canlı destek ariza kaydi canlı destek

Vitopend 111 Arıza Kodları

Vitopend 111 Arıza Kodları ile ilgili merak edilenler bu yazımızda sizler için var olmaktadır. Vitopend 111 kombi kullanıcısı olarak ekranda beliren arızanın nedenlerini merak ediyorsanız işte sizler için bir fırsat! Vitopend 111 Arıza Kodları başlığı altında toplanan bilgileri incelemenizi öneririz.

Göstergede ; ‘’bar’’ ve ‘’psi’’ Yanıp Sönerse : Kombi ekranında bu yazılar yanıp sönüyor ise gaz bağlantı basınının düşük olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici olarak müdahale etmeniz gereken bir işlem olmamaktadır. Viessmann Servisi’nin 444 18 37 numaralı telefonunu arayarak yardım almalısınız.

10/18 Arıza Kodu : Kombinin dış hava sıcaklık sensöründe kısa devrenin ya da temassızlığın oluştuğunu belirten arıza kodudur. Dış hava sıcaklığını ölçme ve karta bildirme görevinde olan sensörde sorun olduğu için değişimi gerekebilir. Bu konuda yardımları Viessmann Servisi’nden almalısınız.

30/38 Arıza Kodu : Cihazın kazan ısı sensörü kısa devre yaptığında ya da temassızlık söz konusu olduğunda kombi bu uyarı kodlarını vermektedir. Bu durumda petekler ısı sağlamaz ve sensör değişimi gerekebilir. Viessmann Vitopend 111 Servisi’ni aramalı konu hakkında yardım almalısınız.

50/58 Arıza Kodu : Boylerin ısı sensöründe kısa devre olması ya da temassızlık olması sebebi ile sıcak suyun hazırlanamadığını belirten arıza kodudur. Böyle bir durumda gereken yardımları Viessmann Servisi’nden almalısınız.

51/59 Arıza Kodu : Sıcak su sensöründe kesinti olduğunda ya da kısa devre oluştuğunda Vitopend 111 kombi ekranında bu uyarı kodları belirmektedir. Bu durumda kombi sıcak su sağlamaz ve sensörün değişimi gerekebilir. Viessmann Kombi Servisi’ni aramalı yardım talebinde bulunmalısınız.

OC Arıza Kodu : Kombiye girişi olan voltajlar da düşüklük olduğunu belirten koddur. Bu kod ekranda olduğu sürece cihazdan verim alınmayabilir. Voltajlar yükseldiğinde cihazda düzelecektir. Fakat bu sorun sık sık yaşanırsa kombinin beynine zarar verebilir. Servis tarafından kombi regülatörü takılıp, voltaj problemlerine son verilmelidir.

vitopend 111 kombi kodlari, vitopend 111 hata kodlari

vitopend 111 ariza kodlarinin anlamlari

OE Arıza Kodu : Özellikle bacalı kombilerde baca çekişi kontrolünün devreye girdiğini belirten hata kodudur. Böyle bir durumda tüketici olarak bir süre kadar beklenmelidir. Göstergede hala aynı sorun beliriyor ise bu durumda baca ile alakalı sorun yaşanıyor diyebiliriz.

B0/B8 Arıza Kodu : Baca gazı sensörü hissedilmediğin de ya da kısa devre yaptığında kombi ekranında beliren arıza kodudur. Böyle bir durumda cihaza müdahale etmemeli Viessmann Kombi Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.

F2 Arıza Kodu : Aşırı ısı termostatının devreye girip cihazı geçici süreliğine bloke ettiğini gösteren koddur. Kombiye reset atıp kısa bir süre bekleyiniz. Düzelmediği takdir de servis tarafından müdahale gerekir. Servisi arayınız.

F3 Arıza Kodu : Brülörün devreye giriş sırasın da kombinin ateşleme sistemi alev uyarısı vermeye başlamış durumda. Cihaza birkaç kez reset atınız. Düzelmiyor ise servise başvurup kombiyi kontrol etmelerini isteyiniz.

F4 Arıza Kodu : Kombinin ateşlemeyi olması gerektiği gibi yaptığı yalnız alevi algılamadığı için verim sağlamadığı durumlarda kombi ekranında bu hata kodu belirmektedir. Böyle bir durumda ateşleme elektrotlarında, gaz valfinde ya da iyonizasyonda sorun var diyebiliriz. Sorunun çözümlenmesi açısından Viessmann Kombi Servisi telefonundan ulaşmalı yardım almalısınız.

F5 Arıza Kodu : Brülör çalışma durumun da iken prosestat açılmıyor veya ateşleme seviyesi hız yüküne geldiği zaman da prosestat kapanmıyor. F5 arıza uyarısın da cihazın servis tarafından kontrolü gerekir. Teknik servis çağırınız.

F6 Arıza Kodu : Baca çekiş kontrolü bir gün yani 24 saat içerisin de on defa devreye girme işlemini tamamlamış. Bu sorun devam ettiği takdir de baca çekimini gerçekleştiremiyor olabilir. Viessmann Servis ile görüşünüz.

F8 Arıza Kodu : Gaz valfinin olağandan daha geç kapandığını belirleyen koddur. Tüketicinin müdahale edeceği bir durum söz konusu olamaz. Servis tarafından teşhis gerekir.

F9 Arıza Kodu : Brülörün arızaya geçtiğini belirten F9 uyarısında hız geri bildirimi olmadığı için brülör hata verir. Bu esnada Vitopend 111 Kombi Servisi‘ni arayarak servis talebin de bulununuz. Sizin müdahale edebileceğiniz bir durum söz konusu değildir.

FC Arıza Kodu : Modül ventilinin kumanda panelin de arıza mevcut anlamına geldiği gibi elektronik kartta da sorun olabilir. Viessmann Kombi Servisi’nden destek alınız.

Vitopend 111 Arıza Kodları konusunda sunmuş olduğumuz bilgileri incelediniz. Bu bilgiler dışında yer alan sorularınız için ya da oluşana arızanın onarımı adına bizleri arayabilirsiniz. Vitopend 111 Arıza Kodları konusunda sunduğumuz bilgilerin yanı sıra sizlere yardımcı olmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.

 

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr