canlı destek ariza kaydi canlı destek

Proteus Arıza Kodları

Eca Proteus kombide bazı arıza kodları ile karşı karşıya kalıyor ve bu arıza kodlarının nedenlerini merak ediyorsanız sizler için oluşturduğumuz aşağıdaki açıklamaları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Proteus Arıza Kodları hakkındaki bilgileri sizler için sunduk. Proteus Arıza Kodları başlığı altında yer alan sayfamızı incelemenizi önermekteyiz.

L3, L4, L6 ve L7 Işığı Hızlı Yanıp Sönüyorsa; Kombi ekranında bu arıza ışıkları yanıp sönmesi durumunda kombi içerisinde yer alan ve kombi beyni olarak bilinen ana kart bir diğer adı ile elektronik kartta iletişim kesinti arızası olarak bilinir. Bu gibi durumda kombi içerisinde ki parçalar ana karttan iletişim alamadıklarından dolayı görevlerini yerine getiremezler. Kısacası ana kart arızalandığı zaman kombi kullanıcılara hiçbir verim sağlamaz. Bu nedenle de sorunun bir an önce çözümlenmesi amacıyla Eca Proteus Servisi ile görüşmeniz gerekir.

Proteus Arıza Kodları

L3, L6, L7 Yanmıyor L4 Yanıyorsa; Bu uyarı kodları kombide belirdiği zaman kombinin ateşleme yapmadığının uyarısını kullanıcılara vermektedir. Brulörde alev oluşmaması sonucu kombi ateşleme yapmaz ve dolayısıyla kullanıcılara herhangi bir verim sağlamaz.

L3, L7 Yanmıyor, L4 Yanıyor, L6 Hızlı Yanıp Sönüyorsa; Kombide yer alan bu arıza kodu merkezi ısıtma sensör arızasıdır. Bu arıza kodu sonucunda kombi petekleri ısıtma ve kullanıcılar radyatörlerden randıman alamazlar.  Sorunun kesin çözümünü sağlamak amacıyla Proteus Servisi ile görüşünüz.

L3, L6, L7 Yanmıyor, L4 Hızlı Yanıp Sönüyorsa; Kombi ekranında ki bu arıza kodunun anlamı ise sıcaklık sensör arızası olmaktadır. Peki sıcak su sensörü arızasında nasıl bir sorun yaşanır? Kullanıcılar bu arıza kodunu kombi ekranında fark ettiklerinde musluktan sıcak su alamazlar. Sorunun çözümlenmesi için parça değişimi gerekeceğinden ötürü kullanıcıların Proteus kombi üzerinde herhangi bir müdahalede bulunmaları söz konusu olamaz.

L3, L6 Yanmıyor, L4 Yanıyor, L7 Hızlı Yanıp Sönüyorsa;  Hermetik kombilerde yer alan bu arıza kodu hava basınç anahtarı arızasıdır. Kullanıcılar bu durumda cihaza reset atabilir fakat reset işlemi bir işe yaramaz. Bu nedenle Eca Servisi ile görüşmeleri gerekir.

L3 Yanmıyor, L4 Yanıyor, L6, L7 Hızlı Yanıp Sönüyorsa; Bu arıza kodunun anlamı kombi basıncının ideal seviyeden düştüğünü belirtmektedir. Düşen kombi basıncı nedeniyle kombi herhangi randıman sağlamaz. Bu nedenle su basınç seviye düzenli olarak kontrol edilmeli, ve kombi altında yer alan doldurma musluğu bir diğer adı dolum vanası olan bu parçayı kullanarak düşen basınç seviyesini ideal seviye olan 1,5 bara getirmeleri gerekir.

L3, L6, L7 Yanıyor, L4 Hızlı Yanıp Sönüyorsa; Kombideki bu sorun ana kart arızasıdır. Ana kart arızası sonucunda kombi çalışmaz. Kullanıcılara hiçbir verim sağlamaz. Ana kart arızalandığında duruma bağlı olarak tamiri ya da değişiminin yapılması mümkündür. Bu durum bilgisini anca dairenize gelen uzman teknisyenler bilgisini verebilir. Daha sağlıklı sonuçlar ve ayrıntılı bilgi sahibi olmak için Eca Servisi numarasını aramalısınız.

Proteus Arıza Kodları hakkında sunulan bilgilerden yola çıkarak az çok yaşanılan sorun ile alakalı bilgilere ulaştınız. Proteus Arıza Kodları konusundaki yardımları almak adına bizlere ulaşabilirsiniz.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr