444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Kombi Dolabının Önemislogan
down
Paylaş:

Kombi Dolabı Nedir? Kullanılması Zorunlu mudur?

Kombiye özel tasarlanan özellikle de dış etmenlerden cihazı korumak amacı ile yapılan dolaplardır. Kullanılmasının zorunlu olup olmadığı merak edilir. Bunun için de elbette ki bir şart bulunmaktadır.

Günümüzde kombi montajları proje neyi gerektiriyor ise uzman ekiplerce ona göre müdahale ve işlemler yapılmaktadır. Her kombiye dolap uymayacağı gibi her yerde de dolap içinde kullanılma zorunluluğu bulunmamaktadır. Zorunlu olunan durumlar olduğu gibi zorunlu olunmayan durumlar da söz konusudur.

  • Kombiniz proje gereği mutfağa monte edildi ise dış etmenlerden etkilenmeyeceği için dolap içine alma gibi bir zorunluluğunuz olmaz. Tabi seçim yine size aittir. Mutfağınızda güzel bir görüntü oluşturduğunu düşünmüyorsanız özel dolap yaptırarak bu şekilde de kullanabilirsiniz. Kombiniz proje gereği balkona monte edildi ise ekipler balkonun açık olup olmadığını görerek sizleri uyarır. Açık balkonda ise balkonu kapattırın ve kombiye özel dolap yaptırın önerisinde bulunur. Ekiplerin bu uyarılarını mutlaka dikkate almalısınız.

Kombi Dolabının Önemi

Çoğu kullanıcı balkon için bile konut seçimlerini önemseyebilmektedir. Açık balkon her bir kullanıcının tercihidir. Fakat kombi eğer balkonda ise özellikle de soğuk kış günlerinde (- sıcaklıklarda) kombi donmaya maruz kalabilir ve büyük masraflar çıkarabilir. En başta bu durumu göz önünde bulundurarak kombinize dolap yaptırmanızı veya balkonu mutlaka kapattırmanızı tavsiye ederiz.

 Kombi mutfağınızda monteli durumda ve dolap yaptırmak istiyorsanız; mdf üzerine kurulan mobilyaları seçebilirsiniz. Mobilyacıdan bu konudaki yardımları alabilirsiniz. Kombi balkonda ise ve dolap yaptırmak istiyorsanız; plastik malzemeden yapılan dolapları tercih etmenizi önermekteyiz! Ayrıca kombiye dolap yaptırmakla kombinin açık balkonda donmayacağı düşünülmemeli alt kısımda yer alan borulara donmaya karşı izolasyon yaptırılmalıdır.

Yapı Marketlerde Satılan Hazır Kombi Dolapları Tercih Edilebilir mi?

Kombinize dolap yaptırmaya karar verdiğiniz zaman hazır satılan ürünlerle ilgilenmeyin önerisinde bulunmaktayız. Yapı marketlerde satılan dolaplar sıfırdan yaptırmak yerine daha ucuza geldiği için yüzünüzü sevindirebilir. Fakat önemli olan konu hazır kombi dolaplarının kombinize uyum sağlayıp sağlamayacağıdır.

  • Kombiler günümüzde birçok marka model ve çeşitte konutlarımızda kullanılıyor. Her bir çeşitteki boyutlar aynı olmuyor. Her bir kombinin genişliği kadar uzunluğu da aynı marka olsa bile değişebiliyor. Bu sebeple de önerimiz hazır satılan kombi dolabını temin etmek yerine kombinizin boyutlarına göre sıfırdan kombi dolabı yaptırmanızdır. Bu şekilde kombinize uygun bir dolap yaptırarak rahatlığı yaşayabilirsiniz.

Kombi Dolabı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  1. Kombi mutfakta ise mdf üzerine kurulan mobilyalar tercih edilmelidir.
  2. Kombi açık balkonda ise plastik malzemelerden yapılan dolaplar tercih edilmelidir.
  3. Kombinin üst, alt ve yan kısımlarında mutlaka mesafe olmalı, sıfır dolap yaptırılmamalıdır. (Bu durum kombi arızasında ya da kombiye yapılacak her tür müdahalede ekiplerin yapacağı müdahaleyi zorlaştırmayacaktır. Kombi arızasında veya bakım gibi ihtiyaçlarda kombi sıfır dolap içinde ise ekipler müdahaleyi yapamaz ve kombi dolabını sırf müdahale için söktürüp müdahale sonrasında yeniden taktırmak zorunda kalabilirsiniz. Bu da ekstra masraf ve sarfiyat demektir.)

Örneğin; Kombinizin genişliği 60 cm kadarsa kombi dolabının genişliği en fazla 90 cm olmalıdır. Kombi yüksekliği 1,20 cm kadarsa kombi dolabının yüksekliği en fazla 1,80 cm kadar olmalıdır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.