canlı destek ariza kaydi canlı destek

Ecovit Arıza Kodları

Ecovit Arıza Kodları konusunda bilgilerin yer aldığı sayfamızda sizleri de görmekten mutluluk duyarız. Siz değerli tüketicileri için var olan firmamız bugün de Ecovit Arıza Kodları başlığı altında toplanan bilgileri ile sizlerle…

F00 Arıza Kodu : Cihazın tesisata gönderdiği suyun ölçülmesin de kullanılan sensörün hasarlı olduğunu belirten koddur. Değişimi gerekir. Vaillant Ecovit Servisi’nden yardım almanız gereken bir konudur.

F10 Arıza Kodu : Kombinin peteklere yolladığı suyu ölçen bir sensör mevcuttur. Eğer ekran da F10 arıza kodu belirir ise bu sensörün arızalı olduğunu anlayabiliriz. Servis çağırıp kontrol ettirmeniz gerekir.

ecovit kazan kodlari, ecovit kazan hata kodlari

F13 Arıza Kodu : Boyler sensörünün kablo demetinin bağlantılarının koptuğunu, kısa devre yaptığını veya sensör de arıza meydana geldiğini gösteren koddur. Ecovit Kombi Servisi’nden yardım alınız.

F20 Arıza Kodu : Atık gaz ısısının maksimum düzeyde olduğunu belirten hata kodudur. Dönüş yahut gidiş sensöründe, ateşleme soketinde veya ateşleme kablosun da sorun olabilir. Vaillant Servisi ile görüşmeniz gerekir.

F27 Arıza Kodu : Gaz armatürü kapalı fakat iyonlar alev algılıyor. İyonizasyon elektrodunda arıza olabilir veya gaz ventilleri kaçırıyor olabilir. Servis çağırmanız gereken bir durumdur.

F28 Arıza Kodu : Cihazın ateşleme yapmadığını belirleyen arıza kodudur. F28 arıza kodu gösterge de meydana gelirse kombi ateşleme yapmaya çalışıyor fakat alev almadığı için görevini yerine getiremiyor. Ecovit Kombiye gaz girişi mevcut mu yani gaz vanaları dik(açık) konumda mı bakınız. Eğer açık ise kombiye birkaç kez reset atınız. Resetten sonra cihaz da herhangi bir düzelme söz konusu olmazsa ateşleme elektrodunda, ateşleme trafosunda, iyonda veya gaz gurubunun da arıza olabilir. Vaillant Servis tarafından müdahale gereklidir.

F29 Arıza Kodu : Kombi ateşleme yapıp devreye girdikten sonra alev kesiliyor ve kombi çalışır durumdan çıkıyor. Bu şekilde kombiden verim alınamaz. Kombiye gaz girişin de sorun yaşanıyor yahut gaz resirkülasyonu sorunu oluşmuş olabilir. Vaillant Kombi Servisi’nden yardım isteyiniz.

F32 Arıza Kodu : Kombiler de atık gazı dışarı atıp yanma için gereken temiz havayı iç ortama alan fan motoru mevcuttur. Eğer kombi de F32 arıza kodu mevcut ise fan motoru sıkışma yapmış, kablo demeti arızalanmış, elektronik kart veya holl sensör de sorun yaşanabileceğini göstermektedir. Çözüm için servis ile görüşünüz. 444 1 837

F37 Arıza Kodu : Kombinin parçalarından biri olan fan motorunun devir sayısında sapma yaşandığını belirten koddur. Kombinin su seviyesi düşmüş olabilir. 1,5 bar da olması gerekir. Kontrol ediniz. Düşükse su seviyesini tamamlayınız. Eğer normal ise basınç sensöründe kısa devre yahut sensör takılı olmayabilir. Vaillant Servisi’nden yardım isteyiniz.

F42/F43 Arıza Kodu : Kombinin kablo demetin de kopukluk oluştuğunu veya kısa devre meydana getirdiğini belirleyen koddur. Bu durumda Vaillant Kombi Servisi ile görüşüp sorunun çözümü hakkında yardım istemeniz gerekmektedir.

F60/F63/F64/F65/F67 Arıza Kodu : Bu kodlarından herhangi bir tanesi gösterge de belirdiği zaman ana kartın hasar gördüğünü anlayabiliriz. Bu vaziyette cihaz çalışmaz. Eğer kartın tamiri olursa tamiri, olmuyor ise değişimi yapılmalıdır.

Ecovit Arıza Kodları hakkında sunulan bilgileri incelediğinize göre arıza durumu ile alakalı yardım talep etmeniz gerekir. Bu yardımları da bizlerden alabilirsiniz. Ecovit Arıza Kodları konusunda sunduğumuz bilgiler kadar sizlere yardımcı olmaya da hazırız.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr