canlı destek ariza kaydi canlı destek

Fereasy Arıza Kodları

 Ferroli Fereasy Arıza Kodları konusunda bilgilerin yer aldığı sayfamız sizler için hazırlanarak sunulmuştur. Bu durumla alakalı bilgileri almak adına yazımızı inceleyiniz. Fereasy Arıza Kodları hakkındaki ayrıntılı bilgiler sayfamızdadır.

Yeşil ve Sarı Işık Yanmıyor, Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor:

Gaz olmama sorunu: Bu durumda cihaza gaz gelmiyor demektir yani kombi ateşleme yapmıyor. Gaz kontrolü sağlamanız gerekmektedir. Gaz girişleri normal ise cihazı bir de resetlemeniz gerekmektedir. reset sonrasında da eğer düzelme durumu olmaz ise servis talep etmeniz gerekmektedir. Cihazın elektrotların kablolarında, gaz valfinde ya da ana kartında sorun olabilir. Fereasy Kombi Servisi ekipleri tespit sonrası çözüm sağlayacaktır.

Yeşil ve Sarı Işık Yanmıyor, Kırmızı Işık Yanıyor:

Yüksek ısı koruma müdahalesi: Isıtma sensörünün arızalı olduğunu, tesisat su dolaşımının olmadığını ya da tesisatta hava olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda Ferroli Servisi’ni arayarak yardım istemelisiniz. Sorun ancak bu şekilde tespit edilerek çözümlenecektir.

Fereasy Arıza Kodları

Yeşil Işık Yanıyor, Sarı ve Kırmızı Işık Yanmıyor:

Brülör kapalı iken alev sinyali: Bu durumda cihazın elektrotları ya da kartı arızalı olabilmektedir. Yalnız arızanın kesin olarak neyden kaynaklı olduğunu ancak uzman servis ekipleri tespit edebilir. Bu sebeple de bu durum karşısında mutlaka servisi aramalısınız.

Yeşil Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Sarı ve Kırmızı Işık Yanmıyor:

Hava basınç düzenleyici kapatmıyor: Bu durumda basınç düzenleyici kontağı kapatmıyor yani açık kalıyor diyebiliriz. Kablolarda, diyaframda sorun olabilir. Baca yıkalı ya da baca ebatları sorunlu diyebiliriz. Arızanın kesin tespiti ve çözümü için mutlaka Ferroli Fereasy Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

Yeşil ve Kırmızı Işık Yanmıyor, Sarı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor:

Tesisat su basıncı yetersiz: Tesisattaki su basıncının sıfırlandığını belirten arıza kodudur. Bu durumda tesisata yeteri kadar su basmanız gerekmektedir. Su basma uygulaması 1,5 bar kadar olmalıdır. Ardından kombi düzelecek normal çalışmaya devam edecektir. Sorun düzelmez ise ancak cihazı resetleyebilirsiniz. Reset uygulaması da hiçbir işe yaramadı ise servisi aramalısınız.

Yeşil Işık Yanmıyor, Sarı Işık Yanıyor, Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor:

Gidiş suyu sensör sorunu: Bu durumda sensör arızalı olabilir, kablolarda bir kopma durumu ya da kablolarda kısa devre sorunu yaşanıyor olabilir. Bu durum karşısında servisi aramanız kesin çözüm sağlayacaktır.

Yeşil Işık Yanıyor, Sarı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor, Kırmızı Işık Yanmıyor:

Su sensör sorunu: Kombide bulunan sıcak su sensöründe sorun olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Bu durumda diyebiliriz ki cihazın sensörü arızalı olabilir. Sensör arızasının yanı sıra kablolarda kopma ya da kısa devre sorunu yaşanıyor da olabilir. Bu durum karşısında çözüm için mutlaka Ferroli Servisi iletişim hattını aramalısınız.

Yeşil Işık Yanmıyor, Sarı ve Kırmızı Işık Hızlı Yanıp Sönüyor:

Değiştirme ünitesi koruma müdahalesi: Tesisatta suyun dolaşmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda tesisatta hava olabilir ya da cihazın sirkülasyon pompası arızalı olabilir. Arızasının kesin tespiti aynı zamanda çözümü için mutlaka servisi arayarak yardım talep etmeniz gerekmektedir.

Fereasy Arıza Kodları ile alakalı sunulan bilgileri incelediğinize göre az çok arıza durumları hakkında bilinçlendiniz. Bu durumda sizlerin yapabileceği kadar yapamayacağı işlemler de bulunur. Bu nedenle de Fereasy Arıza Kodları konusunda yaşadığınız durumlarda bizleri yardım için aramalısınız.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr