Kombi Patlamalı Yanıyor

Paylaş:

Bu sorunu yaşıyor olmanız tek bir nedene veya sebebe bağlı değildir. Kombi çalışma sırasında patlamalı yanma sağlıyor ve bunu sesi ile sizlere yansıtıyor ise cihazı kapatarak direk cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı alınız.

Kombi Patlamalı Yanıyor

Kombi Neden Patlamalı Yanar?

  • Gaz ayarı bozuk olabilir Bu durumda kombiye gaz ayarı yapılması gerekebilir. Bu işlemi kullanıcı olarak yapamazsınız. İşlemi ancak uzman servis ekibi yapabilir. Yanlış bir ayarlamada sağlığınızdan olabilirsiniz. Bu nedenle de uzman yardımı alınız.
  • Gaz valfi arızalı olabilir Kombilerde gaz sisteminde önemi büyük olan parçaların başında gelir. Şebekeden gazı alarak bir kısmını brülöre gönderip yanmanın oluşmasına yardımcı olan parçadır. Arızalanma durumlarında birçok sorun yaşanabilir. Parça arızasında tamir olmaz. Sıfırı ile değişim yapılarak sorun çözümlenir. Bu durumda servis yardımı alınması önerilir.

Kombi Patlamalı Yanıyor

  • Ateşleme elektrotlarının ayarı bozuk olabilir Ateşleme elektrotları kombinin brülör kısmında yer alır. Ateşlemede önemli parçalardır. İnce uzun çubuk şeklindedir. Ayarı bozuk olduğunda da kombi patlamalı yanabilmektedir. Bu durumda gereken ayarlama yapıldığında sorun çözümlenecektir. Ancak uzman yardımı alınması gerekir.
  • Baca tıkalı olabilir Kullandığınız kombi çeşidi bacalı ise baca tıkanmış olabilir. Baca tıkalı olduğunda cihazı kesinlikle kullanmamalısınız. Baca tıkandığında temizliği şarttır. Bu uygulamayı da bazı bayilikler ya da itfaiye yapmaktadır.
  • Baca çekişi yetersiz olabilir Bacalı kombi kullanımında baca çekişi önemlidir. Baca zamanla tıkanabilir veya çekiş gücü yetersiz olabilir. Çekiş gücü yetersiz ve kuvvetli değilse eğer kombi bu sebeple de patlamalı yanabilmektedir. Bu gibi durumlarda baca çekiş kontrolü yapılır, gerekirse temizlik uygulaması yapılır ve sorun çözümlenir. Bu durumda uzman yardımı almanız şarttır.

Yorumlar (2 Yorum)

  • Benim kombim ara sıra pof diye devreye giriyor.tum parçalar sonunda en son kombi değişti.boch condes 2500.sikinti nedendir.gaz girişinde sıkıntı olabilir mi.olcumu kim yapar firmami akmercanmi

    Satılmış Odabaşı

    • Merhaba Satılmış Bey… Kombi birçok sebeple patlamalı yanabilir. Gaz valfi arızalı olabilir, elektrotlarda sorun olabilir, bacayla alakalı sıkıntı olabilir. Bu durum için kombi servisinden yardım almalısınız.

Uzmanına Sor / Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.