yapmaz. Ancak her ses yapma sorununun tek sebebi de fan değildir. Eğer sesin fandan geldiğine eminseniz değiştirilen parçada sorun olabilir veya harici olarak parça yanlış takılmış-tam takılamamış olabilir. Tabi yine de sesi yerinde duyup cihazı incelemeden net bilgi aktarmamız da çok zor. Kombi ateşleme yaptığında kısa süreli çıkan ses normal. Ancak patlamalı yanma gibi, çevredekileri ve evdekileri rahatsız edecek kadar çıkan sesler, devam eden kesilmeyen sesler arızadır.

 4. Ahmet Raif Gül dedi ki:

  Kombi sicak su bir sure açıkladığında çalışan bir araba gibi motor sesi çıkarıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Kombide ses yapma problemlerinin muhtemel sebepleri makalemizde yazmaktadır. Ancak sesin nereden veya hangi parçadan geldiğine yerinde bakmamız gerekiyor. Sadece bu şekilde net bir bilgi aktararak size yardımcı olabiliriz. Teknik yardım için de bize; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Petek Yıkama