canlı destek ariza kaydi canlı destek

Domicompact Arıza Kodları

Domicompact Arıza Kodları ile alakalı bilgileri alabileceğiniz sayfamızı incelemelisiniz. Domicompact Arıza Kodları konusundaki ayrıntılı bilgileri sizler için sunmuş bulunuyoruz.

Yeşil ve Sarı Işık Kapalı, Kırmızı Işık Yanıyor:

 Ateşleme sorunu: Kombi ateşleme yapmadığı zaman ekranda bu şekilde uyarı olur. Kullanıcı olarak gaz giriş kontrolü sağlamalısınız. Ardından cihazı birkaç kez resetlemelisiniz. Sorun düzelmez ise servis müdahalesi gerekmektedir. Cihazın elektronik kartı, gaz grubu, iyonizasyon-ateşleme elektrotları arızalı olabilir. Ferroli Servisi müdahalesinden sonra sorun mutlaka çözümlenecektir.

Yeşil ve Sarı Işık Kapalı, Kırmızı Işık Flash’da:

 Emniyet termostatı devreyi kapatmış: Bu durumda cihazın ısıtma sensöründe sorun olabilir ya da sistem hava yapmış olabilir. Bunun nedenlerinden biri de pompanın bloke olabilme olasılığıdır. Bu gibi durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahale edemezsiniz. Ferroli Domicompact Servisi arayarak yardım almanız gerekmektedir.

Domicompact Arıza Kodları

Yeşil Işık Açık, Sarı ve Kırmızı Işık Kapalı:

Kombi kapalı olduğu halde alevin devam etme sorunu: Bu durumda cihazın elektrodunda ya da elektronik kartında arıza olabilmektedir. Bu sorun ancak servis ekiplerinin tespiti ve müdahalesi sonrasında çözümlenebilir. Bunun için de mutlaka Domicompact Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

Yeşil Işık Flash’da, Sarı ve Kırmızı Işık Kapalı:

Emniyet termostatı ya da prosestat kontakları açık kalmış: Bunun nedenlerinin başında kabloların kopuk olması gelmektedir. Ardından bacanın yerinden çıkması, hava akışının yetersiz olması, prosestatda sorun olması ya da sensörde problem olması olabilir. Sorunun neyden kaynaklı olduğunu ancak servis ekiplerinin tespiti belirler. Bu sebeple de çözüm için servisi aramalısınız.

Yeşil Işık Kapalı, Sarı Işık Flash’da Kırmızı Işık Kapalı:

Düşük su basınç hatası: Bu durumda kombinin su eksilttiğini ve yeterli suyun olmadığını anlayabiliriz. Kombideki su eksik olduğu için kullanıcı olarak ancak kombiye su basarak sorunu çözümleyebilirsiniz. Bunun için de kombi altındaki doldurma musluğunu aktif hale getirerek cihaza 1,5 bar kadar su basmalısınız. Bu şekilde su bastığınızda sorun çözümlenecektir. Arıza durumu devam eder ise cihazı resetlemelisiniz. Sorun hala mı devam ediyor o halde Ferroli Kombi Servisi‘ni aramaktan başka çare bulunmamaktadır.

Yeşil Işık Kapalı, Sarı ve Kırmızı Işık Flash’da:

Kalorifer sensör sorunu: Bu durumda cihazın kalorifer sıcaklığını ölçme görevinde olan ısı algılayıcı sensöründe sorun var demektir. Kabloların kopması yan da kısa devre meydana gelme durumu da bu sorunun yaşanmasına sebeptir. Böyle bir sorun yaşanır iken peteklerin ısınması da beklenilemez. Kış aylarında karşımıza çıkan bu sorun karşısında Ferroli Servisi telefonunu arayarak yardım talep etmelisiniz.

Yeşil ve Sarı Işık Flash’da, Kırmızı Işık Kapalı:

Sıcak su sensör sorunu: Bu hata kodu ekranda yer alıyor ise kombiden sıcak su alamazsınız ve sıcak su sorunu yaşarsınız. Çünkü bu hata kodu sıcak su sensöründe sorun olduğu anlamına gelir. Kablolarda kopma durumu ya da kısa devre durumu söz konusu ise de bu sorun yaşanabilir. Çözüm sağlanması adına parça değişimi gerekebileceğinden servisi aramanız ve yardım talep etmeniz gerekmektedir.

Domicompact Arıza Kodları ile alakalı sunulan bilgiler bu şekildedir. Domicompact Arıza Kodları hakkındaki sorularınız için de bizleri aramaktan çekinmeyin.