canlı destek ariza kaydi canlı destek

Panther Arıza Kodları

Panther Arıza Kodları hakkındaki bilgileri sizler için bu sayfamızda sunduk. Bilgileri incelediğinizde yapılacaklar konusundaki bilgilere net bir şekilde ulaşabileceksiniz.

F0 Arıza Kodu : Cihazın içerisinde ki suyun bittiğini ve bu sebeple de kombinin arıza verdiğini belirten koddur. Böyle bir kodla karşı karşıya kaldığınız zaman cihaza su basmanız gerekmektedir. Su basınç ayarı 1,5 bar olduğun da musluğu kapatınız. Eğer F0 arıza kodu devam ederse kombiye bir defa reset attığınız takdir de cihaz düzelecektir. Düzelme olmazsa da Protherm Servisi ile görüşmeniz gerekir.

panther kombi kodlari, panther hata kodlari

panther kombi hata kodlarinin anlamlari

F1 Arıza Kodu : Cihazda ateşleme sorunu olduğu belirten F1 arıza kodu ekranda belirdiği sırada kombiye gaz girişi olup olmadığına bakınız. Eğer gaz girişi mevcut ise su basınç ayarlarını kontrol ediniz. Su basınç ayarı da normal ise cihazı resetleyiniz. Resetten sonrada kombi düzelmez ise servis çağırmanız gerekir. Gaz valfin de, ateşleme elektrotlarında, elektronik kartında sorun olabilir. Tespit gereklidir. Protherm Panther Servisi‘ni aramanız gerekir.

F2 Arıza Kodu : Tesisat gidiş suyunda arıza meydana gelmiş. Bu kod ekranda belirdiği sırada bu sensörün arızalandığı ve kombiye bilgi vermediğini anlayabiliriz. Bu durumda parça değişimi gerekebilir. Protherm Kombi Servisi ile irtibata geçiniz.

F3 Arıza Kodu : Kombi de fazla ısınma sorunu meydana gelmiş ve kombi çalışır durumdan çıkmış. Yani kendini geçici süreliğine kullanıma kapamış demektir. Panther Kombi bu arıza kodunu verdiği zaman bir süre bekleyiniz. Cihaz belli bir zaman sonra hala düzelmez ise servis çağırınız.

F5 Arıza Kodu : F5 arıza kodu dış hava sensör arızası olarak bilinmektedir. Bu sensör cihazla olan bağlantısını koparmış, arızalanmış veya ayarları bozulmuş olabilir. Konuyla alakalı Protherm Servisi numarasını arayarak bilgileri aynı zamanda yardımları dilediğiniz vakitte alabilirsiniz.

Panther Arıza Kodları hakkında sunmuş olduğumuz bilgileri incelemenize rağmen akıllarınızda soru işareti kaldı ise bilgi amacı ile bizlere ulaşabilirsiniz. Ya da yardım almak adına yine bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Sunulan Panther Arıza Kodları sizlere özeldir. Siz değerli Panther kombi kullanıcıları yaşanılan arıza durumlarında bilinçli olabilsin diye yazımızı duyarladık. Bilgi ve yardım için bizlere her daim ulaşabilirsiniz.