canlı destek ariza kaydi canlı destek

Vck Arıza Kodları

Vck Arıza Kodları nı merak eden kullanıcılarımızın tümü yazımızı inceleyebilir. Bu yazımızda siz değerli Vck kombi kullanıcılarına özel bilgiler yer almaktadır. Bilgi amacı ile Vck Arıza Kodları hakkındaki bilgileri sizlere sunacağız.

Ana şalter açık konumda iken yeşil ışık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyor ise; Cihaz da çok fazla ısınma arızası vermektedir. Yani limit termostatta sorun yaşanıyor demektir. Vaillant Servis çağırıp termostatın değişimini yaptırınız.

Yanmıyor ise; Elektriğe giriş bağlantılarında, binaya ait ana giriş sigortasında, kablo bağlantılarında, ana kartta yahut trafoda sorun meydana gelmiş olabilir. Net teşhis için Vaillant Servisi tarafından müdahale gerekidir.

2.Işık yanmakta mıdır?

Yanıyorsa; Sıcak su isteği mevcut demektir. Kombide bir sorun yoktur.

Yanmıyorsa; Cihazın kış modun da olup olmadığına bakınız. Oda termostatı üzerin de talep var mı kontrol ediniz. Tümü doğru ise ana kart sorunlu olabilir. Vaillant Servis ile görüşerek yardım isteyiniz.

4.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönmekte ise;

Bacalı tip kombiler de;

Baca çekimini yerine getiremiyorsa kombi deneme aşamasına geçiş yapar. Sonrasın da işe ışık yanar. Vaillant KServisi’nden yardım isteyiniz.

Hermetik kombiler de;

Prosestat açık konumdan kapalı konuma geçemiyor demektir. Servisten yardım istemeniz gerekir.

Hayırsa;

Bacalı tip kombi çeşitlerin de baca çekimini yerine getiremiyor ve bu sebeple de kombi bloke olmuş. Vaillant Vck Servis’ten servis talebin de bulunmanız gerekir.

Hermetik kombi tiplerin de ise hava prosestatının kontak kısımları yapışık kalmış durumda yahut kısa devrede. Aynı şekilde fanda da sorun oluşmuş olabilir. Servis tarafından müdahale gerekir.

5.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönmekteyse; Kombi içerisin de su kalmamış olabilir. Bakınız eğer düşük ise cihazın su seviyesini 1,5 bara getiriniz. Su seviyesin de herhangi bir anormallik yoksa mikro şalter kısa devrede olabilir. Sirkülasyon pompası yahut fark basınç şalteri daima açık konumda kalıyor olabilir. Teknik Servis ile görüşünüz. 444 1 837

Yanmıyorsa; Elektronik kart yahut gaz valfin de arıza olabilir. Vaillant Servisi tarafından tespit gerekir.

6.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa; Tesisat gidiş sensörünün kabloları kopmuş yahut kısa devre yapmış olabilir. Vaillant Servisi’den yardım isteyiniz.

Yanmıyorsa; Alev oluşuyor fakat iyon alevi hissedemiyor. Aynı şekilde elektrot kablosunda da sorun oluşmuş olabilir. Yahut kombi ateşleme işlemini gerçekleştiremiyor. Ateşleme kabloları kopuk, ana kart arızalı olabilir. Veya kombi ateşlemesini gerçekleştiriyor fakat cihaz alev almıyor. Gaz valfinde veya gaz ayarların da hata olabilir. Vaillant Servisi iletişim numarasını arayarak yardım almalısınız.

7.Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa; Mikro işlemci arızası var. Kombiye bir kez reset atınız. Düzelmez ise iki defa daha üst üste reset atınız. Hala düzelmiyor ise servis elektronik kart yanmış veya röleleri arızalanmış olabilir. Servis talebin de bulununuz.

Yanıyorsa; Kombi ateşleme yapmaya çalışıyor fakat cihaz alev almadığı için çalışmıyor. Gaz valfin de arıza olabilir. Servise danışınız.

Yanmıyorsa; Kombinin herhangi bir sorunu yoktur. Bir süre bekleyiniz. Cihazı kapatıp açınız. Düzelmez ise servisi arayarak bilgi alınız.

Vck Arıza Kodları hakkında merak edilen bilgilerin tümünü bu yazımızda sizler için sunduk. Bilgileri incelediniz ve yardıma ihtiyacınız var ise bizlere ulaşmalısınız. Bunun dışında Vck Arıza Kodları hakkındaki sorularınız için de bizleri aramalısınız.

 

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr