Kombiyi Resetleme

Kombi arızalarında her zaman tüm kullanıcılar cihazlarına servis öncesi müdahale etmek ister. Hatta çoğu kullanıcı servis çağırmamak için araştırmalar yaparak arızaları çözümlemeye çalışır. Kombi arızalarında her daim olmasa da arıza durumuna göre bazı uygulamalar kullanıcılar tarafından yapılabilmektedir. Mesela resetleme gibi… Kombiyi Resetleme işlemi hakkında bilgi almak isteyen tüketicilerimiz olur ise bu makalemizde gerekli olan bilgileri aktarmış olacağız. Makalemizi inceleyerek işlemin nasıl yapılacağı konusundaki bilgileri alabilirsiniz.

Kombiyi Resetleme

Kombiyi Resetleme

Kombilerde oluşan sorunlarda servis öncesi yapılması gereken en önemli uygulamadır. Çoğu arıza durumunda resetleme işlemi servis öncesi müdahalede işe yarayabilmekte ve sorunu çözümleyebilmektedir. Yalnız her zaman tüm sorunlar resetleme işlemi ile çözümlenir diyemeyiz. Sizlere kombilere göre resetleme işlemi nasıl yapılır bu konudaki bilgileri aktaralım.

Kombiyi resetleme işlemi: Kombilerin marka modeli ve çeşidine bağlı olarak reset düğmeleri değişebilmektedir. Her kombide işlem aynı düğme ile aynı şekilde yapılamaz. Bu sebeple cihazınızın marka modelini bilirsek daha ayrıntılı bilgiler sunabiliriz.

  • Kombilerin bazılarında “R” harfinde düğme yer alır. Bir kez basıldığında resetleme işlemi yapılabilir.
  • Kombilerin bazılarında “reset” yazan düğme yer alır. Bir kez basıldığında resetleme işlemi yapılabilir.
  • Kombilerin bazılarında “R” konumu yer alır, düğme “R” konumuna çevrildiğinde resetleme işlemi yapılabilir.
  • Kombilerin bazılarında “alev simgesi üzerine x işareti” olan düğme yer alır. Birkaç saniye kadar basılı tutulduğunda resetleme işlemi yapılabilir.
  • Kombilerin bazılarında reset düğmesi yer almaz. Direk kapatılır ve birkaç saniye sonrasında yeniden açılarak resetleme işlemi yapılabilir.

Kombiyi Resetleme işlemi marka model ve çeşitlere göre bu şekilde yapılmaktadır. Resetleme işlemi basittir. Kombinizde bahsedilen şekilde reset düğmesi yer almıyorsa bilgi ve yardımları almak adına Kombi Servisi’ni arayabilirsiniz. Çağrı merkezi ekibimiz sizlere telefon aracılığı ile gereken bilgileri sunarak yardımcı olacaktır.

Kombiyi Resetleme

Kombi Hangi Durumda Resetlenmeli?

Kombi her arıza durumunda resetlenmez ve resetlenmemelidir de… Kombilerde arıza ledi yandığında veya ekranda arıza kodu belirdiğinde resetleme işlemi yapılmalıdır. Her resetleme işlemi kombi sorununu çözümlemez. Arıza kodu açıklamasında veya arıza ledi açıklamasında resetleme işleminden bahsediliyorsa eğer resetleme işlemi yapılmalıdır. Aksi durumda cihaza müdahalede bulunulmadan mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

Kombiler arıza durumlarında maksimum 3 kez resetlenebilir. Maksimum 3 resetleme sonrasında arıza durumunda değişiklik olmaz ise cihaza müdahale edilmeden mutlaka uzman yardımı alınmalıdır. Bu durumda müdahaleyi Kombi Servisi’ne bırakmanızı öneririz.

Benzer yazılar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?