canlı destek ariza kaydi canlı destek

Domicompact Arıza Kodları

Domicompact Arıza Kodları konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüketicilerimize özel bir makale hazırladık. Yazımızda Domicompact kombi modellerinde karşılaşılan fakat sebep neden aratılan arıza kodlarını ayrıntılı şekilde sunarak siz değerli tüketicilerimize yardımcı olmaya çalışacağız. Yazımızı incelediğinizde konuya dair bilgilere ulaşabileceksiniz. Yaşanılan sorunların sebepleri nelerdir ve arıza durumları nasıl çözümlenir? Sorularınızın yanıtını sayfamızda bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Domicompact Arıza Kodları

 

F1 Arızası: Brülörde ateşleme sorunudur.

Çözüm: Kullanıcı olarak önce gaz kontrolü sağlayın. Dairenizdeki gaz girişlerini (gaz vanalarını) kontrol edin. Gaz vanalarının hepsi açık durumda olmalıdır. Kapalı ise açın. Açık olduğundan eminseniz eğer cihazın su basıncına bakın ve düşük ise (1 barın altında ise) cihaza 1,5 bar kadar su basın. Sonuç aynı ise cihazı birkaç kez resetleyin. Resetleme sonrasında da eğer düzelme durumu olmuyor ise; elektronik kart, gaz grubu, iyonizasyon ve ateşleme çubuklarında sorun olabilir. Mutlaka servis yardımı alın.

F2 Arızası: Brülörde yanma olmamasına rağmen alevin olduğunu belirten arıza kodudur.

Çözüm:  Bu sorunun en temel sebeplerinden biri elektronik kart arızasıdır. Diğer muhtemel sebep ise iyonizasyon elektrodu sorunudur. Bu gibi parçalarda sorun olduğunda iyonizasyon sorunu yaşanabilmektedir. Parçalara müdahale edildiğinde sorun çözümlenir. Bu sebeple servis yardımı almalısınız.

F3 Arızası: Emniyet termostat sorunudur. (Aşırı ısınma sorunu olarak da bilinir)

Çözüm: Bu gibi durumlarda önce tesisatta su olup olmadığına bakın. Basınç düşük ise su basın. Dairede en az 3 petek vanasının açık olduğundan emin olun. Sorun hala devam etmekte ise; tesisatta hava olabilir, pompa sıkışmış olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyordur, üç yollu vana ortada bir yerde kalıyordur, kalorifer filtresi tıkalıdır ya da ana eşanjör kireçlenmiştir. Birçok sebep sıralanacağı için soruna yerinde müdahale etmek gerekir. Mutlaka servisi arayınız.

F5 Arızası: Hava basınç anahtarı sorunudur. (Hava akış, atık gaz sistem sorunu olarak da bilinir)

Çözüm: Bacanın yerinden çıktığı durumlarda, fan, prosestat ya da elektronik kart gibi önemli parçaların arızalandığı durumlarda bu sorun karşımıza çıkabilmektedir. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapabileceğiniz bir uygulama ya da işlem bulunmaz. Arızanın onarılması ve sorunun çözümlenmesi adına Ferroli Servisi nden yardım almanız gerekmektedir.

F7 Arızası: Kalorifer sensörü sorunudur.

Çözüm: Böyle bir hata kodu aldığınızda kaloriferleriniz ya hiç ısıtmaz ya da beklediğiniz sıcaklıkta olmaz. Bu arıza durumunda kalorifer ısı algılayıcı sensörde yani ntc dediğimiz parçada sorun var demektir. Bu parçanın arızalı olması dışında; kablolarda kısa devre ya da kopma da söz konusu olabilir. Yardımları servis ekiplerinden almalısınız.

F9 Arızası: Sıcak su sensör sorunudur.

Çözüm: Bu durumda kullanıcı olarak sıcak su sorunu yaşarsınız. Su ya hiç sıcak akmaz ya da ara sıra soğumaya geçer. Çünkü sıcak su algılayıcı sensör adını verdiğimiz ntc de oluşan arızayı belirtir. Ntc nin yanı sıra kablolarda kısa devre ya da kopma olduğu zaman da bu sorun yaşanabilir. Teknik açıdan yardım amacı ile servisi arayınız.

F37 Arızası: Düşük sistem basınç sorunudur.

Çözüm: Domicompact model kombilerin genelinde karşılaşılan sık arızalardan biridir. Sistem su ile çalıştığından arada bir su azalabilmektedir. Tesisat suyu azaldığı zaman yani cihazın suya gereksinimi olduğu zaman ekranda bu hata kodu belirir. Bu durumda sisteme su eklemek gerekir. Cihazın alt kısmında monteli şekilde olan doldurma musluğu yardımı ile sisteme 1,5 bar kadar su basmalısınız. Su basma uygulamasından sonra sorun düzelmez ise resetleme işlemi yapmalısınız. Arıza düzelmediği taktirde ya da işlemi yapamadığınız durumlarda servis yardımı alabilirsiniz.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr