Kombiyi Resetleme

Kombiye Nasıl Reset Atılır?

Resetleme işlemi kombilerde oluşan sorunlarda servis öncesi yapılması gereken en önemli uygulamadır. Çoğu arıza durumunda resetleme işlemi servis öncesi müdahalede işe yarayabilmekte ve sorunu çözümleyebilmektedir.

Kombiyi Resetleme

  1. Kombilerin bazılarında “R” harfinde düğme yer alır. Bir kez basıldığında resetleme işlemi yapılabilir.
  2. Kombilerin bazılarında “reset” yazan düğme yer alır. Bir kez basıldığında resetleme işlemi yapılabilir.
  3. Kombilerin bazılarında “R” konumu yer alır, düğme “R” konumuna çevrildiğinde resetleme işlemi yapılabilir.
  4. Kombilerin bazılarında “alev simgesi üzerine x işareti” olan düğme yer alır. Birkaç saniye kadar basılı tutulduğunda resetleme işlemi yapılabilir.
  5. Kombilerin bazılarında reset düğmesi yer almaz. Direk kapatılır ve birkaç saniye sonrasında yeniden açılarak resetleme işlemi yapılabilir.

Kombiyi Resetleme işlemi marka model ve çeşitlere göre bu şekilde yapılmaktadır. Resetleme işlemi basittir. Kombinizde bahsedilen şekilde reset düğmesi yer almıyorsa bilgi ve yardımları almak adına Kombi Servisi’ni arayabilirsiniz. Çağrı merkezi ekibimiz sizlere telefon aracılığı ile gereken bilgileri sunarak yardımcı olacaktır.

Kombiyi Resetleme

Kombi Hangi Durumda Resetlenmeli?

Kombi her arıza durumunda resetlenmez ve resetlenmemelidir de… Kombilerde arıza ledi yandığında veya ekranda arıza kodu belirdiğinde resetleme işlemi yapılmalıdır. Her resetleme işlemi kombi sorununu çözümlemez. Arıza kodu açıklamasında veya arıza ledi açıklamasında resetleme işleminden bahsediliyorsa eğer resetleme işlemi yapılmalıdır.

Kombiler arıza durumlarında maksimum 3 kez resetlenebilir. Maksimum 3 resetleme sonrasında arıza durumunda değişiklik olmaz ise cihaza müdahale edilmeden mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

  1. Bende Ariston Alteas One Net 24 modeli Tam Yoğuşmalı Kambim var. Kombim arada bir ‘Isıtma Suyu Pompası Aşırı Çalışma’ şeklinde uyarı veriyor ve kombim arka planda sürekli çalışmakta ve oda termostatı oda sıcaklığı düşmesine ve kombinin normalde (Peteklerin Sıcak Suyu) çalışması gerekirken çalışmıyor. Neden olabilir? Servisi ve Ariston Müşteri hizmetleri normal dedi

    1. Merhaba Şener Bey… Oda termostatı kullanıyorsanız eğer kombi kalorifer derecesinin en yüksek seviyede olması gerekir. Yani maksimum sıcaklığı ayarlayın. Oda termostatı ancak bu şekilde görevini yapabilir. Oda sıcaklığı ayarlanan derecenin altına düştüğünde ise cihazın yeniden devreye girmesi gerekir. Ancak devreye girmiyor ve cihaz aşırı ısınma sorunu veriyorsa bu bir arızadır. Cihaz normal çalışıyor denilemez. Dairede en az 3 petek vanası açık olsun yani en az 3 petek kullanılır durumda olsun. Kombi basıncı 1 ile 2 bar arasında olsun. Yani düşük veya yüksek olmasın. Kombi altındaki tesisat boruları üstündeki vanalar hep açık olsun. Buna rağmen kombi bu arızaya geçiyorsa; ana eşanjörde kireçlenme, pompa sıkışması, üç yollu vana arızası, sensör arızası, tesisatta tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanma gibi durumlar olabilir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama