canlı destek ariza kaydi canlı destek

Vuw Plus Arıza Kodları

Vuw Plus Arıza Kodları nı bulabileceğiniz sayfamızda sizleri de aramızda görüyor olmaktan sevinç duyarız. Bilgi amacı ile hazırlanmış olan bu sayfamızda sizlere özel bilgiler yer almaktadır.

F00 Arıza Kodu : Petekleri ısıtmaya yarayan sensörün zarar gördüğünü belirten arıza kodudur. Bu kod ekran de belirdiği sırada kullanıcı petekleri ısıtamayabilir. Vaillant Servisi’ni arayarak servis talep ediniz.

F01 Arıza Kodu : Kalorifer dönüş sensörün de hata var demektir. Bu kod göstergede olduğu sürece kaloriferler ısınmayabilir. Yapılması gereken sensör değişimidir. Vaillant Servis çağırmanız gerekir.

F05 Arıza Kodu (sadece atmo) : Baca tip kombi cihazların da atık gazın dışarı atılıp atılmadığının kontrolünü sağlayan ptc mevcuttur. Kombi de F05 arıza kodu meydana geldiği sırada bu ptc’nin hasar gördüğünü yahut bağlantılarında sorun yaşandığını anlayabiliriz. Vaillant Kombi Servisi’ni arayınız.

F06 Arıza kodu (sadece atmo) : Bacalı kombi çeşitlerin de, gaz sistemin de yer alan, kombinin yanması için temiz havanın iç ortama alınıp alınmadığını kontrol eden ptc sensöründe ya kopukluk yaşanıyor yada arıza mevcut. Servis tarafından değişimi yapılmalıdır.

F10 Arıza Kodu : Cihazın radyatörlere yolladığı suyun sıcaklığını ölçmeye yarayan sensör de hasar mevcut. Sensör ya kopmuş ya kablolarına zarar gelmiş yada sensör tamamen arızalanmış olabilir. Vaillant Servis ile görüşerek sorunun çözümü hakkında yardım isteyiniz.

F11 Arıza Kodu : Kombinin tesisat sistemine yolladığı dönüş suyunun değerini ölçen sensör de kısa devre meydana gelmiş. Vaillant Servis ile görüşerek yardım almanız gerekir.

F15 Arıza Kodu (atmo) : Bacalı olan kombiler de pis gazın dış ortama atılıp atılmadığının kontrolünü yapan ptc sensörün de kısa devre oluştuğunu belirten koddur. Vaillant Servis ile görüşünüz.

vuw plus ariza kodlari, vuw plus kombi hatalari

vuw plus ariza kodlarinin aciklamalari

F16 Arıza Kodu (atma) : Baca tipi kombi çeşitlerin de kombinin yanması için lazım olan temiz havanın içeri alınıp alınmadığının tespit edilmesini sağlayan ptc sensörün de kısa meydana mevcut. Servis çağırmanız gereklidir.

F20 Arıza Kodu : Kombi maksimum ısı seviyesine ulaşmış durumda. Bu yüzden de kendini kullanıma kapamış. Böyle durumlar da cihaz aşırı ısındığında limit termostat devreye girip kombiyi olası zararlardan korumaktadır. Eğer F20 arıza kodu ekranda belirir ise bu termostatın arıza gördüğünü anlayabiliriz. Vuw Plus Kombi Servisi tarafından müdahale edilmesi gereken bir durumdur.

F22 Arıza Kodu : F22 arıza kodu ekranda belirdiği sırada ilk olarak cihazın su basıncını kontrol ediniz. Eğer düşük ise doldurma musluğu yardımı ile kombinin basıncını 1,5 bara getiriniz. Ama kombinin su ayarı standart seviye de ise cihaz da kuru yanma meydana gelmiş demektir. Vaillant Servisi’nden destek almanız gereken bir durum söz konusudur.

F27 Arıza Kodu : Gaz grubunun kapandığının ama iyonizasyon ikazında alevleme olduğunu belirten koddur. Bu kod gösterge de oluştuğu sıra da gaz ana magnetin de arıza oluştuğunu yahut elektronik sistem de hata oluştuğunu anlayabiliriz. Kombinize müdahale etmeden teknik servis çağırmanız gerekir.

F28 Arıza Kodu : Cihazın alev almadığını belirten arıza kodudur. Yani kombi alev almıyor haliyle cihazdan da verim sağlanamıyor. Bu kod ile karşılaştığınız sırada kombinin su barına bakınız. Eğer su basıncı düşük ise 1 ile 2 arasına getiriniz. Sonrasın da kombi çalışacaktır. Fakat basınç normal ise kombiye ard arda üç defa reset atınız. Resetten sonra da herhangi bir düzelme olmaz ise kombinin topraklamasında, ateşleme elektrotlarında, iyonizasyonda, gaz valfinde, kartında, ayarlarında veya ateşleme trafosun da arıza meydana gelmiş olabilir. Servis çağırarak yardım almanız gerekir. Vuw Plus Arıza Kodları arasında karşımıza en sık çıkan arıza durumu olmaktadır.

F29 Arıza Kodu : Cihaz çalışır durumda iken alev sönüyor ve kombi F29 arıza kodunu belirtiyor. Gazınız kesilmiş veya vanalar kapalı konumda olabilir. Kontrol ediniz. Gaz ve vanalar açık konumda ise kombi gaz girişini sağlayamıyor olabilir. Servis çağırınız.

F36 Arıza Kodu : Atık gazın dışarı atılıp atılmadığını kontrol eden sensörler, atık gazın iç ortama doğru yayıldığını tespit ettiğinden kombi F36 arıza kodunu vermektedir. Yani baca çekim gücünü kaybetmiş, gaz sensörlerin de arıza meydana gelmiş olabilir. Vaillant Kombi Tamircisi ile görüşüp yardım almanız gerekir.

F42/F43 Arıza Kodu : Cihazın kablo demetinin kısa devre, arıza veya bağlantılarının hasar gördüğünü belirten koddur. Vaillant Teknik Servis çağırıp yardım isteyiniz.

F60/69 Arıza Kodu : Kombi içerisin de yer alan parçaların tek bir bağlı olduğu parça vardır oda ana karttır. Eğer kombi de F60 arıza kodu yada F69 hatasıyla karşılaşırsanız bu tamiri mümkün olmaya ana kart  arızası demektir. Servis çağırarak sorunun çözümü hakkında yardım almanız gerekir.

Vuw Plus Arıza Kodları konusundaki bilgileri sizlere aktarmış bulunuyoruz. Teknik açıdan sorunlarınız karşısındaki yardımları bizlerden alabilmeniz mümkündür. Bunun için de karşınıza çıkan Vuw Plus Arıza Kodları ndan biri ya da birkaçı için bizleri arayarak sorunlar konusundaki hem bilgi hem de yardımları gün boyu alabilirsiniz.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr