Kombi Basıncı Düşüyor

Kombi Barı Sürekli Azalıyor

Kombi basıncı eğer tabiri caizse ayda yılda bir düşüyor ise bu normal bir durumdur. Tesisat zamanla içerisinde bulunan suyu bitirebilmektedir. Bu durumda kombilerin marka modeli ve çeşidine bağlı olarak ekranda ya hata kodları yer alır ya da arıza lambaları yanar. Böyle bir uyarı alındığında su basıncı 1,5 bara kadar ayarlanmalı yani cihaza su basılmalıdır.

Tesisat su basıncı; haftada birkaç kez veya günde birkaç kez düşmekte ise bu durumda kombinizde bir sorun olduğunu düşünerek cihaza su basmadan mutlaka Kombi Servisi yardımı almalısınız.

Kombilerde su basıncının düşmesi birçok etmene bağlıdır. Bu gibi arıza durumlarında kombide veya tesisatta su kaçağı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kombide su kaçağı varsa su kaçağı Kombi Servisi uzman ekibi tarafından tespit edilerek çözümlenmelidir. Tesisatta yani peteklerde su kaçağı görülür ise bu durumda uzman bir tesisatçıdan yardım alınması gerekmektedir. Kombide veya tesisatta su kaçağı görülmüyorsa mutlaka servis aranmalı ve yardım talebinde bulunulmalıdır.

Kombi Basıncının İdeal Seviyesi Kaçtır?

Bu konuda bilgi almak üzere linki tıklayabilirsiniz.

Arızanın Sebepleri Nelerdir?

 • Kombide ya da tesisatta su kaçağı olduğunda
 • Genleşme tankının havası bittiğinde
 • Genleşme tankı delik olduğunda
 • Ana eşanjör kireçlendiğinde
 • Sıva altında gözle görülmeyen tesisat kaçakları olduğunda düşmektedir


Kombi Basıncı Düşüyor

►►► Su basıldığı anda basınç direkt sıfırlanıyor ise bunun muhtemel sebebi sıva altı kaçaklarıdır. Çünkü kombi bu kadar kısa sürede basıncı düşüremez. Sıva altı kaçakları için ise alanında uzman ve sertifikalı tesisatçıdan yardım almalısınız. Aksi halde sıva altı kaçağı tespit edilemez ve sorununuz çözümlenemez.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (44 Yorum)

 1. Nilufer Guler dedi ki:

  Kombi basinci kombi kapatıldığı anda 7_8 saatte düşüyor. 2 kez servis geldi, kaçak olabilir tesisatçı çağırın denildi. Tesisatçı henüz gelmedi. Bugün yine basınç düşünce kombiye su yükledim, 1.3 e kadar çıkardım. Basınci 1 saat sonra kontrol ettiğimde 4.5 e çıkmıştı. Kombiyi kapattim. Sorun ne olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Nilüfer Hanım,
   Doldurma musluğu kırık, arızalı ya da açık olabilir, genleşme tankının havası eksik ya da membranı delik olabilir, plaka-ana eşanjör arızalı olabilir. Arızanın net teşhis edilmesi için sorunun yerinde görülmesi gerekir.İletişim sayfamızdan çağrı merkezimize ulaşarak kaydınızı bırakabilir, uzman teknik servis ekiplerimizden yardım alabilirsiniz.

 2. Oktay ALGANTÜRK dedi ki:

  Selam daha önce bar yüksekliği hakkında bir ricam oldu . göstergede petek görüntüsünün yanıp sönmesi neyi ifade ediyor. teşekkür ediyorum.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Oktay Bey… Petek sembolünün yanıp sönmesi ile alakalı bilgileri https://kombitamircisi.com.tr/kombi/petek-simgesi-yanip-sonuyor/ linkinde paylaşmıştık. Bu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Petek Yıkama