canlı destek ariza kaydi canlı destek

Ecotec Arıza Kodları

Ecotec Arıza Kodları hakkında bilgi almak isteyen tüketicilerimiz var mıdır? O halde yazımızı incelemeleri rica olunur. Ecotec Arıza Kodları hakkındaki bilgileri detaylı olarak sunduk. Bunun için yazımızı okuyabilir sorularınız için de bizleri arayabilirsiniz.

F00 Arıza Kodu : Ecotec kombide F00 arızası varsa petek tesisatına gönderdiği suyu ölçe görevinde olan sensörde sorun olduğunu belirtir. Ntc sensörde arıza olabilir bunun yanı sıra kablolarında ya da bağlantılarında kopukluk söz konusu olabilir.Vaillant Servis ile görüşmeniz gerekmektedir.

F01 Arıza Kodu : Ecotec kombinin petek tesisatına yolladığı dönüş suyunu ölçme görevinde olan ntc sensörün bağlantısında sorun var. Bu durumda Vallant Servis’in görmesi gerekir.

F02/F91 Arıza Kodu : Ecotec kombi ekranında bu uyarı kodları belirdiğinde boyler doldurma sensörü bağlantılarında problem olduğunu anlayabiliriz. Sensörlerde problem olabilir, kablolarda kopukluk olabilir ya da Turbolux boyler kartında sorun meydana gelmiş olabilir. Cihaz bu durumda arızaya geçer ve Ecotec Servisi’nin görmesi gerekir.

F03/F91 Arıza Kodu : Boyler sensör bağlantılarında kopukluk olduğunu belirten hata kodudur. Kablolarda, sensörlerde ya da boyler kartta bağlantı hatası olabilir. Vaillant Ecotec Servisi’nin görmesi gerekmektedir.

F10 Arıza Kodu : Ecotec kombide F10 hatası F00 hatası ile benzer anlamdadır. Kombinin peteklere giden suyu ölçme görevinde olan sensöründe kısa devre olduğunda bu uyarı kodu kombide belirir. Tüketicinin müdahalesi söz konusu değildir Ecotec Servisi’nin görmesi gerekir.

ecotec kombi hata kodlari, ecotec ariza kodlari nelerdir

ecotec kombi kodlarinin aciklamalari

F11 Arıza Kodu : Ecotec kombinin petek tesisatına gönderdiği dönüş suyunu ölçen sensörde kısa devre olduğunda ve parçanın görevini yerine getirmediğinde kombi ekranında bu uyarı kodu belirir. Mutlaka Ecotec Kombi Servisi ile görüşülmelidir.

F13 Arıza Kodu : Ecotec kombide boyler sensörü arızalı olduğunda, kablo demetinde şase kontağı kısa devre yaptığında ya da bağlantı soketlerinde nem olduğunda bu uyarı kodu belirir. Sorunun çözümlenmesi için Ecotec Servisi arayınız.

F13/F91 Arıza Kodu : Ecotec kombi ekranında bu uyarı kodları belirir ise boylerin içindeki sıcaklığın değerini ölçme aynı zamanda elektronik karta aktarma görevinde olan boyler sensörünün bağlantıları kısa devre yapmış demektir. Parça değişimi gerekmektedir. Bunun için Vaillant Ecotec Kombi Servisi’ni arayınız.

F20 Arıza Kodu : Ecotec kombide F20 arızası belirdi ise petek gidiş suyu sıcaklığının aşırı olduğu anlamına gelmektedir. Limit sensörde sorun, toprak bağlantılarında problem ya da ateşleme kablosunda arıza söz konusu olabilir. Arıza tespiti için Ecotec Servisi arayınız.

F22/F23/F24 Arıza Kodu : Ecotec kombide beliren bu üç hata kodunun açıklaması aynıdır. Bu durumda tüketici olarak kombi basıncına bakmanız gerekmektedir. Kombi basıncı düşük ise doldurma musluğu ile kombiye su basmalısınız. Kombi basıncı normal durumdayken Ecotec kombi yine bu uyarı kodlarından birini veriyorsa bu durumda pompa devri düşüktür ya da sensörlerin birinde sorun vardır. Bu durum için Vaillant Servisi ile iletişime geçin. Bu arıza kodlarının tümü aynı durumu izah eder. Ecotec Arıza Kodları arasında ise genelde karşımıza sıklıkla çıkabilmektedir.

F25 Arıza Kodu : Ecotec kombide beliren F25 arızası termo kompakt modül bağlantı yerlerinde kopma meydana geldiği ya da kısa devre söz konusu olduğu anlamına gelir. Yapılması gereken termo kompakt kablolarını kontrol etmektir.

F27 Arıza Kodu : Kombide oluşan alevin sahte olduğunu belirten hata kodudur. Kısacası kombiye gaz gelmiyordur ya da ateşleme işlemini başarıyla gerçekleştirmiyordur. Bu durumda iyonizasyon arızası ya da gaz ventili kaçırıyor diyebiliriz. Arıza tespiti için Ecotec Servisi’ni aramalısınız.

F28 Arıza Kodu : Kombinin ateşlemeyi başarı ile yapmadığınız ve alevin oluşmadığını belirten hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak cihaza birkaç kez reset atmalısınız. Sorun düzelmiyor ise gaz walfinde problem olabilir. Ecotec Servisi ile görüşmelisiniz. Bu gibi durumlar Ecotec Arıza Kodları arasında sıklıkla karşımıza çıkar.

F29 Arıza Kodu : Kombi çalışır vaziyetteyken alevin söndüğünü bildiren F29 arızası Ecotec kombiye gelmekte olan gazın yeterli olmadığını ya da topraklama sorunu olduğu anlamına gelir. Bu durumda cihazdan verim almanız mümkün değildir. Yapmanız gereken 444 18 37 numaralı Ecotec Servisi aramaktır.

F32 Arıza Kodu : Ecotec kombide hem atık gazı dışarıya gönderen hem de temiz olan havayı içeriye olan fan motorunun sıkıştığını ya da yanlış takıldığını belirten hata kodudur. Ecotec kombinin holl sensöründe, elektronik kartta ya da kablo demetinde sorun olabileceği anlamındadır.

F49 Arıza Kodu : Voltaj düşüklüğü olduğunda Ecotec kombi ekranında beliren hata kodudur. Bu durumda elektrikçi çağırmalı elektriği kontrol ettirmelisiniz. Düşük olduğu durumlarda regülatör kullanmalısınız. Sorun elektrikle alakalı değil ise bu durumda Ecotec Servisi ile iletişime geçiniz.

F61/F62 Arıza Kodu : Ecotec kombi ekranında her iki hata kodundan biri belirir ise kombiden verim alamazsınız. Çünkü bu durumda kombinin gaz walfinde ya da elektonik kartında sorun vardır. Ecotec Kombi Servisi’ni aramalısınız.

F63 Arıza Kodu : Ecotec kombide mikro işlemci problemi olduğunu bildiren hata kodudur. Kısacası kombinin elektronik kart arızası verdiği anlamına gelir. Bu şekilde cihazın çalışmaz ve cihaza elektrik gelmez. Yapmanız gereken ise Vaillant Servisi ile görüşmek yardım talebinde bulunmaktır.

F64/F72 Arıza Kodu : Cihazın tesisat kaloriferinin hem gidiş hem de dönüş suyunu denetleme görevinde olan sensörlerinde ya da kombide bulunan tüm parçaların bağlı durumda olduğu elektronik kartta arıza olduğunu bildiren hata kodudur. Cihaza müdahalede bulunmadan Ecotec Servisi aramanız gerekmektedir.

F65 Arıza Kodu : Isının elektronik sisteme gereğinden fazla geldiğini bildiren hata kodudur. Kısacası sistem dış etkenlerden ısınmıştır ve kartta sorun olabilir. Böyle bir durumda Vaillant Servisi telefonunu aramalısınız.

F67 Arıza Kodu : Ecotec kombide F67 arıza kodu var ise elektronik karttta sorun var demektir. Cihaz bu şekilde çalışmaz. Ecotec Kombi Servisi arayarak yarım isteyiniz.

F70 Arıza Kodu : Ecotec kombiye müdahale edilip ekran kart ya da ana kart değişimi sonrasında bu hata kodu belirir ise servis ayarları yapılmamıştır. Servis ayarının yapılması gerekmektedir. Bu iki parçadan hiçbirinin değişimi yapılmadı yani cihaza müdahale olmadı ise elektronik kart arızalı diyebiliriz. Servisin görmesi gerekmektedir.

F71 Arıza Kodu : Ecotec kombinin kaloriferlerin içine gönderdiği suyun değerini ölçe görevinde olan sensör aynı değeri sürekli gösterdiğinde kombi ekranında bu uyarı kodu belirir. Değerler değişse bile sensör bu değişikliği algılamıyordur bu nedenle de sabit değerde kalıyordur. Bu durumda sensör arızalı diyebiliriz. Ecotec Servisi arayarak yardım isteyiniz.

F73/F74 Arıza Kodu : Su basınç sensöründe bağlantı kopukluğu varsa, kısa devre sorunu ya da sensör arızası varsa kombi ekranında bu hata kodlarından biri yer alır. Tüketici olarak cihaza müdahale etmemeli Ecotec Servisi ile görüşmelisiniz.

F75 Arıza Kodu : Kombide bulunan pompa çalışır vaziyetteyken yeterli basınç oluşmuyorsa kısacası basınç sensöründe ya da pompada arıza var ise Ecotec kombi bu hata kodunu verir. Bu durumda sistemin hava yaptığını da söyleyebiliriz. arızanın kesin tespiti ve çözümü için Ecotec Kombi Servisi arayınız.

F76 Arıza Kodu : Ecotec kombide ısı eşanjöründe aşırı ısınma sorunu olduğunu belirten hata kodudur. Eşanjör olması gerekenden fazla ısındığında, sigortası attığında ya da kablo bağlantılarında problem olduğunda kombi ekranında hemen bu uyarı kodu belirir. Bu durumda uzman desteği ve yardımı için Vaillant Ecotec Servisi ile görüşmelisiniz.

F77 Arıza Kodu : Bu uyarı kodu Ecotec kombide yoğuşma suyu pompa sorunu olarak bilinmektedir. Bu durumda yoğuşma suyu pompası arızalı olabilir ya da kablo bağlantısı yanlış yapılmış olabilir. Cihaza müdahale etmeyiniz ve hemen Ecotec Servisi arayınız.

F80/91 Arıza Kodu : actoSTAR bağlantı giriş sensöründe kısa devre olduğunda ya da sorun oluştuğunda Ecotec kombi ekranında bu arıza kodları yer alır. Bu durumun yanı sıra bağlantılarında ya da kablo demetinde sorun olduğunda da kombi bu uyarı kodlarını verebilir. Sorunun önce tespiti sonra çözümü için Ecotec Kombi Servisi’ne 444 18 37 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

F81 Arıza Kodu : Ecotec kombide boyler sensörünün aynı zamanda doldurma sensörünün doğru takılmadığını yani maksimum doldurma süresinin aşıldığını bildiren hata kodudur.  Bu durumda pompa arızalı olabilir ya da sistem hava yapmış olabilir. Vaillant Servisi ile iletişime geçiniz.

F90 Arıza Kodu : Ecotec kombinin arka kısmına bağlı durumda olan Actostor modülünde bulunan sensörlerle modülün bağlantısının kesildiğini bildiren hata kodudur. Hangi sensörün bağlantısının kopuk durumda olduğunu tespit etmek ya da sorunu çözümlemek için Ecotec Servisi ile görüşmelisiniz.

F91 Arıza Kodu : Ecotec kombinin arka kısmında bulunan Actostor modülünde yer alan sensörlerde sorun meydana geldiğinde bu uyarı kodu belirir. Sensörlerin genel kontrolü yapılır ve arızalı durumda olan sensörün değişimi ile sorun çözümlenir. Bu durumda Ecotec Servisi aramalı ve yardım talebinde bulunmalısınız.

Ecotec Arıza Kodları hakkında bilgi sahibi oldunuz. Bu durumlarda yapılması gereken uzman desteği almaktır. Ecotec Arıza Kodları konusunda anlamadığınız durumlar ya da arızalar karşısında çözümler için bizleri arayabilirsiniz.

 

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr