canlı destek ariza kaydi canlı destek

Leon Arıza Kodları

Leon Arıza Kodları hakkındaki bilgileri sizleri için bu sayfamızda sunacağız. Leon Arıza Kodları hakkında bilmek istedikleriniz için yazımızı okumalısınız.

Bazı sebepler neticesinde kombi cihazlarının kumandasında yani pono bölümünde bulunan dijital ekranda bazı hata kodları oluşmaktadır. Bu arıza kodları ile karşılan kullanıcılar hata kodlarının anlamlarını merak etmekte ve bilgi almak istemektedirler. Bizler sizlere Protherm Leon kombiler de yer alan hata kodlarının açıklamalarını siz değerli kombi kullanıcıları ile paylaşacağız.

Leon Arıza Kodları

Leon Arıza Kodları

F0 uyarısı – Düşük Su Basınç Arızası: Kaloriferde tesisat suyunun azalması yani 1 bar’ın altına düşmesi sonucu ya da 3 bar’ın üzerine çıkması sonucu dijital ekranda anahtar sembolü yanmaya başlar ve ekranda f0 arızası belirir. Bu durumda basınç düşük ise kombiye su basılması, basınç yüksek ise de kombide ki yüksek su basıncı düşürülmelidir.

• F1 Uyarısı: Aşırı Sıcaklık Emniyet Termostatı Arızası: Tesisatta ki su sıcaklığının yüksek derecede artması ve cihaz içerisinde yer alan NTC sensörün devre dışı kalması sonucunda cihazı emniyete almaktadır. Kumanda panosunda reset yazısı ayrıca ve anahtar sembolü yanmöaya başlar ve bu durumda dijital ekranda F1 arızası belirir. Yapılması gereken Protherm Kombi Servisinden destek alınmadır.

• F2 Uyarısı – Sıcak Su Ntc Sensör Arızası: Kullanılan sıcak su sensöründe sorun olduğunda anahtar sembolü yanarak ekranda F2 kodu arızası çıkar. Kombi tesisat suyu ile belirli sıcaklık değeri arasında işlev sağlayabilir. Bu durumda Protherm Servisinden destek almalısınız. Çünkü servis gelmeden cihazdan sıcak su alamazsınız.

• F3 Uyarısı – Tesisat Suyu Sensör Arızası: Tesisatta bulunan su sensöründe arıza olduğu zaman dijital ekranda F3 ikazı belirir. Anahtar sembolü yanarak arıza oluşur. Cihazınız otomatik olarak kendini emniyete alır. Bu durumda da sizler en yakın Protherm Servisinden destek almalısınız.
• F4 Uyarısı – Gaz Gelmemesi Arızası: Öncelikle dairede gaz olup olmadığına emin olmalısınız. Gaz vanalarını kontrol ediniz ve ocağa gaz gelip gelmediğinden emin olunuz. Gaz kesilmesi neticesinde cihaz otomatik olarak kendini emniyete alır. Protherm Leon Kombiyi resetleyiniz ve sorun hala devam ederse servis desteği almalısınız.

• F5 Uyarısı – Atık Gaz Sisteminde bulunan Hava Akış Sensörü (Prosestat) Arızası: Kombide bulunan hava akış sensörü bir diğer adı ile (prosestat) atık gaz çıkışında ya da temiz hava girişi esnasında olası bir problem ile karşılaşırsa yani (tıkanması sonucu veyahut geri tepme neticesinde vs..) sonucu cihaz kendini emniyete alır. Kumanda panosunda anahtar işareti yanarak dijital ekranda F5 kodu yer alır. Bu tür sorunda reset tuşuna 1 defa basınız ve sorun çözümlenmezse Protherm Servisi iletişim hattını arayarak yardım almalısınız.

• F6 Uyarısı – Dış Hava Sıcaklık Sensörü: Dış hava sıcaklık sensöründe sorun olduğu zaman ekranda F6 arızası belirir. Fakat aynı şekilde dış hava yani sıcaklık sensörü olmadan da ön panel üzerinde tesisatsuyu ve sıcaklık ayar düğmesi ile de çalışmaya devam edebilir. Bu durum karşısında sizlere en yakın servisten yardım almanız gerekir.

OC Uyarısı: Dış hava sıcaklık sensörünün devreye girdiğini göstermektedir.
CC Uyarısı: Dış hava sıcaklık sensörünün devreye girmediğini gösterir. Yalnız bu uyarı bir hata olarak gözlemlenmez. Kombinin enerjisinde kesilme olduğu zaman ve tekrardan enerji verilmesi durumunda dijital ekranda üzerinde görülür.
Ekran üzerinde bazı zamanlarda arıza kodu ile Reset yazısı görülür ise bu durumda arızanın giderilmesi için Yaz/Kış konumunun yani seçim düğmesi “O” konumuna getirilmesi ve cihazın resetlenmesi gerekmektedir.

Leon Arıza Kodları hakkında sunmuş olduğumuz bilgilerimizi incelediniz. Bu konudaki sorunlarınız sorularınız ya da görüşleriniz için bizleri arayabilirsiniz. Ya da Leon Arıza Kodları hakkındaki yardımları alabileceğiniz firmamıza ulaşabilirsiniz.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr