Kombiyi Resetleme

Kombiye Nasıl Reset Atılır?

Resetleme işlemi kombilerde oluşan sorunlarda servis öncesi yapılması gereken en önemli uygulamadır. Çoğu arıza durumunda resetleme işlemi servis öncesi müdahalede işe yarayabilmekte ve sorunu çözümleyebilmektedir.

 • Kombilerin bazılarında “R” harfinde düğme yer alır. Bir kez basıldığında resetleme işlemi yapılabilir.
 • Kombilerin bazılarında “reset” yazan düğme yer alır. Bir kez basıldığında resetleme işlemi yapılabilir.
 • Kombilerin bazılarında “R” konumu yer alır, düğme “R” konumuna çevrildiğinde resetleme işlemi yapılabilir.
 • Kombilerin bazılarında “alev simgesi üzerine x işareti” olan düğme yer alır. Birkaç saniye kadar basılı tutulduğunda resetleme işlemi yapılabilir.
 • Kombilerin bazılarında reset düğmesi yer almaz. Direk kapatılır ve birkaç saniye sonrasında yeniden açılarak resetleme işlemi yapılabilir.

Kombiyi Resetleme işlemi marka model ve çeşitlere göre bu şekilde yapılmaktadır. Resetleme işlemi basittir. Kombinizde bahsedilen şekilde reset düğmesi yer almıyorsa bilgi ve yardımları almak adına Kombi Servisi’ni arayabilirsiniz. Çağrı merkezi ekibimiz sizlere telefon aracılığı ile gereken bilgileri sunarak yardımcı olacaktır.

Kombiyi Resetleme

Kombi Hangi Durumda Resetlenmeli?

Kombi her arıza durumunda resetlenmez ve resetlenmemelidir de… Kombilerde arıza ledi yandığında veya ekranda arıza kodu belirdiğinde resetleme işlemi yapılmalıdır. Her resetleme işlemi kombi sorununu çözümlemez. Arıza kodu açıklamasında veya arıza ledi açıklamasında resetleme işleminden bahsediliyorsa eğer resetleme işlemi yapılmalıdır.

Kombiler arıza durumlarında maksimum 3 kez resetlenebilir. Maksimum 3 resetleme sonrasında arıza durumunda değişiklik olmaz ise cihaza müdahale edilmeden mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (22 Yorum)

 1. Olcay Değnek dedi ki:

  Merhabalar, eca kombim petekler çalışırken suyu açarsam kombi duruyor, petekleride çalıştıramıyor, ayrıca reset tuşu da çalışmıyor, sicak su sensörü arızası mi, ateşleme sorunu mu bilemedim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Olcay Hanım… Cihazın su akış şalteri veya elektronik kartında sorun olabilir ancak net teşhis için kombiyi yerinde incelemek daha sağlıklı olacaktır.

 2. Çağrı Öztürk dedi ki:

  Merhabalar, kombimiz sıcak suyu veriyor yalnız peteklerimiz cok iyi ısınmıyor peteklerin havasına baktık bir sorun görünmüyor sizce ne yapmaliyiz resetlesek duzelir mi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Çağrı Bey… Kombi bir hata kodu veya uyarı vermeden resetlemek bir çözüm getirmiyor maalesef. Peteklerin ısı verimi düşükse; tesisat temizliği, filtre temizliği, kombi bakımı gerekebilir. Harici olarak kombide; pompa, eşanjör, sensör gibi birçok parçayı da kontrol etmemiz gerekiyor.

 3. Halil öztürk dedi ki:

  Merhaba,merkezi sistem remeha qanto pro marka kazalarımız var A sevis göstergesi yanıp sönüyor kazanlar sorunsuz çalışıyor tesetlemeyi nasıl yaparım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Halil Bey… Kazan hizmeti vermediğimiz için maalesef ki size bu konuda yardımcı olamıyoruz. Cihaz panelinde açma/kapama tuşu varsa tuşa basabilir veya cihazı sistemden kapatıp yeniden çalıştırabilirsiniz.

 4. Aysun dedi ki:

  Merhabalar.Ariston classic kombimizin banyoya yuksek sicaklikta su vermedigi kis aylarinda kaloriferi kapatip osekilde kullandik.Gelen servis baglanti hatasi oldugunu soyledi.tesisati degistirdik fakat sabahina sicak suyu hicalamadik.kalorifer atesliyor sicak su ateslemiyor.Resetledim bu kez su basinci 2 nin uzerine cikmaya basladi tamamen kombiyi kapattim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aysun Hanım… Tesisat sorunu yoksa eğer kombide; sensör, kart, üç yollu vana gibi parçaları kontrol etmemiz gerekir. Basınç değeri kombi resetleme işlemi ile yükselmez. Kombide ısınan su genleşir bu sebeple basınçta yükselme olur. Tankın havası eksikse, tank patlak-delikse veya bir eşanjör bozuksa, doldurma musluğu arızalıysa basınç bu sebeple de yükselebilir. Cihazı yerinde incelememiz gerekiyor.

 5. Furkan uğur dedi ki:

  Kombim daylux plus Er06 arızası verdi 4-5 günde bi veriyo arızayı sıcaksu açıkken birden soğuyo bi bakıyorum arıza e06 yazıyo ekranda çok büyük arızası olsa 4-5 gün bi sorun olmadan nasıl çalışıyo onu da anlamadım ne yapmalıyım reset atmayı da bilmiyorum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Furkan Bey… Er06 Kalorifer gidiş suyu sıcaklığının yüksek olduğunu belirtir. Dairenizde az petek kullanıyorsanız, cihaz arıza öncesinde uzun süre kapalı kaldıysa veya harici bir sorun oluştuysa bu problem yaşanabilir. Öncelikle daire içinde yer alan en az 3 petek vanasının açık olduğundan emin olmalısınız. Kombi su basıncı düşük ise su basma işlemi uygulamalısınız. Olur da arıza yine bu kadar sık devam ederse; pompa, sensör, kart, üç yollu vana, eşanjör gibi parçalara ayrıca tesisat ve filtreye bakmamız gerekiyor.

Petek Yıkama