canlı destek ariza kaydi canlı destek

Leopard Arıza Kodları

Leopard Arıza Kodları hakkında bilmek istediğiniz her şeyi sayfamızdaki metinde bulabileceksiniz. Bunun için de yapmanız gereken Leopard Arıza Kodları başlığı altında mevcut olan sayfamızı incelemenizdir.

F0 Arıza Kodu : F0 arıza kodu kombide suyun bittiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda yapılması gereken kombinin altında bulunan doldurma musluğu yardımı ile cihaza 1,5 bar su basılmasıdır. Daha sonrasın da cihaz düzelecektir.

leopard kombi kodlari, leopard ariza kodlarinin aciklamalari

leopard kombi hata kodlari ne anlama gelir

F1 Arıza Kodu :  Kombinin ateşleme yapmadığını veya ateşleme yaparken sorun yaşadığını böylelikle de ateşleme işlemini yarıda kestiğini belirten arıza kodudur. Bu kod ekranda belirdiği sırada yapılması gerekli olan işlemler öncelikle gaz vanaları açık mı değil mi kontrol edilmelidir. Eğer açıksa Leopard kombinin su basıncı kontrol edilmelidir. Şayet basınç düşmüş ise cihaz ateşleme yapamayabilir. Fakat basınç da normal ise cihaza birkaç kez üst üste reset atınız. Reset attıktan sonra da kombi düzelmiyor ise tüketici olarak daha fazla müdahale edebileceğiniz durum söz konusu değildir. Gaz valfi, devir daim pompası, ateşleme elektrodu veya kartın da arıza meydana gelmiş olabilir. Protherm Leopard Servisi’ni arayınız.

F2 Arıza Kodu :  Kalorifer gidiş sensörün de arıza meydana geldiğini belirleyen koddur. Yani bu kod ekrana geldiği sırada peteklerden verim alınamayabilir. Servis tarafından müdahale gereklidir.

F3 Arıza Kodu : F3 arıza kodu cihazda aşırı ısınma sorunu olduğunu belirten koddur. Kombi aşırı ısındığı için cihaz kendini geçici olarak bloke eder ve kullanıma kapatır. Böyle durumlar bir süre bekleyiniz. Belirli bir zaman diliminden sonra arıza hala devam ediyor ise limit termostat arızalanmış olabilir. Protherm Kombi Servisi’ni arayınız.

F4 Arıza Kodu : Sıcak suyun akmasında etmen olan parçalardan biri olan sensör de arıza meydana geldiğini belirten koddur. Bu kod ekranda belirdiği sırada kullanıcının sıcak su alması mümkün değildir veya sıcak su akarken kullanıcı sürekli sorun yaşar. Sensörün değişimi için servis çağırmanız gerekir.

F5 Arıza Kodu : Dış hava sensörün de arıza yaşandığını belirten koddur. Ya dış hava sensörü arızalanmış yada kombiyle bağlantısı kopmuş. Aynı şekilde ayarlarında da aksama meydana gelmiş olabilir. Konuyla alakalı Leopard Kombi Servisi‘nden destek almanız gerekmektedir.

F9 Arıza Kodu : Kombi çalışıyor fakat ayarları değiştirilemiyor. Bu durumda kombiye birkaç defa reset atınız. Eğer cihaz hala aynı hatayı veriyor ise kombinin parametre ayarlarının yapılması gerektir. Bu ayar içinde Protherm Servisi telefonunu arayarak çağırmanız gerekir.

Leopard Arıza Kodları başlığı altında yer alan yazımızı incelediniz ve yaşanılan arıza durumu konusundaki bilgilere sahip oldunuz. Leopard Arıza Kodları konusundaki yardımları bizlerden alabilirsiniz.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr