canlı destek ariza kaydi canlı destek

Confeo Plus Arıza Kodları

Confeo Plus Arıza Kodları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen Eca kombi kullanıcıları bu yazımızı inceleyebilir. Yazımızda sizlere özel Confeo Plus Arıza Kodları hakkındaki açıklamalı bilgiler sunulmuştur.

Hava Akışı

24 Arızası: Hava basınç hatası anlamına gelmektedir. Bu durumda cihaz bacalı ise baca çekişinde sorun olabilir. Baca kontrolü yapılmalıdır. Cihaz bacalı değilse fan arızası söz konusu olabilir. Bağlantının yerinden çıkma veya ilgili kabloların kopma olasılığı da söz konusu olabilir. Bu durumda atık gaz bağlantısı kontrol edilmeli, cihaz resetlenmeli sorun hala devam ediyor ise Eca Servisi aranılmalıdır.

Sıcaklık

01 Arızası: Aşırı sıcaklık kilitlenmesi anlamına gelen hata kodudur. Bu durumda KD su sıcaklığının 105 derecenin üstüne çıktığını anlayabiliriz. Kullanıcı olarak yapmanız gereken şey önce cihaza birkaç kez reset atmak düzelme olmadığı durumlarda Confeo Plus Servisi’ni arayarak yardım istemektir.

eca-confeo plus

12 Arızası: Gidiş suyu sensör arızası anlamına gelen hata kodudur. Bu durumda kabloda kopukluk ya da bağlantının yerinde çıkma olasılığı söz konusu olabilir. Ya da ilgili kabloların birbirine temas ettiği durumlarda bu sorun karşımıza çıkabilir. Kullanıcı olarak cihaza hiçbir şekilde müdahalede bulunamazsınız. Çözüm için de Eca Confeo Plus Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

14 Arızası: Sensör kablolarının kopuk ya da kısa devre durumunun söz konusu olduğunu gösteren hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak cihaza müdahale edemezsiniz. Resetleme uygulamasının da yararı olmayacağı için direk Eca Kombi Servisi’ne ulaşıp yardım almanız gerekmektedir.

Alev Denetimi

04 Arızası: Bu hata kodu cihazın ateşlemeyi yapamadığını belirtir. Yani bu durumda cihaz 3 ateşleme denemesinden sonra brülörde alevin oluşmadığını bizlere anlatır. Bu anlamda cihazdan verim almak mümkün olmaz. Sorunun giderilmesi adına cihaza birkaç kez reset atmalısınız. Bu uygulama işe yaramadı ise gaz giriş vanalarını kontrol etmelisiniz. Tüm bu uygulamalardan sonra cihaz yine de ateşlemeyi yapmıyor ise bu durumda daha fazla müdahalede bulunmadan direk Confeo Plus Servisi’ni arayarak durumu izah etmeli ve yardım almalısınız.

05 Arızası: Alev kaybı yaşandığı anlamına gelen hata kodudur. Yani bu hata kodu Confeo Plus kombi ekranında yer aldı ise diyebiliriz ki cihaz çalışır durumda iken brülörde alev kaybı yaşanıyor. Bu durumda kullanıcı olarak öncelikle cihazı birkaç kez resetlemelisiniz. Reset uygulaması işe yaramadı sorun hala devam ediyor ise cihazdan verim alamayacağınız için sorunun çözümlenmesi adına Eca Kombi Servisi’nden yardım istemeniz gerekmektedir.

11 Arızası: Alev devresi hatası anlamına gelen hata kodudur. Bu durumda gaz valfinin kapalı olmasına rağmen brülörde alev algılanıyor demektir. Böyle bir durum cihazın normal çalışmadığını ve bir sorun olduğunu gösterir. Kullanıcı olarak cihaza ancak reset atabilirsiniz. Eğer reset sonrası ekrandaki 11 arıza kodu hala yanmaya devam ederse Eca Confeo Plus Servisi’nden yardım almalısınız.

Genel

32 Arızası: Voltaj problemi anlamına gelen arıza kodudur. Bu durumda şebeke voltajının 160 V un altında olduğunu gösterir. Olması gereken değer 220 v civarıdır. Bu durumda bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemelisiniz. Bu sorun zaten soğuk geçen sonbahar ve kış aylarında karşımıza çıkar. Cihazda bir süre bekledikten sonra düzelme olmadı ise kullanıcı olarak hiçbir şekilde cihazdan verim alamazsınız. Eca Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir. Fakat havalar soğuk oldukça bu sorun tekrar edeceği için önerimiz voltajı düzenli hale getiren regülatörü kullanmanızdır.

Su Basıncı

40 Arızası: Confeo Plus kombide düşük su basınç hatası anlamına gelir. Bu durumda cihazın su basınını kontrol edecek olursanız 0,6 bar civarında olduğunu göreceksiniz. Sistem bu arıza kodunda bloke olur yani cihazdan hiçbir verimi alamazsınız. Bu sebeple de verim alabilmek adına su değerini normale getirmeniz yani cihaza su basmanız gerekmektedir. Cihazın altında yer alan monteli durumdaki doldurma musluğu ile 1 ile 2 bar arasına gelecek şekilde su basmalısınız. Su basma sonrasında düzelme olmaz ise cihazı resetleyebilirsiniz. Bu uygulama da işe yaramadı ise Eca Servisi telefonunu aramanızda fayda vardır.

Gaz Valfi

20 Arızası: Gaz valfi devresi arızası anlamına gelir. Böyle bir durumda Eca Confeo Plus kombi kullanıcısı olarak cihaza müdahale etmeden sorunun giderilmesi adına servisi arayarak yardım almalısınız.

Confeo Plus Arıza Kodları hakkında sunulan bilgiler dışındaki sorularınız için ya da Confeo Plus Arıza Kodları hakkında yardım için bizlere ulaşabilirsiniz.

footer logo
Kombitamircisi.com.tr olarak sizlere kombi servisi hizmetini daima HIZLI ve GARANTİLİ olarak sunuyor. Bizleri takip ederek güncel kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.
sosyal medyada biz
facebook twitter youtube google instagram
kredi kartı ile kapıda ödeme
visa master card
iletişim bilgileri
telefon
444 1 837
infomailkombitamircisi.com.tr
adres
Esentepe Mh. Milangaz Cd. Asia Residence A Blok K:7 D:19
biz size ulaşalım
Online Servis Talebinde Bulunarak, Bizlere Ulaşarak Kayıt Bırakabilirsiniz. talep oluştur En Kısa Sürede Dönüş Yapacağız!

E-Bültene Kayıt Olun

Kombitamircisi.com.tr adresine kayıt olarak güncel kampanyalardan ve haberlerden ilk haberdar olan siz olun!
rapid ssl

Marka ve Logolardan Bağımsız Özel Servistir.

© Copyright Tüm Hakkı Saklıdır. 2016 Kombitamircisi.com.tr