canlı destek ariza kaydi canlı destek

Econcept Arıza Kodları

Econcept Arıza Kodları nelerdir ve yaşanılan arıza durumlarında çözüm nasıl sağlanır? Merak mı ediyorsunuz? O halde Econcept Arıza Kodları nın yer aldığı sayfamızı incelemelisiniz.

A01 Arıza Kodu: Brülörde ateşleme yok: Kombide ateşleme sorunu olduğunu belirten arıza kodudur. Böyle bir sorunla karşılaşıldığında öncelikle gaz girişine bakılmalıdır. Sorun yok ise cihaz resetlenmelidir. Reset sonrasında da düzelme durumu olmaz ise cihazın elektronik kartı, gaz grubu, iyonizasyon ya da ateşleme elektrodunda sorun olabileceği için çözüm odaklı servisi aramanız gerekmektedir.

A02 Arızası: Brülör kapalı fakat alev var: Kombide böyle bir durum yaşandığı zaman genel anlamda elektronik kart sorunu karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamda diyebiliriz ki cihaza kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem yoktur. Servis müdahalesi gerektirecek bir arıza olduğu için Ferroli Servisi’ni aramalısınız.

Econcept Arıza Kodları

A03 Arızası: Aşırı ısınma sorunu: Kombide fazla sıcaklık nedeni ile korumanın devreye girdiğini belirten hata kodudur. Bunun temel sebeplerinden biri kalorifer sensör arızasıdır. Bu sebeple de kullanıcı olarak servisi arayarak yardım almalısınız.

A04 Arızası: Duman tahliye emniyeti devrede: Bu sorun kombide yaşandığı zaman tüketici olarak dikkatli olmalısınız. Eğer sorun gün içerisinde 3 defa tekrar ediyor ise baca tıkanmış olabilir ya da baca çekişi yeterli gelmiyor olabilir. Bu anlamda cihazı çalıştırmadan baca temizliği konusunda bayi yardımı almalısınız.

A05 Arızası: Fan koruması devrede: Bu sorun eğer gün içerisinde 1 saat botunca aralıksız olarak yanar ise bu durumda fan arızası vardır diyebiliriz. Bu sorunun yaşanmasındaki bir diğer neden 230 volta gerilim beslemesinde sorun olabileceğidir. Bu anlamda servisi arayarak yardım almanız doğru bir seçenek olacaktır.

A06 Arızası: Ateşlemeden sonra alev yetersizliği: Bu durum iyonizasyon sorunu olarak algılanabilir. Bunun yanı sıra düzensiz alev geliyor ise gaz valfi arızası yaşanıyor olabilir. Veya duman kanalları da tıkalı olabilir. Çözüm için yapmanız gereken servisi aramaktır.

F07 Arızası: Duman ısısı normalin üstünde: Bu arıza durumu bacanın tıkalı olduğunu ya da baca çekişinin yeterli olmadığını gösterir. Bu anlamda cihazı kullanmanız tehlike arz eder. Bu sebeple de yapmanız gereken Econcept Kombi Servisi arayarak yardım almak olsun.

F10 Arızası: Çıkış sensör 1 sorunu: Bu arıza durumu sensörde sorun olabileceğini belirtir. Bu durumun yaşanma sebeplerinden diğeri de kablolarda kopma ya da kısa devre durumudur. Bu sebeple de bu sorun ile karşılaştığınız zaman çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.

F11 Arızası: Gidiş sensör sorunu: Ferroli kombinin gidiş sensöründe, kablolarında kopmanın meydana gelmesi ya da kısa devre oluşması sorunları sebebi ile bu sorun yaşanmaktadır. Bu durum karşısında sizlerin yapması gereken çözüm için servis yardımı almanızdır.

F12 Arızası: Sıhhi su sensör sorunu: Bu sorun sensör arızası kablolarda kopma ya da kablolarda kısa devre oluşma olarak adlandırılabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda mutlaka servisi aramalısınız.

F13 Arızası: Duman sensör sorunu: Bu hata kodu kombide sensör sorunu olarak bilinir. Fakat bu durum karşısında kablolarda kısa devre ya da kopma yaşanabilir. Bu nedenle de arızanın tam tespiti ve çözümü için Ferroli Econcept Servisi aramanız gerekmektedir.

F14 Arızası: Çıkış sensör sorunu: Sensörde hasar, kablolarda kopma ya da kısa devre durumunun yaşandığını anlatan hata kodudur. Böyle bir durumda yapılması gereken herhangi bir işlem olmamaktadır. Çözüm için de servisi aramanız gerekmektedir.

F15 Arızası: Fan sorunu: Bu sorun yaşandığı zaman 230 voltluk besleme geriliminde yetersizlik ya da fan motorunda sorun olabilmektedir. Bu durum karşısında kullanıcı olarak herhangi bir müdahalede bulunamazsınız. Çözüm için de mutlaka servis aramanız gerekmektedir.

F34 Arızası: Düşük voltaj sorunu: Kombide kış aylarında karşımıza çıkan bir arızadır. Bu durum yaşanıyor ise kombiye gelen voltaj düşük demektir. Bir süre kadar voltaj düzelir umudu ile beklemelisiniz. Eğer uzun süre beklemenize rağmen düzelme durumu olmadı ise Econcept kombi parçaları hasar görmüş olabilir. Böyle bir durumda servisi arayarak yardım almalısınız. Öncesinde de böyle bir sorun yaşanmaması ya da yeniden tekrar etmemesi amacı ile kombiye gelen voltajı düzenlemekte olan regülatörü kullanmanız gerekmektedir.

F35 Arızası: Şebeke frekansı normal değil: Bu durum elektrik şebekesinde sorun olduğunu gösterir. Sorunun çözümlenmesi adına elektrikçiden yardım almanız gerekmektedir. Sorun kombiden kaynaklı ise sizlere Ferroli Kombi Servisi yardımcı olacaktır.

F37 Arızası: Sistemin su basıncı düşük: Kombide bulunan suyun yeterli olmadığı olması gerekenden düşük seviyede olduğu hata kodudur. Bu durum karşısında kullanıcı olarak öncelikle cihazı su basmanız gerekmektedir. Kombi altında bulunan monteli durumdaki doldurma musluğu ile kombiye su basarsanız sorun çözümlenecektir. Çözümlenmediği durumlarda yani hatanın devam ettiği durumlarda cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Bu işlem de bir işe yaramadı ise servisi yardım için aramalısınız.

F39 Arızası: Harici sonda sorunu: Cihazın ısı algılama görevindeki sensöründe sorun olabilir. Bununla birlikte cihazın kablolarında kopma ya da kısa devre durumu olduğu zaman da yine bu sorun meydana gelebilmektedir. Hem arıza tespiti hem de çözümü için mutlaka servisi aramalı ve yardım almalısınız.

A41 Arızası: Sensörlerin konum bilgisi: Bu arıza kodu çıkış sensörünün boru ile bağlantısının olmadığını yani bağlantısının kesik olduğunu gösterir. Bu hata kodunda yapmanız gereken bir uygulama bulunmamaktadır. Çözüm için mutlaka Econcept Servisi’ni aramalısınız.

F42 Arızası: Kalorifer sensör sorunu: Bu durum karşısında peteklerinizden ısı elde edemezsiniz. Çünkü kalorifer sensöründe sorun olduğu anlamına gelmektedir. Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman çözüm için mutlaka Ferroli Servisi telefonuna ulaşmalı ve yardım istemelisiniz.

Econcept Arıza Kodları ile alakalı bilgileri okuduğunuza göre teknik açıdan yardımları bizlerden alabilirsiniz. Econcept Arıza Kodları konusunda sizlere uzman olan ekibimiz ile yardımcı olacağız.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr