canlı destek ariza kaydi canlı destek

Vitodens 100 Arıza Kodları

Vitodens 100 Arıza Kodları hakkında bilmek istedikleriniz için var olan yazımızı okumanızı öneririz. Viessmann markalı ve Vitodens 100 modelli kombilerinizde oluşan arıza durumlarını öğrenmek adına hazırlanan yazımız sizlere özeldir. Vitodens 100 Arıza Kodları hakkındaki tüm bilgiler için sayfamızı incelemeye almalısınız.

0b Arıza Kodu : Vitodens 100 kombi ekranında bu arıza kodu belirdi ise ısıtma debisinin suyu düşük diyebiliriz. Eşanjör hava yaptıysa ya da su akış sensörü arızalandı ise kombi bu arızayı verebilir. Bu durumda Viessmann Kombi Servisi’ni aramalısınız.

OC Arıza Kodu : Şebeke geriliminin düşük yani daireye gelen voltajın düşük durumda olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda sizlere regülatör kullanımını önermekteyiz.

10/18 Arıza Kodu : Dış hava sıcaklık sensöründe temassızlık ya da kısa devre gibi durumlar olduğunda kombi ekranında bu arıza kodları belirmektedir. Bu durumda Viessmann Servisi’ni aramalı yardım almalısınız.

30/38 Arıza Kodu : Kazanın ısı sensöründe kısa devre ya da temassızlık olduğunda Vitodens 100 kombi bu hata kodunu vermektedir. Bu durumda tüketici olarak yapabileceğiniz işlem yoktur çünkü sensör değişimi gerekmektedir. Böyle bir durumda sizin direk olarak Viessmann Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

50/58 Arıza Kodu : Vitodens 100 kombinin kullanım suyu sensöründe ya temassızlığın ya da kısa devrenin meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda kombiden sıcak su alamazsınız. Ya da sorun yaşarsınız. Çözüm için Viessmann Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

51/59 Arıza Kodu : Kombinin çıkış sıcaklık ntc sinde ya temassızlığın ya da kısa devrenin olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda teknik destek ve yardım için Viessmann Servisi’ne ulaşmanız gerekmektedir.

A9 Arıza Kodu : Oda termostatı ile bağlantının kurulamadığı yani iletişime geçilmediğini belirten arıza kodudur. Bu durumda tüketici olarak yapılabilecek bir işlem yoktur. Servisin görmesi gerektiği için Viessmann Teknik Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

vitodens 100 ariza kodlari, vitodens 100 kombi kodlari

vitodens 100 hata kodlari nelerdir

E4 Arıza Kodu : Cihaz ekranında beliren E4 arıza hatası besleme gerilim sorunu anlamındadır. Bu durumda şebeke adaptöründe sorun var diyebiliriz. Viessmann Kombi Servisi ile görüşmeli yardım almalısınız.

E6 Arıza Kodu : Vitodens 100 kombide beliren E06 arıza uyarısı kombinin su basınının düşük olduğu anlamına gelmektedir. Kombiye ihtiyacı olan suyu 1,5 bar değerinde basarsanız kombi yeniden çalışacak sorun çözümlenecektir.

B5/E5/F0 Arıza Kodu : Vitodens 100 kombide dahili iç hatanın olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaz resetlenmelidir. Reset sonrası cihazda düzelme olmaz ise hangi parçada sorun olduğu konusunda bilgiler almak ve çözüm sağlamak adına Viessmann Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

F2 Arıza Kodu : Vitodens 100 kombi ekranında bu hata kodu belirdi ise kombi fazla ısınma seviyesini geçmiş bu nedenle de kendini otomatik olarak kilitlemiş demektir. Bu durumda bir süre kadar cihazın çalışmasını bekleyin. Cihaz normale dönmez yine aynı uyarıyı vermeye devam ederse mutlaka Viessmann Teknik Servisi’ni arayınız.

F3 Arıza Kodu : Brülörün çalıştığını ve alev sinyalinin olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda cihazı tüketici olarak birkaç kez resetlemeniz gerekmektedir. Sorunun hala devam ettiği durumlarda direk olarak Viessmann Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

F4 Arıza Kodu : Kombinin ateşlemeyi başarılı bir şekilde yaptığını yalnız alevi algılamaması sebebi ile yeniden söndüğünü belirten hata kodudur. Bu durumda cihaza birkaç kez reset atmalısınız. Cihaz düzelmezse; iyonda, elektrotlarında, gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun var diyebiliriz. Bu gibi durumlarda Viessmann Servisi aramalısınız.

F5 Arıza Kodu : Hava prosestatında sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kombinin hava akımında aksamlar olur. Sorunun çözüme ulaşması için Viessmann Vitodens 100 Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

F7 Arıza Kodu : Su basınç sensöründe sorunun meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Su basınç sensörü değişimi gerekebileceği için cihaza müdahale etmemeli servis yardımı almalısınız.

F8 Arıza Kodu : Vitodens 100 kombinin gaz valfinin kapanmayı geç  yaptığını belirten arıza kodudur. Bu durumda tüketici olarak cihaza müdahale etmemeli Viessmann Kombi Servisi’ne 444 18 37 numaralı telefondan ulaşarak yardım almalısınız.

F9 Arıza Kodu : Brülörün devreye girmesi sırasında fanın devir düşürmesi ya da brülörün beklediği verimi sağlamaması gibi durumlarda kombi bu arıza kodunu vermektedir. Bu durumda sorunun çözümlenmesi için teknik servis yardımı almanız gerekmektedir.

FA Arıza Kodu : Fan motorunun sürekli çalıştığı yani durması gerekirken durmadığını belirten hata kodudur. Bu durumda fanın rulmanları dağılmış ya da motorunda teknik bir problem oluşmuş diyebiliriz. Tüketici olarak yapmanız gereken şey Viessmann Servisi telefonunu aramak yardım almaktır.

Fd Arıza Kodu : Kombide elektronik kart sorunu olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Böyle bir durumda sizin müdahaleniz gerekmez. Elektronik kartla alakalı tamir ya da değişim işlemi gerekeceği için Viessmann Servisi’ni aramalı yardım almalısınız.

FE Arıza Kodu : Kombi içinde tüm parçaların bağlantılı olduğu elektronik kartta sorun olduğunda ya da elektronik kart devreye girmediğinde kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda cihazın fişi takılı değil de diyebiliriz. Cihazın fişini kontrol esin. Fiş takılı ve hiçbir sorun yok ise elektronik kartta sorun olabilir. Viessmann Kombi Servisi’nin 444 18 37 numaralı telefonunu arayarak yardım istemelisiniz.

Vitodens 100 Arıza Kodları hakkında bilmek istediğiniz her şeyi bu sayfamızda sizler için sunduk. Amacımız sizlere yardımcı olabilmek olduğundan huzurlarınızdayız. Vitodens 100 Arıza Kodları başlığı altında sunulan bilgilerden anlamadığınız arıza durumlarını bizlere bildirebilir yardımlar alabilirsiniz.

 

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr