Kombi Ses Yapıyor

Kombi Sesli Çalışıyor

Kombi çalışma sırasında ses yapıyor ise bu birçok etmene bağlıdır. Sıcak su musluğu açıldığında, petek sistemi devreye girdiğinde ses yapma durumu görülebilir ki bu gayet normaldir. Bu durumlar dışında sürekli ses yaptığı görülür ise bu durumda sorun var demektir. Kombilerden çıkan ses birçok şeye benzetilmektedir. Genelde kullanıcılar kombi vapur sesi çıkarıyor, kuş öter gibi ses yapıyor gibi tabirlerde bulunur. Kombi Ses Yapıyor ise bu durumda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Bu nedenle de cihazınıza müdahale etmeye çalışmayın. Aksi halde cihazda oluşan sorunları büyütürsünüz ve bu durum masrafın da çoğalmasına neden olur.

Kombi Neden Ses Yapar?

 • Fan motorunda sorun olabilir Özellikle de hermetik ve yoğuşmalı kombilerde atık gaz sisteminde görev alan en önemli parçadır. Arızalanma sebeplerinin başında kombinin bakımsız kalması yer alır. Bakım uygulamasında fan gerekli ise sökülerek temizlenebilir ve gereken kontroller sorun oluşmadan yapılabilir. Cihaz bakımsız kaldı ise fan kontrol edilemez ve arıza durumu da tespit edilemez. Fan motoru sorununda genelde fan tamiri ya da değişim yapılarak problem çözümlenebilmektedir. Fan tamiri işlemini ucuza getirmek için linki tıklayabilirsiniz.
 • Pompa arızalı olabilir Kombilerin çeşidi, marka modeli ne olursa olsun devir daim yapma görevinde olan bir parçadır. Parça arızalanma durumlarında birçok sorun oluşabilir. Pompa arızasında genelde tamir de yapılabilmektedir. Fakat arıza durumlarında kullanıcı talebi ile ya da parçanın arıza durumuna göre değişim işlemi de yapılabilmektedir. En ucuza pompa tamiri için linki tıklayabilir bu konuda daha fazla bilgi de alabilirsiniz.
 • Gaz grubunda sorun olabilir Kombilerde gaz valfi veya gaz armatörü olarak da bilinen bir parçadır. Ateşleme sisteminde görevi önemlidir. Kombide ses yapma sorunlarında nadiren de olsa karşımıza arızalı olarak çıkabilir. Arıza durumunda parçanın tamiri olmaz sıfırı ile değişimi gerekmektedir.
 • Üç yollu vanada sorun olabilir Kombide kullanılan mevcut iki sistemi (sıcak su ve petek) birbirinden ayırma özelliğinde olan parçadır. Arıza yaptığı zaman genelde ses yapma sorunlarının yanı sıra birçok sorun daha yaşanılabilir. Ses yapmaya sebep olan parça üç yollu vana ise tamiri veya değişimi yapılabilmektedir.
 • Kombi kapağı yerine oturtulmamış olabilir Kombiye daha öncesinde müdahale yapıldı ise kapağının tamamen takılmaması sebebi ile ses yapabilmektedir. Kapağın yerine oturtulması ile sorun çözümlenecektir. Bu durumda uzman yardımı alınması gerekir.
 • Kombi bacası yerinden çıkmış olabilir Kombilerin marka modeli ya da çeşidi ne olursa olsun bacası ya da dışarı uzanan hava akım borusu mutlaka bulunur. Bacanın yerinden çıktığı durumlarda da ses yapma sorunu görülebilir. Bu durumda baca yerine oturtulur ve sorun çözümlenmiş olur.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (92 Yorum)

 1. CANSU SONKURT dedi ki:

  Demirdöküm marka kombimiz var. Kombinin ana dağıtım borusundan (direk kombiden çıkan ve duvarın içinden geliyor bu ses) uğultu şeklinde ses geliyor. Şirketten geldiler pompadan diyip değiştirdiler. Pompa yokken ses yoktu fakat yeni takılan pompadan da yine aynı ses gelmeye devam etti. Bu pompadan değilde neden olabilir? Borularda mı sıkıntı vardır? Varsa bunun tespiti için kırmadan ne yapılabilir ? Teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cansu Hanım… Ses duvarın içinden geliyorsa ve bir su sesine benziyorsa tesisatta hava olabilir. Peteklerin üst yan kısımlarından su gelene kadar havasını alın. Direk su geliyorsa zaten hava yok demektir. Bu işlemi uyguladıktan sonra kombi basıncı düşebilir. Kontrol sağlayın, basınç düşükse basıncı 1.5 bara kadar yükseltin. Ancak yine de aynı durum olursa uzman bir tesisatçıdan yardım almanızı öneririz. Bu bir tesisat sorunu olabilir.

 2. Gülay Vural dedi ki:

  Vismean marka kombimiz sıcak su açıkken bayağı ses çıkarttı. Şuan yalnız ısınma sistemimiz kapalı ilk defa dikkatimi çekti su ısı ayarı 45 derecede çalışırken seviye 75 dereceye çıkabilir mi. Tşk ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gülay Hanım… Sıcaklık çok yükselmiş. O kadar yükselme olmaması gerekir. Ayrıca bir ses yapma durumu varsa cihazın yerinde kontrol edilmesi gerekiyor. Kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalı kalmasın. Vanalar açıksa yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız.

 3. Velican Özden dedi ki:

  Kombi sessiz çalışıyor fakat ateşleme yaptığı an 2 saniyelik titreşim ve ses yapıyor sonra normalde dönüp sessiz çalışıyor. 2 hafta öncesine kadar hiç ses yapmıyordu. Sebebi nedir ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Velican Bey… Kombinin ses yapması makalemizdeki sebeplere bağlıdır. Ancak bir de titreşim yapıyorsa çalışmaya zorlanıyordur. Bu da birçok sebebe bağlıdır. Kombiyi yerinde görmeden ve sesi yerinde duymadan net bilgi aktarmak çok zor. Bu konuda servis yardımı almanız gerekiyor.

 4. Sümeyye altın dedi ki:

  bizim kombi airfel önceleri sadece kombi de devreye girince ses gelirdi ama şuan rahatsız edici sesler çıkarıyor taktaktaaaataak bu tak ses 3 kere üst üste olduktan sonra 4 ve 5 te duruyor kombi devre giriyor korkuyorum yatamıyorum düzgün sesten dolayı servis geldi açtı baktı birşey yok dedi fan çıkardı şu döktü takti gitti zaten az çıkan ses servisten sonra artık aralıksız bir şekilde oluyor devreye girerken çıkan 1 kere ki ses 2 kere 2 dk arayla oluyor yardımcı olun yoksa bu sesle kafayı yicem

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sümeyye Hanım… Makalemizde kombinin ses yapma nedenleri yazmaktadır. Ancak bu nedenler dışında harici durumlar da söz konusu olabilir. Kombi patlamalı yanıyor yani yanarken bir sebeple zorlanıyor da olabilir. Bi incelemek, sorunu yerinde görmek gerekir. Sesi duymadan veya sorunu yerinde görmeden net bilgi aktarmamız çok zor. 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

 5. DERYA KÜÇÜK dedi ki:

  Demirdöküm kombi kullanıyoruz.Sıcak su ile işimiz bitip çeşmeyi kapatınca kombide kalorifer devreye girip ateşleme yapmaya başlayınca motor sesi gibi dayanılmaz bir ses veriyor.Gürültüden durulmuyor .Tekrar çeşmeyi açıp sesi durduruyoruz. Ama tekrar kalorifer devreye girince yeniden başlıyor. Bu olay ikili kullanımlarda oluyor. Sadece kalorifer yanarken olmuyor. kombi bakımlarını yaptırdığımız firma işlemi çözemedi.Ne önerirsiniz.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Derya Küçük… Sesi yerinde duymadan ve sesin nereden geldiğini bilmeden arıza konusunda bilgi sunmak çok zor maalesef. Bir konumdan diğer konuma geçişte ses oluyorsa eğer; üç yollu vana, pompa gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

 6. Hakan dedi ki:

  Kombinin bar sürekli 0 gösteriyor sıcak suyu açtığımızda da ses yapıyor vana kulpu koptuğu için barı yükselyemiyoruz öncesinde de barı yükseltiğimde su sızdırıyordu ne yapmalıyım sizce?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey… Kombi basıncı 0 barı gösteriyorsa su basılması gerekir. Kombi bu şekilde kullanılmaya zorlanırsa parçalar hasar görür. Susuz çalışma sebebiyle kuru yanma yapar. Doldurma musluğu kırıldıysa eğer değişimi gerekir. Parça değişimi olmadan kombiye su basma işlemi uygulanamaz. Parça değiştirildikten sonra basınç değeri gözetim altına alınır. Basıncın çok sık düşmesi kombiye de bağlı olabilir, tesisata da bağlı olabilir. Her şekilde bi servis yardımı almanız gerekiyor.

 7. Murat özbay dedi ki:

  İyi geceler merkezi sistem ısıtma var binada son bir aydır hiç susmaya vınlama sesi sürekli yankı yapıyor peteğe kulağımı dayadığımda daha net duyuyorum vın vın , ses geliyor sizce neden bu ses fandan geldiğini zannediyorum daygılar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Petekten ses geliyorsa eğer tesisata bağlı bir sorun olabilir veya tesisatta hava olabilir. Sesi yerinde duymak, sorunu yerinde incelemek gerekir.

 8. Kasım Şeren dedi ki:

  Merhaba baymak novadens 330 marka kombimiz su akıtıyor. Bir yandan da çalışırken özellikle ateşleme anının sonunda gıcırdama sesi çıkartıyor. 2 günde bir suyu bitiyor doldurmak zorunda kalıyoruz. Bir de son zamanlarda aralıksız bir şekilde ötmeye başladı düdük gibi. Endişe edip kapattık. Acaba tehlikesi var mıdır böyle çalıştırmamızın?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kasım Bey… Kombinin su akıtma durumu için mutlaka bir servis yardımı almalısınız. Kombiye 2 günde bir su basmak zorunda kalıyorsanız eğer basınç yükselme durumu yoktur (çünkü kombi basıncı yükselip 3 barı geçtiğinde de kombi su akıtabiliyor). Suyun nereden yani hangi parçadan aktığını yerinde kontrol etmek gerekir. Kombinin ses yapma durumuna gelecek olursak eğer kombiniz yoğuşmalıdır. Yoğuşma hortumuna bağlı bir durum da olabilir parçalarda sorun da olabilir. Kombiyi bu şekilde kullanmamanızı öneririz. Her iki duruma da müdahale gecikirse masraf artar. Bu yüzden kısa sürede servis yardımı almanızı öneriyoruz.

 9. Emrah oguz dedi ki:

  Ariston marka kombimiz sicak suyu acinca vapur gibi ses cikariyor ve kombi temizligi yaptirdiktan sonra boyle olmaya basladi sorun ne olabilir? Cevap icin tesekkurler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emrah Bey… Sesi yerinde duymadan net bilgi aktarmak çok zor. Bakım sonrası ekipler size bir sorun olduğuna dair bilgi aktarmadıysa sonradan oluşan bir durum olabilir. İşlem yaptırdığınız firmayı ya da farklı bir firmayı arayarak (0850 811 88 22 bize bu numaramızdan ulaşabilirsiniz) bu konuda yardım alabilirsiniz.

 10. Ahmet dedi ki:

  Merhaba, Viessmann marka kombi kullanıyorum. Kombi çalışmıyorken saate 1 2 defa yaklaşık 20 sn süren “ınlama” şeklinde titreşimli bir ses çıkarıyor. Sebebi ne olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Kombi dinlenmeye geçtiğinde bu ses geliyorsa pompa sesi olabilir. Ancak sesi yerinde duymadan uzaktan bilgi aktarmak çok zor. Bu konuda servis yardımı almanız gerekiyor.

 11. Khatai dedi ki:

  Kombiden sinyal sesi geliyor? Nasıl düzelte bilirim ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Khatai… Kombiden gelen sesi yerinde duymadan neyden kaynaklı olduğunu bilemeyiz. Ses yapma durumları genelde cihazın bakımsızlığına bağlıdır. Ancak kullanıcı olarak sizi yönlendirebileceğim bir işlem de olmadığı için bu konuda servis yardımı almalısınız.

 12. Melike Olgun dedi ki:

  Merhaba, kombimiz ara ara vapur sesi benzeri bir ses çıkarıyor. Sıcak su ya da peteklerin devreye girmesi kaynaklı olmayıp sürekli yüksek bir ses çıkarıyor. Bakımı yapılmasına rağmen böyle bir durum bizi telaşlandırdı. Ne yapmalıyız?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Melike Hanım… Kombinin her şekilde yani her durumda ses yapması direk parçalara bağlıdır. Bir veya birkaç parçada sorun olabilme ihtimali de olabilir. Kombiyi yerinde incelemeden, sesi yerinde duymadan bu konuda net bilgi aktarmak zordur. Direk parça arızası olabileceği için kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlemler de sınırlıdır. Bu yüzden servis yardımı almanız gerekiyor.

 13. Halife Harun İLHAN dedi ki:

  Merhaba, Alarko Trendy-D marka/model kombi kullanıyoruz, petekler devreye girerken herhangi bir sorun olmuyor ancak bir musluğu açıp sıcak suyu devreye sokunca, kombide gürültü seviyesinde sesler oluyor ve bir şeyler kopacakmış hissi uyandırıyor. Sebebini bakımı yapan servisteki arkadaşlara sordum ama, biraz mizahi bir cevap verdiler “o kombinizin müziği” sıkıntı yok dediler. Bu konuda yapılması gereken sizce nedir, ne tür bir sorun olabilir veya dedikleri gibi çıkan sesleri bir resital modunda mı yaşamalıyım ?
  Şimdiden ilginize teşekkür eder, başarılı ve sağlıklı günler dilerim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Halife Harun Bey… Kombide ateşleme sesi dışında çıkan sesler normal olarak kabul edilmez. Petekler devreye girip ısıtma yaparken nasıl ateşleme sesi çıkarırsa, sıcak su kullanıldığında da yine aynı sesi çıkarması gerekir. Sıcak su kullanımında çıkan ses sizi rahatsız ediyorsa; fan, pompa, gaz valfi, üç yollu vana gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Bu parçalar dışında tabi harici sorunlar da olabilir. Cihazı yerinde incelemek gerekir.

 14. Filiz cakir dedi ki:

  Merhaba visman yogusmali kombimize bakım yaptırıp temizlettik temizledikten sonra kombimiz f4 arızası verdi ateşleme sisteminin parçasının gevsedigini söyleyip tamiri yapıldı yalnız gayet sessiz devreye giren kombim 2 gün sonra ateslerken pom diye ses çıkartmaya başladı ve ısıtma bitip devreden çıktıktan sonra 2 3 kez çıt çıt diye ses yapıyor ne yapabilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Filiz Hanım… Kombilerde F4 uyarısı genelde gaz yokluğudur. Ateşleme sorunu denilebilir. Hangi parçaya müdahale edildi bilemeyiz tabi ama akabinde ses yapma durumu oluyorsa ve ateşleme sırasında patlamalı bir yanma durumu varsa; baca sistemine bakılması gerekir. Ayrıca kombide; gaz valfi, elektrotları ve anakartı kontrol etmek gerekir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. İşlem yaptırdığınız servisi yeniden arayarak cihazı kontrol ettirebilirsiniz.

   1. Filizcakir dedi ki:

    Servis cumartesi gelebileceğini söyledi yoğunluktan dolayı bu tehlikeli bir durum mu çalışıyor kombi ama her zaman aynı sesi çıkartımiyor

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Tehlike arz etmez Filiz Hanım… Kombi sadece çalışırken zorlanıyor, alev muhtemelen geç oluşuyor. Bu yüzden ses çıkarıyor. Servis gelene kadar bekleyebilirsiniz. Beklemek istemiyorsanız 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak servisimizden yardım alabilirsiniz.

 15. Volkan arı dedi ki:

  Peki şefim sizde servis çağırmanın ücreti ne kadra onun için de bi bilgi verirseniz mutlu oluruz ben istanbul küçük çekmecede oturuyom

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak bilgi alabilirsiniz Volkan Bey… Firma olarak Küçükçekmece ilçesinde hizmetimiz bulunuyor.

 16. Volkan arı dedi ki:

  Şefim kombim dolcevita özellikle ekran göstergesinde ateş işareti çıktımı ses çıkartıyor kulağımı nereye kapartsam ordan geliyor sanki ses dışarıya kapartıyorum kulağımı sanki kombinin borusundan geliyormuş gibi hissetiyorum sesi ses böyle sanki su sesi gibi inceden bi ses çıkarıyor allah korusun gaz sıkışması falan olup ta bi patlama falan olmaz dimi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Volkan Bey… Kombi anladığım kadarıyla devreye girdiği zaman ses yapıyor. Yani bir talep sırasında. Su sesi geliyorsa eğer sistemde hava olabilir. Sistemdeki havayı normalde hava prujörü atar. Ancak arızalıysa atamıyor olabilir. Sesi yerinde duymadan net bilgi aktarmak tabi ki çok zor. Bu yüzden cihazı her ihtimale karşı şalterinden kapatıp servis yardımı almanızı öneririz.

 17. Cengiz kara dedi ki:

  Merhabalar
  Kombimiz 1 aylık duş sırasında bir anda üflemeli gibi ses çıktı ve dumanı çok yoğundu nedeni nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cengiz Bey… Sesi yerinde duymadan ve kombiyi yerinde görmeden net bilgi sunmak çok zor. Ancak kombiden yoğun bir duman geldiyse direk şalterinden kapatıp servis çağırmalısınız. Kurulumunu yani garantisini başlatan firmayla iletişime geçerseniz daha sağlıklı olur.

 18. Emre Ubay dedi ki:

  Kombim neden fokurduyarak ses çıkartıyor ve sesi çıkarırken titriyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emre Bey… Fokurdayarak çalışma derken sanki içinde su kaynıyormuş gibi bir çalışma durumu mu oluyor? Böyle bir durum varsa eğer sistemde hava olabilir. Yani hava atma prujörü arızalıysa eğer sistemdeki havayı atamıyor bu yüzden belirttiğiniz su sesi geliyor olabilir. Cihaz çalışmada zorlanıyorsa titreme yapabilir. Bu durumları yerinde görüp incelemek gerekir.

 19. Serkan kibrit dedi ki:

  Demirdöküm hermetik kombi kullanıyorum fan motorundan inanılmaz bir uğultu geliyor bunun değişim olmadan fan motorunun temizlenme hizmetinden yararlanmak istiyorum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serkan Bey… Fan arızasında her zaman sorun temizlik işlemi ile giderilemeyebiliyor. Bu işlem için öncelikle fanı kontrol etmek gerekir. Eğer bir temizlik işlemi ile sorun düzeliyorsa işlem yapılır. Ancak fan temizlikle ses yapma probleminden kurtulamayacak gibiyse tamir-değişim yoluna gidilir. Bu kararı verecek olan servis ekipleridir. Bu konuda yardım almak istiyorsanız bize 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 20. Nuriye şen dedi ki:

  Vianesman marka kombim çıtır çıtır sesler geliyor neden olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Nuriye Hanım… Sesi yerinde dinlemeden uzaktan bilgi aktarmak çok zor. Muhtemel sebepler makalemizde yazmaktadır. Belirttiğimiz durumlar harici durumlar da olabilir. Sesi gelip yerinde dinlememiz gerekiyor. 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

 21. Bircan çelik dedi ki:

  ECA kombi yoğuşmalı ses yapıyor ve sesi peteklere veriyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bircan Hanım… Peteklerden ses geliyorsa ve bu ses su sesi gibiyse petekler hava yapmıştır. Havalarının alınması gerekir. Hava alma işlemi sonrası kombi basıncı düşecektir. Yeniden 1,5 bara kadar su basıp kullanmaya devam edebilirsiniz. Muhtemelen sorun düzelecektir. Ancak kombiden de ses geliyorsa bu sorunu yerinde incelememiz gerekiyor. Sesi yerinde duymadan net bilgi aktarmamız çok zor. Gereken bilgiler de zaten makalemizde açıklanmıştır.

 22. Ramazan olgun dedi ki:

  Kombi de kaçak dan dolayı bar düşmesi vardı 1 tane kaçak buldular parkeyi kapattık sonra tekrar bar düşüşü yaşandı. Servis cagirdim sonra kombi den vaillant marka tık diye ses gelip barda oynamalar oluyor problem nerede olabilir eşanjör mu yoksa yine başka bir yerde su tesisatı kaçağı mi var

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey… Başka bir tesisat kaçağı olsaydı fark edilip müdahale edilirdi diye düşünüyoruz. Ancak bu ihtimali de göz ardı etmemek gerekir. Kombide genleşme tankıyla ana eşanjörü kontrol etmek gerekir.

 23. Oğuzhan Yazıcı dedi ki:

  İyi günler usta bosch condens 2300i kombi aldım sıfır kullanıma başladık 1 gün kullandık herhangi bir ses yoktu 2. Gün vınlamaya benzer yüksek bir ses çıktı şalteri kapatınca anca kesildi ses sonra çalıştırdım vınlama sesi kesildi ama ilk gün çalıştığında olmayan uğultuya benzer bir ses çıkıyor sebebi ne olabilir ustam

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Oğuzhan Bey… Kombi yeni olduğu için muhtemelen parçalarda sorun yoktur ancak montajı yanlış olabilir veya unutulmuş bir işlem de olabilir. Sesi yerinde duymadan veya nereden geldiğini dinlemeden uzaktan bilgi sunmak çok zor. Kombi garantili olduğu için açılışını yani garantisini başlatan servisle görüşerek cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

 24. murat muslu dedi ki:

  Kalorifer borularından tık tık sesi geliyor. Peteklerin hepsinin havası alındı. Sorun peteklerin hava yapması değil.
  Kombi kısık ayardayken ve sıcak su açıldığında daha da çoğalıyor.
  Neden olabilir , yardım rica ediyorum. Teşekkürler….

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Borulardan ses geliyorsa eğer bu durum hava olduğu anlamına gelir. Ancak peteklerin havası yoksa ve özellikle de kış döneminde sıcak su açıldığında daha çok ses geliyorsa tesisatı ve kombiyi yerinde görüp bi kontrol etmek gerekir. 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

 25. barış tugay dedi ki:

  benim durumum biraz uzun ama elimden geldiğince kısaltmaya çalışacağım. Sayın Usta; ben yeni bir ev aldım. yaklaşık 150 m2. vaillant eco tech plus marka hermetik kombi mevcut. ilk taşındığım sıralarda ( ekim ayı) havalar iyice soğumadan kombiyi denediğimde uzak peteklerin çok az ısındığını gördüm. bunun üzerine birisi güya kombi ve petek bakımı yaptı ama hiçbir işe yaramadı. başka birini daha çağırdım. yaklaşık 6 saat boyunca petek temizliği yaptı. daha iyi oldu ama tam da olmadı. bu şekilde kullanmaya devam ederken kombiden ses gelmeye başladı. kombi servisi çağırdığımda pompa ve gaz valfinin değişmesi gerektiğini söylediler ve değiştirdiler. ses kesildi ama uzak odalardaki sorun gene aynı kaldı. daha önce gelenler ve son gelen kişi de peteklerin kötü olduğunu söylemesi üzerine arkadaki 4 odanın peteğini de değiştirttim. sonuç hala aynı. ve kombiden ara sıra uçak sesine benzer bir ses geliyor. 50 derecenin altında da neredeyse hiç ısıtmıyor. yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. saygılar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Barış Bey… Öncelikle Vaillant ecoTEC plus kombiler hermetik değil tam yoğuşmalı kombidir. Daireniz açısından da yetersiz gelecek bir kombi değildir. Isıtmada tam verim elde etmeniz gerekir. Ancak kombi uzakta kalan peteği az ısıtıyorsa bu aslında pompa gücünün yetersiz olmasına bağlı olabilir. Petek temizliği yapılmış, petekler yenilenmiş ancak yine de sonuç aynı. Yani bu demektir ki sorun tesisatla alakalı da olmayabilir. Kombiye yakın olan petek vanalarını biraz kısın. Ya da kullanmadığınız odalarınız varsa petek vanalarını kapatın. Uzakta kalan peteklerde ısı olursa; kombi pompası yetersiz diyebiliriz. Bu son dediğimiz durumu uygulayarak kullanmanızda bir sakınca yoktur. Ancak tüm petekler tamamen açık olsun, evin her tarafı ısınsın istiyorsanız tesisatçı çağırarak harici bir pompa taktırabilirsiniz.

 26. Mehmet Belaç dedi ki:

  Şartel kapalıyken Kombiden ses geliyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Normalde kombiye gelen enerji kesildiğinde ses yapmaması gerekir ancak ses varsa, sesi yerinde incelemek gerekir. İncelemeden uzaktan ses yapma sorunları hakkında bilgi sunmak çok zor.

  2. Selçuk Dönmezdemir dedi ki:

   benim kombi sıcak su veya peteklerı açtığımda pat pat ses geliyor sebebi nedir.

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Selçuk Bey… Kombiniz patlamalı yanıyor. Önce bi baca sistemini kontrol etmek gerekir. Sonrasında ateşleme sistemiyle elektronik sistemi kontrol etmek gerekir. Yani sorunu yerinde görmeden arıza sebebini bilemeyiz. Sorunu yerinde incelememiz gerekiyor.

 27. Engin iliç dedi ki:

  Ariston kombi aldık. İlk kez kullanmaya başladık. Ancak ses çıkarıyor. Bu ses ilk başlarda motor sesi gibi başlayıp bir süre devam ediyor. Daha sonre biraz azalıyor. vaa sürekli bir ses var ateş yanarken çıkan kıvılcım sesi gibi birşey. Kombi sıfır

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Engin Bey… Kombi sizi rahatsız edecek bir ses çıkarıyorsa eğer teknik müdahale gerektirebilir. Sesi yerinde duymak ve sorun varsa yerinde tespit etmek gerekir. Kombi daha yeni olduğu montajını yapan servisle veya kendi servisi ile görüşerek bu konuda yardım alabilirsiniz. Bahsettiğiniz gibi bir kıvılcım sesi çıkıyorsa cihazı servis gelene kadar kullanmayın.

  2. Murat Arslan dedi ki:

   Kombi sıcak su veriyor fakat Petek’lere sıcak su vermiyor.
   Açilista sanki zinciri kopmuş veya lastiği çıkmış motor gibi çalışmaya çalışıp kendiliğinden duruyor acaba içini açsam kendim cözebilecegim bir arızamıdir

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Murat Bey… Kombinin ses yapması birçok sebebe bağlıdır. Ancak sesi yerinde duymadan tahmini de olsa bilgi sunmak çok zor. Size uzaktan bilgi sunamayız maalesef. Can ve mal güvenliğiniz için servis yardımı almanızı öneririz.

  3. Hasan hasan dedi ki:

   Vaillant kombim arı vızıltısı gibi ses yapıyordu.Özellikle sıcak suyu kullaninca oluyor.Devirdaim pompası değişti hâlen ayni ses devam ediyor.sizce neden düzelmedi🤔

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Hasan Bey… Kombiniz yoğuşmalıysa eğer yoğuşma gideri tıkandığında da belirttiğiniz sesi çıkarabilmektedir. Ancak yine de sesi yerinde duymadan uzaktan bilgi aktarmak çok zor. Kombide fan, pompa, gaz valfi, üç yollu vana gibi parçalar genelde ses yapar. Tabi harici bir durum da söz konusu olabilir. Bi incelemek gerekir.

 28. Cem solmazgul dedi ki:

  Kombim cok yuksek sesle calisiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cem Bey… Kombinin sesli çalışması tek bir nedene bağlı olmadığı için sesi yerinde duyup cihazı incelemek gerekir. Yani sesin nereden geldiğini dinleyerek yerinde net bir teşhis yapmak gerekir. Kombiler; fan, pompa, üç yollu vana, gaz valfi gibi parçalarda sorun olduğu zaman, baca yerinden çıktığı zaman, kombi kapağı yerine oturtulmadığı zaman ses yapma durumları görülür. Fakat bazı farklı sorunlarla da karşılaştığımız olabiliyor. Bu yüzden sorunu yerinde incelemeden net bilgi vermek de zorlaşıyor. Bi servis yardımı alarak sorunu tespit ettirmeli ve çözümletmelisiniz. Bizi 444 1 837 numaralı telefonumuzdan arayarak bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

  2. Neyran Duran dedi ki:

   Kombimiz Demirdöküm yoğuşmalı kombi. İlk çalışırken ve bazende arada balkonda olan kombiden güp güp diye içerden duyabileceğimiz şekilde titreşimli bir ses geliyor. Sıcak suyu açıncada oluyor zaman zsman. Düzenli bakım yaptırıyoruz kışa girerken. Şimdi yine bakım yapıldı. Sese çözüm bulmadılar. Bacadan olsbilir dendi.baca Borusunun ucunda bir bölüm var o yerleşmemiş dedi. Bişey de yapmadı. Ayrıca basınç tankına hava verdi hava kaçırıyor delinmiş,. Yüksek ısıda kullanmazsanız idare eder dedi. Sorum;basınç tankı delinme dışında başka bir nedenle hava kaçırıyor olabilirmi, komşumun basınç tankında biryerde contası varmış değiştirmişler sorun halledilmiş olabilir mi?

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Neyran Duran… Kombinin belirttiğiniz şekilde ses yapması genleşme tankına bağlı değildir. Tank kombide ses yapmaz. Ancak kombi montaj yerine göre duvara çok yakınsa tank çalışma sırasında duvara sürtüyor ve ses yapıyor olabilir. Kısacası sesi yerinde dinlemeden uzaktan bilgi sunmak çok zor, yerinde görmemiz, duymamız gerekir. Tank delindiği zaman genelde; su akıntısı, basınç yükselmesi veya basınç düşmesi gibi durumlar yaşanır. Ancak bu durumdan bahsetmediniz? Eğer bu gibi şikayetleriniz de varsa eğer genleşme tankında sorun olabilir. Bahsettiğiniz conta genleşme tankının sibobudur veya membranıdır. Ancak sorunun nerede olduğunu bilmeden yine uzaktan bilgi sunmak çok zor.

 29. Halit dedi ki:

  demirdöküm kombi hk t 224 sıcak su musluğu açınca aşırı ses çıkarıyor ve sıcak su vermiyor, peteklerde herhangi bir sorun görünmüyor, sebebi ne olabilir.
  Teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Halit Bey… Kombinin ses yapması birçok sebebe bağlıdır. Sıcak su musluğu açıldığında ses yapıyorsa eğer; fan, pompa, üç yollu vana, gaz valfi gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir. Tabi bu sunduğumuz bilgiler tahmini bilgilerdir. Sesin nereden ya da hangi parçadan geldiğini ancak yerinde dinleyerek bir tespit yapabiliriz. 444 1 837 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bu konuda bilgi ve yardım alabilirsiniz.

  2. Ismail koc dedi ki:

   Merhabalar,benim kombiden duş yapıldığında veya musluktan şu kullanıldığında uğultu ses yapıyor.
   Bir ay önce servis elamanları geldi hava azalmış dedi çekti gitti.
   Aradan onbeş gün sonra tekrar ses gelmeye başladı.
   Garantili kombi halen ses yapıyor.
   Burda ne yapmalıyım? Saygılarımla

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba İsmail Bey… Ürün garantili olduğu için kullanıcı olarak bir işlem yapmanızı öneremeyiz. Servisiyle görüşerek yardım almalısınız. Baca ve kombi montajını da kontrol ettirmelisiniz.

 30. Emrah çimen dedi ki:

  Bende boch 2500 tam yogusmali kombi var Termostat kullanıyorum oda istediğim ısıya gelince kombi duruyor ateşleme alev resmi ekranda kayboluyor buraya kadar normal ama sonra ateşleme yaparken ki yaptığı hafif bi ses oluyor o durmuyor açaba bu ses yogusma sesimi nedir bi ses

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emrah Bey… Kombi devreye girdiğinde ateşleme sesi çıkarabilir. Bu brülörde yanma olduğunu belirtir. Ancak bu ses petekler ısınmaya devam ederken de devam ediyorsa cihazda bir sorun olabilir. Kombi yoğuşma sesi çıkarmaz. Sorunun incelenmesi ve tespit edilmesi için bi servis yardımı almanızı öneririz.

 31. ahmet gümüşbaş dedi ki:

  arçelik kombi ara ara vapur kornası gibi ses çıkartıyor yavaşça susuyor hemen-hemen 5 dakika aralıklarla yapıyor neden olur acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Kombilerde ses yapma durumu birçok parçaya bağlıdır. Kombide fan, pompa, gaz valfi, üç yollu vana gibi parçalar ses yapmaya neden olur. Bunun yanı sıra baca yerinden çıkmış olabilir, cihazınız yoğuşmalı ise yoğuşma gider hortumunda tıkanıklık olabilir. Sorunu yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 32. Mehmet aydoğdu dedi ki:

  Merhaba bosch marka kombim var kombinin bacasından su damlar gibi pat pat diye rahatsız edici ses geliyor sebebi nedir acaba iyi çalışmalar.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Kombiniz patlamalı yanıyor da olabilir. Ses yapması buna bağlı olabilir ya da içerisinde bulunan fan, gaz valfi, pompa, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilme ihtimali olabilir. Ses yapma durumlarında ekiplerin gelip sesi dinlemesi cihazı açarak bi tespit yapması gerekir. Maalesef ki sorunu tam görmeden biz de net bilgi veremiyoruz. Servis yardımı alırsanız daha sağlıklı bilgi ve yardımlar alabilirsiniz.

  2. Tuğba dedi ki:

   Kombimi yeni akşam açtım sabah titreşim sesi duydum çalışırken kombi titriyor ne yapmam gerekiyor

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Tuğba Hanım… Kombiye kısa süre önce müdahale edildiyse eğer kapağı yerinden çıkmış olabilir veya teknik bir sorun olabilir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Servis yardımı almalısınız.

 33. Müjgan Avdan dedi ki:

  Petek temizliği ve kombi bakımı yaptırdık. Ama sıcak suyu açıp kapatınca şırıl şırıl su sesi günlerdir geçmedi. Havasını atar bekleyin dediler. Eğer atamazsa hav brülörü arızalı değişecek dediler doğru mudur? Bu durumun tasarruf ve ısınma konusunda zararı var mı? İyi ısınalım derken daha kötü olmasına üzüldüm!

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Müjgan Hanım… Petek ve kombi temizliği sonrası cihaz ve tesisat hava yapabilir. Ancak işlem sonrası ekiplerin bu işlemi yapması gerekirdi. Yani kombi ve petekleri kontrol ederek havasını alması gerekirdi. Kombide hava prujörü havayı atar. Ancak parçada sorun varsa atamıyor olabilir. Bu durum yakıt tüketimini elbette ki etkiler. Peteklerde hava varsa üst kısımları ısınmaz, beklediğiniz sonucu alamazsınız ve bu yakıt tüketimini artırır. Firmayı arayarak yeniden görüşün ve gelip cihazın kontrol edilmesini sağlayın.

 34. Tahir can dedi ki:

  Öncelikle kolay gelsin .Demirdöküm nepto HK t 224 kombi aldım sıfır sorun yok çalışıyor tek sıkıntı ateşleme yaptıktan petekler ısındıktan sonra bir süre sonra uğultu sesi gibi bir ses geliyor ateşler ken yapmıyor acaba arızamı Yoksan normal mı kombi yoğuşmasız… İyi günler dilerim

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tahir Bey… Kombinin sadece ateşleme sırasında ses yapması normaldir. Yani cihaz devreye girdiği zaman… Bu durum dışında ses yapıyorsa ve cihazınız henüz yeniyse hava yapmış olabilir. Cihazı bi kontrol ettirmenizi öneririz.

 35. MEHMET TOSUN dedi ki:

  kombimden ses geliyor sanki içine yaprak kaçmış gibi çıtır çıtır ses geliyor neden olabilir acaba?

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Kombinin ses yapması birçok sebebe bağlıdır. Ancak yerinde görebilirsek net bilgi verebiliriz. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 36. Serdar alagoz dedi ki:

  Merhaba kombi sicak su ayarini yükseltdigimde kombiden düdük sesi gibi ses yapiyor sicak su 50 dereceye aldigimda bu sesi yapiyor asagi aldimizda ses kesiliyor neden olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serdar Bey… Bu durum birçok sebebe bağlıdır. Fan arızası olabilir, kombiniz çift eşanjörlü ise pompada sorun olabilir, gaz valfi, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Baca ile alakalı sorun olabilir. Ses yapma durumlarında sorunu yerinde görmek gerekir. Servis yardımı almalısınız.

 37. Arif dedi ki:

  Merhabalar.. Sicak suyu actigim zaman 2.3 saniyelik bir ses geliyo sonra ses kesiliyo.ama her sicak su actigma ayni ses cikiyor bu nedendir ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Arif Bey… Kombide sıcak su kullanımında ve petekler devreye girdiğinde ses olabilir. Bu normal bir durum. Cihazın o an istenen talepte çalıştığını belirtir. Ses yapma durumu sürekli yaşanmıyorsa bu bir arıza değildir.

 38. GÜLÜZAR ÇAĞLAK dedi ki:

  Merhaba
  Ariston EGIS 24 FF kombim var. Yaklaşık 2 haftadır çok gürültülü çalışıyor. Sıcak suyu açtığımızda gürültü kesiliyor. 4 yıl önce servisin beceriksizliğinden 850 tl. parça bedeli ödemek zorunda kaldım. Gürültü kaynaklı sorun neden olabilir, yardımcı olursanız memnun olurum. İyi çalışmalar.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gülüzar Hanım… Kombide ses yapma arızasının birçok sebepleri bulunmaktadır. Fan, pompa, gaz valfi, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Ses yapma durumlarında sorunu yerinde görmek gerekir. Görmeden net bilgi de veremeyiz maalesef. Uzman yardımı almalısınız.

 39. Erhan dedi ki:

  Kombiden ses geliyor peteklerde çalışırken de geliyor sıcak suda calisirken de geliyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erhan Bey… Kombinin ses yapma sorunları birçok sebebe bağlıdır. Her iki konumda da ses yapıyorsa sorunun net teşhis edilmesi için yerinde görülmesi gerekir. Fan, pompa, gaz grubu, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir.

Petek Yıkama