canlı destek ariza kaydi canlı destek

Divatop Arıza Kodları

Divatop Arıza Kodları hakkında bilmek istedikleriniz için hazırlanan sayfamızı inceleyebilirsiniz. Divatop Arıza Kodları sırasıyla belirtilmiştir.

A01 Arızası: Kombide alev yok: Kombide alevin algılanmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda cihazın çalışmadığını söyleyebiliriz. Ancak servis müdahalesi ile çözümlenebilecek bir sorundur. Bu sebeple de sizlerin bu durum karşısında Ferroli Divatop Servisi’ni aramanız gerekmektedir. Cihazın iyonizasyon ve ateşleme elektrodunda, gaz armatöründe ya da elektronik kartına arıza durumu söz konusu olabilir. Servis çağırırsanız bu sorundan kurtulabilirsiniz.

A02 Arızası: Düzensiz alev sorunu: Kombiye düzenli şekilde gelmesi gereken alevin gelmediğini belirten arıza kodudur. Bu durum cihazın tam anlamıyla çalışmamasına ve beklentiyi karşılamamasına neden olur. Böyle bir durum karşısında da kullanıcı olarak Ferroli Servisi’nin 444 18 37 numaralı telefonuna ulaşmalısınız.

Divatop Arıza Kodları

A03 Arızası: Eşanjör korumada: Cihazda bulunan ana eşanjörün korumaya geçtiğini belirten arıza kodudur. Bir süre kadar beklemeli sorun düzelmez ise servisi aramalısınız.

F04 Arızası: Baca termostat sorunu: Divatop kombide baca termostatının arızalı olduğunu belirten hata kodudur. Bu durum karşısında kullanıcı olarak yapabileceğiniz tek şey servisi arayarak yardım talep etmektir.

F05 Arızası: Hava prosestatı problemi: Cihazın hava akışında kontrol görevinde olan prosestatın arızalı olduğunu belirten arıza kodudur. Cihaz bu durum karşısında çalışmaz. Çalışması açısından da yapılması gereken şey cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan ve çalıştırmadan Ferroli Kombi Servisini aramaktır.

A06 Arızası: Cihazda 4 dakikada 5 alev yokluğu yaşanıyor: Cihazın sürekli ateşlemeyi sağlayamadığı ve kısa sürede alev yokluğu meydana getirdiğini belirten arıza kodudur. Cihazın ateşlemesine yardımcı olan parçalarda sorun olabilir. Bu durum karşısında Ferroli Servisi işe görüşmeniz yardım almanız gerekmektedir.

F10 Arızası: Tesisat devresi ısıtma sensöründe sorun: Bu durumda kaloriferlerinizde ısı elde edemezsiniz. Kalorifer sıcaklığına yardımcı olan ısı algılayıcı sensörde sorun olabilir, kablolarda kopma ya da kısa devre olabilir. Bu nedenle de sizlerin servis desteği alması gerekmektedir.

F11 Arızası: Sıcak su sensöründe sorun: Kombide sıcak su sorunu yaşanan bir arıza kodudur. Bu durumda cihazın sıcak su sensörü arızalı diyebiliriz. Veya kablolarda kopma, kısa devre durumu var ise de bu sorun yine yaşanabilmektedir. Bu sebeple de çözüm için servis yardımı almalısınız.

F14 Arızası: Emniyet sensörü sorunu: Divatop kombide emniyet sensöründe sorun yaşandığını belirten arıza kodudur. Bu durumda bir nevi kablolarda kısa devre ya da kopama durumları meydana gelmiş olabilir. Sorunun hem tespiti hem de çözümü için mutlaka servisi aramalısınız.

F34 Arızası: Besleme gerilim sorunu: Cihazın arızaya geçtiğimi ve besleme geriliminde sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durum karşısında kullanıcı cihazı resetlese de çözüm alamaz. Arızanın hem tespiti hem de çözümü için mutlaka servis aranmalı yardım istenmelidir.

F35 Arızası: Frekans sorunu: Kombinin çalışmadığı sorunlardan biridir. Böyle bir durumla karşılaşan kullanıcı sorunun tespiti ve çözümü için servisi aramalıdır.

F37 Arızası: Düşük su basınç hatası: Kombide bulunan su değerinin 1 bardan daha az olduğunu gösteren hata kodudur. Bu durumda anlayabiliriz ki kombideki su eksik ve kombinin suya gereksinimi var. Böyle bir durumda cihaza su basmalı ve değeri 1 ile 2 bar arasında olacak şekilde ayarlamalıyız. Sorun bu şekilde çözümlenecektir. Yine de arıza devam eder ise cihaz resetlenir. Yine de bir düzelme olmaz ise yapılabilecek şey yoktur ve yardım için Ferroli Servisi aranmalıdır.

F39 Arızası: Harici sensör sorunu: Kombide bulunan harici sensörün arızalı durumda olduğunu gösteren arıza kodudur. Bu durumda diyebiliriz ki sensör sorunu dışında, kabloların kopuk olması ya da kısa devre durumu da bu sorunun yaşanmasına neden olur. Sizlerin bu durum karşısında servisi arayarak yardım almanız gerekmektedir.

F40 Arızası: Tesisat su basıncı yüksek: Kombide bulunan su değerinin 2,5 barı geçtiğini belirten hata kodudur. Kombide düşük su basıncı nasıl sorun yaratır ise fazla su basıncı da sorun yaratır. Kombinin fazla sudan etkilenmemesi ya da zarar görmemesi adına basıncı düşürmeniz yani fazla suyu almanız gerekmektedir. Kombiye yakın olan kaloriferden hava almanız bu sorunu çözümleyecektir.

A41 Arızası: Sensör koruması bağlı değil: Cihazın sensör korumasının bağlı olmadığını aynı zamanda kopmanın olduğunu belirten arıza kodudur. Soruna kullanıcı olarak müdahaleniz söz konusu bile olamaz. Bu nedenle de yapmanız gereken şey Ferroli Divatop Kombi Servisi’ni arayarak yardım istemektir.

F42 Arızası: İkili sensör okuma farklı nedeniyle korumada: Divatop kombide yer alan ikili sensörün okuma durumu sebebi ile koruma altına alındığını belirten arıza kodudur. Böyle bir hata kodu ile karşılaşan kullanıcının yapması gereken herhangi bir işlem olmamaktadır. Çözüm için beklemeden servisi aramalısınız.

F47 Arızası: Basınç sensör koruması açık: Kombide bulunan basınç sensör korumasının açık olduğunu yani bağlı durumda olmadığını belirten arıza kodudur. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız çözüm için mutlaka servisi arayarak yardım talep etmelisiniz.

F50 Arızası: Moduleg kopuk: Cihazda mevcut olan moduleg in kopuk olduğunu yani bağlı olmadığını belirtir. Bu durum karşısında cihazda şu sorun vardır demek mümkün olmaz. Bu sebeple de arıza tespiti ve çözümü için mutlaka Ferroli Kombi Servisi telefonundan aramanız gerekmektedir.

Divatop Arıza Kodları hakkında sunulan bilgileri incelediniz. Bu konuda yardım için dilediğiniz zaman bizlere ulaşabilirsiniz. Divatop Arıza Kodları hakkındaki sorularınız için de bizleri arayabilirsiniz.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr