Kombi Ses Yapıyor

Paylaş:

Kombi çalışma sırasında ses yapıyor ise bu birçok etmene bağlıdır. Sıcak su musluğu açıldığında, petek sistemi devreye girdiğinde ses yapma durumu görülebilir ki bu gayet normaldir. Bu durumlar dışında sürekli ses yaptığı görülür ise bu durumda sorun var demektir. Kombilerden çıkan ses birçok şeye benzetilmektedir. Genelde kullanıcılar kombi vapur sesi çıkarıyor, kuş öter gibi ses yapıyor gibi tabirlerde bulunur.

Kombi Neden Ses Yapar
Kombi Ses Yapıyor ise bu durumda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Bu nedenle de cihazınıza müdahale etmeye çalışmayın. Aksi halde cihazda oluşan sorunları büyütürsünüz ve bu durum masrafın da çoğalmasına neden olur.

Kombi Ses Yapıyor

Kombi Ses Yapıyor ise Nedenleri Nelerdir?

 • Fan motorunda sorun olabilir Özellikle de hermetik ve yoğuşmalı kombilerde atık gaz sisteminde görev alan en önemli parçadır. Arızalanma sebeplerinin başında kombinin bakımsız kalması yer alır. Bakım uygulamasında fan gerekli ise sökülerek temizlenebilir ve gereken kontroller sorun oluşmadan yapılabilir. Cihaz bakımsız kaldı ise fan kontrol edilemez ve arıza durumu da tespit edilemez. Fan motoru sorununda genelde tamir ya da değişim yapılarak problem çözümlenebilmektedir.
 • Pompa arızalı olabilir Kombilerin çeşidi, marka modeli ne olursa olsun devir daim yapma görevinde olan bir parçadır. Parça arızalanma durumlarında birçok sorun oluşabilir. Pompa arızasında genelde tamir de yapılabilmektedir. Fakat arıza durumlarında kullanıcı talebi ile ya da parçanın arıza durumuna göre değişim işlemi de yapılabilmektedir.
 • Gaz grubunda sorun olabilir Kombilerde gaz valfi veya gaz armatörü olarak da bilinen bir parçadır. Ateşleme sisteminde görevi önemlidir. Kombide ses yapma sorunlarında nadiren de olsa karşımıza arızalı olarak çıkabilir. Arıza durumunda parçanın tamiri olmaz sıfırı ile değişimi gerekmektedir.
 • Üç yollu vanada sorun olabilir Kombide kullanılan mevcut iki sistemi (sıcak su ve petek) birbirinden ayırma özelliğinde olan parçadır. Arıza yaptığı zaman genelde ses yapma sorunlarının yanı sıra birçok sorun daha yaşanılabilir. Ses yapmaya sebep olan parça üç yollu vana ise tamiri veya değişimi yapılabilmektedir.
 • Kombi kapağı yerine oturtulmamış olabilir Kombiye daha öncesinde müdahale yapıldı ise kapağının tamamen takılmaması sebebi ile ses yapabilmektedir. Kapağın yerine oturtulması ile sorun çözümlenecektir. Bu durumda uzman yardımı alınması gerekir.
 • Kombi bacası yerinden çıkmış olabilir Kombilerin marka modeli ya da çeşidi ne olursa olsun bacası ya da dışarı uzanan hava akım borusu mutlaka bulunur. Bacanın yerinden çıktığı durumlarda da ses yapma sorunu görülebilir. Bu durumda baca yerine oturtulur ve sorun çözümlenmiş olur.
Duyuru
Uzmana Sorun
Yorum Yap
Yeni Şubemiz Açıldı
Yeni Şubemiz Açıldı Detaylar ve Tüm Bölgeleri ilgilendiren Fırsatlar için Tıklayın: Zeytinburnu Kombi Servisi

Yorumlar (8 Yorum)

 • Kombiden ses geliyor peteklerde çalışırken de geliyor sıcak suda calisirken de geliyor

  • Merhaba Erhan Bey… Kombinin ses yapma sorunları birçok sebebe bağlıdır. Her iki konumda da ses yapıyorsa sorunun net teşhis edilmesi için yerinde görülmesi gerekir. Fan, pompa, gaz grubu, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir.

   Kombi Tamircisi

 • Merhaba
  Ariston EGIS 24 FF kombim var. Yaklaşık 2 haftadır çok gürültülü çalışıyor. Sıcak suyu açtığımızda gürültü kesiliyor. 4 yıl önce servisin beceriksizliğinden 850 tl. parça bedeli ödemek zorunda kaldım. Gürültü kaynaklı sorun neden olabilir, yardımcı olursanız memnun olurum. İyi çalışmalar.

  GÜLÜZAR ÇAĞLAK

  • Merhaba Gülüzar Hanım… Kombide ses yapma arızasının birçok sebepleri bulunmaktadır. Fan, pompa, gaz valfi, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Ses yapma durumlarında sorunu yerinde görmek gerekir. Görmeden net bilgi de veremeyiz maalesef. Uzman yardımı almalısınız.

   Kombi Tamircisi

 • Merhabalar.. Sicak suyu actigim zaman 2.3 saniyelik bir ses geliyo sonra ses kesiliyo.ama her sicak su actigma ayni ses cikiyor bu nedendir ?

  • Merhaba Arif Bey… Kombide sıcak su kullanımında ve petekler devreye girdiğinde ses olabilir. Bu normal bir durum. Cihazın o an istenen talepte çalıştığını belirtir. Ses yapma durumu sürekli yaşanmıyorsa bu bir arıza değildir.

   Kombi Tamircisi

 • Merhaba kombi sicak su ayarini yükseltdigimde kombiden düdük sesi gibi ses yapiyor sicak su 50 dereceye aldigimda bu sesi yapiyor asagi aldimizda ses kesiliyor neden olabilir

  • Merhaba Serdar Bey… Bu durum birçok sebebe bağlıdır. Fan arızası olabilir, kombiniz çift eşanjörlü ise pompada sorun olabilir, gaz valfi, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Baca ile alakalı sorun olabilir. Ses yapma durumlarında sorunu yerinde görmek gerekir. Servis yardımı almalısınız.

   Kombi Tamircisi

Uzmanına Sor / Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.