444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Petekler Aşırı Isınıyorslogan
down
Paylaş:

Kullanıcı Olarak Yapmanız Gerekenler

Kalorifer ayarını kontrol edin. Kalorifer sıcaklık ayarı yüksekse eğer peteklerin aşırı ısınması normal bir durumdur. Isı derecesi yüksekse dereceyi düşürerek deneme yapın. Düşük derecede petekler aşırı ısınıyorsa cihaza müdahale etmeden servis yardımı alın.

Bilmenizi İsteriz! Sıcak suyu uzun süre kullandığınız zaman (örneğin; birkaç kişi peş peşe duş aldığında veya mutfakta uzun süre sıcak su kullanıldığında) kombi içindeki su aşırı ısınır. Parçalar aşırı sıcaklık sebebi ile zarar görebileceği için kombi bu suyu tesisata gönderir. Bu sebeple de peteklerinizde aşırı ısınma durumu olabilir. Bu normal bir durumdur. Arıza değildir. Cihazın normal çalışma sistemidir.

Petekler Aşırı Isınıyor

Petekler Aşırı Isınıyor ise;

Kombi kalorifer ayarı düşük olmasına rağmen peteklerin aşırı ısınıyor olmasının muhtemel sebepleri:

 1. Anakart arızası

Anakart üzerinde düğmenin geçtiği potansta sorun olabilir. Bu durumda anakart tamiri ya da değişimi yapılarak sorununuz çözümlenebilir.

 1. Kalorifer düğmesi arızası

Kalorifer düğmesi kırıksa ya da arızalıysa da petekleriniz aşırı ısınıyor olabilir. Siz düşük dereceye ayarlamış olarak düşünürsünüz ancak kalorifer düğmesi yüksek dereceye getirildiğinde kırıldıysa petekler yüksek derecede ısıtma yapar. Bu durumda kalorifer düğmesi kırıksa değişimi yapılır. Potans yerinde arıza varsa yine anakart tamiri ya da değişimi gerekir.

 1. Kalorifer sensörü (ntc) arızası

Kalorifer sensörü yani ntc si arızalı ise sıcaklık ölçümü yapamıyordur bu sebeple petekleri aşırı ısıtıyor olabilir. Bu sorunda kalorifer sensörü (ntc) değişimi yapılarak sorun çözümlenir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

  1. benin kombi demirdöküm vinto petekler en düşük derecede olmasına rağmen düşük derecede değil daha yüksek derecede gibi ısınıyor ama sıcak suyu normal dercesinde ısıtıyor. birde sık sık çalışıyor şöyleki 1 dk. duruyor 15 sn ye çalışıyor.sorun ne olabilir acaba aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürley iyi çalışmalar

   1. Merhaba Rasim Bey… Kombinin en düşük derecedeyken bile petekleri aşırı ısıtıyor olması bir arıza durumudur. Kalorifer düğmesinde sorun olabilir. Siz düğmeyi düşük dereceye çevirirsiniz ancak düğmede sorun varsa özellikle de yüksek sıcaklıktayken arızalandıysa o yüzden aşırı ısınma olabilir. Kombide düğmeler elektronik kartın potansına bağlıdır. Kart potansında sorun olabilir. Bu durumda kart tamiri veya değişimi gerekebilir. Ayrıca kalorifer ntc sinde sorun olabilir. Çok sık devreye girip çalışması da anakarta bağlı bir arıza gibi görünüyor. Yine de net teşhis ve arıza onarımı için servis yardımı almalısınız.

  2. manüel vailant kombı kullanıyoruz sorun su petek ayarı dusuk konumda ıken bır suredır petekler asırı ısınıyor cozum olarak apetek anahtarını ılerı gerı acıp kapatıyorum bazen duzelıyor bazan aynı sorun devam edıyor en sonunda petek anahtarını kapadım bu gıbı sorunlarda sıcak suda cok gec gelıyor ne yapmamı onerırsınız ılgılenırsenız menmun olurum tesekkurler

   1. Merhaba Ebubekir Bey… Peteklerin düşük derecede aşırı ısınması birçok sebebe bağlıdır. Makalemizde de muhtemel sebepleri sıralanmıştır. Petek vanasını kısmak çözüm değildir maalesef. Petekler aşırı ısınıyor ve sıcak su geç geliyorsa kombinizde üç yollu vana arızası da olabilir. Tabi yine de sorunu yerinde görmek gerekir. Kullanıcı olarak bu durumda yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için net arıza teşhisi ve çözümü için servis yardımı almalısınız.